Budili by ste 2-mesačné bábo kvôli papaniu?

14. sep 2022

Ahojte, moja dcerka 2m , kojena, v noci spi v pohode 6-7h bez krmenia, okolo 5 rano ju chodim zobudit lebo sa bojim ci je to v pohode, ale ona vyzera ze by dakedy pospala este...Myslite ze ju mozem skusit nechat do tej 6-7 hodiny spat, nebude to dlho na take malo babatko bez jedla ?

pribinak
14. sep 2022

Nie. Nikdy by som nebudila spiace bábätko.

Budia sa len deti s nízkou pôrodnici vahou či ťažším priebehom novorod. žltačky.
Bábätko si to dopapa cez den

anavixy
14. sep 2022

Ak je zdrava, dobre prosperujuca a cez den dobre papa, nevidim dovod ju budit, uz to nie je novorodenec 🙂
Kvoli tvorbe mlieka by bolo dobre dojcit/odsat aspon raz pocas noci, no niekto to nepotrebuje (v noci je najvyssia hladina prolaktinu). Tieto dlhe spanky bez papania (pravdeodobne) raz skoncia, uzi si, kym spinka 🍀

andrea_prestastna
14. sep 2022

Vobec nie, cez den po 3hod ano ale v noci nie

sapetka
14. sep 2022

Nie nebudim. Ani cez den ani v noci/ deti vedia ked su hladne

kukulienka999
14. sep 2022

Nie, ako píšu baby vyššie.

autor
14. sep 2022

@anavixy no ona spi tak bohuzial iba v noci, cez den tak po polhodine zdriemne a papa kazde 2 hod obcas aj castejsie 🙂.....no tak ja to skusim dnes necham ju aspon do tej 6 spat . Ked ja nemam rada ju nechavat tak ze sa uz zobudi s placom, preto ju radsej zobudim 🙂

autor
14. sep 2022

@sapetka cize ides davat jest az ked babo place ?

domca1408
14. sep 2022

bud rada, že sa v noci vyspíš a určite ju nebud....ked bude hladná dá vedieť 🙂

autor
14. sep 2022

@domca1408 akoze ja som rada, len nerada sa budim na to ze uz place od hladu, preto ju radsej ja zobudim o cosi skorej :D ....

ls56
14. sep 2022

Nebudila by som. Ona si to dozenie cez den. Kazde dietatko ma urcitu spotrebu mlieka a to co nevypije cez noc,tak cez den si dozenie. Preto spinka. Urcite by som nebudila a dala jej papat az ked sa zobudi.

siska53
14. sep 2022

Nebudila. Ani svoje som nebudila. Napapali sa, ked vstali. Cez den dohnali.

viestta
14. sep 2022

Nikdy som dieťa do troch rokov nebudila. Kým bol maličký sam si reguloval režim a my sme sa prispôsobili kým nebolo nutné inac

asia83
14. sep 2022

Nie.

deginko
14. sep 2022

Nikdy!!!ak spi a nebudi sa na hlad,tak nechať spať aj celú noc bez budenia...a úplne najhoršie je budiť o 5 ráno,vtedy je spánok veľmi ľahký...keď si NATO zvykne bude si ti takto skoro ráno budiť automaticky a neskôr budeš mať problém,že skoro ráno vstáva...takže za mňa nechať tak nech sa zobudí samé,keď bude mať potrebu

anavixy
14. sep 2022

Ano ked uz place je “neskoro”, no ak nema problem s prisatim aj ked je uz taka hladna, tak to podla mna nevadi (ine je to pri novorodencoch a detoch co sa tazko/zle prisavaju) 🙂 dobre je ze nemusis nic pripravovat a zohrievat, takze moze sup sup papat 🤗

autor
14. sep 2022

@deginko to ma nenapadlo ze si na to zvykne...tak poznam mamicky ktore deti budia o 3-4 rano a zacina im den, cize o tej 5 to este neni taka katastrofa, ale posnazim sa to posunut radsej aspon na tu 6-7 hodinu 🙂

ayanamirei
14. sep 2022

Neonatolog v nemocnici aj pediatricka kazali budit. Kazde 3h max. Moje deti ale na toto "netrpeli" 😂 Kojene na poziadanie papali kedy chceli, vecsinou 1-1,5h max.vydrzali.

autor
14. sep 2022

@anavixy no fakt koli odsavaniu vstavat nebudem :D mam sice rano trochu naliate prsia ale mala to vypije postupne, zatial som ziadne zapaly nemala, a aj mlieka mam dost 🙂

zooeynka
14. sep 2022

Aj nasa pediatricka radi budit moju 8 mesacnu kvoli nocnemu krmeniu, nikdy v zivote by som to neurobila(kym dieta vyslovene nechudne a pekne prosperuje), take debilne rady treba ignorovat.

veronika3110
14. sep 2022

budila som len cez deň po 3 hodinách, v noci nikdy (načo sa týrať, ked je dieťa spokojné...ved keby bolo hladné, dá to vedieť a zobudí sa)

elizabet173
14. sep 2022

Nie, na čo? Bežne mi tak dieťa spalo

sandyan
14. sep 2022

Nie,nikdy som nebudila. Prespal mi od narodenia celu noc

selest
14. sep 2022

Ak nechudne reps pribera a dost cika nebudila by som.

nikasmile
14. sep 2022

Nie, nikdy som nebudila.

deginko
14. sep 2022

No tak ja ako prvorodička neskúsená som to ako blbá robila aj v noci každé 3h...a potom som NATO doplatila.. samozrejme,že si NATO dieťa zvykne...zatiaľ je malé...ale ten zlozvyk budiť sa príde a bude to čoraz častejšie...potom budeš trpieť... načo si robiť zbytočne niečo čo nemusíš,pokiaľ dobre papa cez deň..v noci nechaj spať.ja som sa poučila pri prvom a pri druhom som tu istú chybu už nezopakovala...a nedalo sa to porovnať

autor
14. sep 2022

@zooeynka no tak nasej malej slecne by taka nocna dieta prospela lebo riadne pribera 😀 tak asi v noci chce mat ozaj pokoj od papania, vsak uz je z nej riadny valibuk ....

domka222
14. sep 2022

Nie, nebudila. Buď rada, že spí. Po 3 mesiaci sa zvyklo spanie v noci u mojich zhoršiť. Od vtedy každé dve hodiny hore

kulumulu123
14. sep 2022

Nikdy som ziadne moje dieta nebudila na kojenie a obe deti mi prespali celu noc prakticky od narodenia dceta uz v porodnici syn ked mal cca 1mesiac.... Urcite nebudit spiace dieta ked bude hladna zobudi sa aj sama.... Ani tebe by sa asi nepacilo keby ta niekto uprostred spanku budil a zacal do teba pchat jedlo 🤷‍♀️

queen_mary
14. sep 2022

Ja skm maleho prveho budila aj v noci jak blazon 😀 druhe uz nebudem, pokial to nebude vyskovene prikaz od lekara.

ankare
14. sep 2022

Bože, čo by som dala ja za také spiace bábätko. 🫣 Nebuď ju, nech si spokojne spinká. Super,že ju dojcis,len. Tak ďalej! 👏👏👏 Veľa zdravia!

autor
14. sep 2022

@domka222 to ma mrzi, dufam ze my sa tak nezacneme budit . A aj to potom preslo to budenie kazde 2 hod. ?