Chcem odstaviť ročné dieťa, ktoré odmieta umelé mlieko

6. sep 2022

Dobrý deň
Neviem či sú tu podobné témy ale popravde som nehľadala potrebujem rýchlo poradiť.
Mám ročného syna a kvôli mojim zdravotným problémom by som potrebovala ukončiť dojčenie, musím brať určite lieky ktoré teraz nesmiem.
Malý bol doteraz iba kojeny a úplne odmieta umelé mlieko, skúsili sme bebu, nutrilon, babylove akékoľvek z nich mu ponúknem len to ovonia a začne ho naťahovať alebo to aj ochutná ale vypluje.
Čo môžem robiť skúsiť ešte obyčajné kravské alebo mám dennú dávku mlieka pokrývať len mliečnymi výrobkami? Kaše, jogurty z syry? Koľko by toho mal zjesť aby mal dostatok mlieka na deň?

Ďakujem veľmi pekne

babovka2321
6. sep 2022

Aj moj odmietal, ale ked som ho uz odstavila, zrazu vypije akekolvek mlieko, kendamil, kravske, rastlinne 😅

basska_b
6. sep 2022

Moja to mala podobne, len ovonala a uz ju natahovalo... je mozne, ze v tomto stadiu uz ho na umele nezvyknes. Budes musiet davat ine mliecne vyrobky. Ja som vzdy odsudzovala, ked niekto tvrdil, ze mlieko pre 1-2 rocne deti netreba, len jogurty a take... ale ked mam doma dieta, co ovonia mlieko a ide sa pogrcat, tak nemam moc na vyber. Pritom mliecne vyrobky miluje

autor
6. sep 2022

@basska_b aj môj má mliečne veci rád denne zje aj 2 deci mliečnej kaše ešte počas dňa celý jogurt ale pokiaľ má mlieko vypiť tak dobre že sa nepogrcia 🤦

basska_b
6. sep 2022

A inak, starsia dcerka po odstaveni horko tazko sme do nej nalievali asi deci denne z flasky s tvrdym naustkom... a "na stare kolena" vypije na ex deci kravskeho, Granko. V troch rokoch zrazu mama mnam, ja chcem mlieko vypit. A musim priznat aj ja, ze vonia lepsie ako UM... obe odstavene v 16 mesiacoch

basska_b
6. sep 2022

No, sak presne... im je z toho na grc, asi z tej vone alebo neviem... mozno to este vezme na milost neskor

dankabetka
6. sep 2022

Ahoj, radu nemam, ale mozem napisat ako to bolo u nas, mam 6 a 3 rocneho, obaja odstaveny v cca 14 mesiaci uplne. Umele mliecko som ja ani nedavala, po porade s doktorkou som v cca 9-10mesiaci pomaly zacinala s kravskym prevarenym mliekom, po malych davkach, alebo do varenia alebo kasa, ked som videla, ze neni ziadna reakcia, ostavila som deti a ponukla kravske mliecko. Dala som ho do nepriehladnej flasky so slamkou a ponukla, bez slov a vysvetlovania, ze je to mliecko, len som podala tu flasku. Starsi sa chytil hned, vypil...a teda pil ho do 3 rokov uplne pravidelne, aj teraz ma mlieko rad, mladsi mi ho vratil, nechcel...nechala som tak, nevysvetlovala som - zobrala, vyliala...na treti den si odpil a uz problem nebol...mlieko maju radi obaja. Drzim palec 😉

kacena4
6. sep 2022

sak ak je ine mliecne prikrmy nemusis ho natlacat mliekom ako takym, moj od 7m odmietol mlieko a odvtedy ho do ust nedal dnes ma 20r. a nechybalo mu

autor
6. sep 2022

@dankabetka
@kacena4 no ja mám práve doktorku ktorá mi neporadí nič iné len dávať umelé minimálne do 2-3 rokov keď odstavim.. a ja som z toho už zmagorena a vydesena aby som mu niečo nespôsobila keď mu ho nedám

dankabetka
6. sep 2022

Rozumiem ti, nazory na mlieko sa lisia, preto pisem ako bolo u nas a ako sme to vyriesili my.Uz rozhodnutie ake mlieko das je na tebe.

kacena4
6. sep 2022

toto nechapem preco umele do 3r. veku dietata? fuj sak je to umelina, klasicke mlieko ci mliecne vyrobky su lepsie, vzdy sme ich tak po 1r. davali detom. toto je len moderne zmykanie penazi z rodicov do 3r byt na umelom a ak dietatu stacia vitaminy z inych mliecnych vyrobkov netreba tlacit mlieko

panelacikova
6. sep 2022

osobne si myslím, že v roku už dieťa nie je na mlieko až tak odkázané, aby to bol nejaký problém. vápnik mu vieš dodať aj iným spôsobom. a piť môže vodu alebo nesladené čaje. a možno sa chytí aj na klasické mlieko, vyskúšaj. veď už nemá 2 mesiace 😉

autor
6. sep 2022

@panelacikova zajtra sa mu vyskúšam dať napiť obyčajného mlieka uvidím ako to dopadne 🙂

em4life
6. sep 2022

Ja som umelé mlieko vôbec nedávala, deti som odstavila v 12tich a 14tich mesiacoch. Denne papali biely jogurt, dávala som im syr (napr. Mozarella) a postupne sme začali s kravskym mliekom. Kým im chutili, jedli tiež mliečne kaše, napríklad tie z DMky. Bavila som sa o tom aj s doktorkou a bola s tým OK

autor
6. sep 2022

@em4life výborne takto to bude asi aj u nás vyzerať 🙂 som presvedčená že na to umelé mlieko ho nepresvedčim ale za to papá dosť mliečnych veci plus občas mu skúsim niečo z klasického mlieka 🙂

em4life
6. sep 2022

Existujú tabuľky výživy, kde sa píše koľko mlieka by cca dieťa malo vypiť podľa veku, niekde som videla, že 1 biely jogurt je ako 100 ml mlieka. Skúste si to pohľadať na nete.

danieladugard
6. sep 2022

Umele mlieko sa po 1 roku uz nedava.. som mimo..? Teda som, zijem v UK😀 tu sa riadime WHO, ti radia zaviest kravske mlieko od 12 mesiacov a vela mliecnych vyrobkov. Ak dieta kravske odmieta, tak vela jogurtov, syrov 🙂

renab
6. sep 2022

Tak mu mlieko davat nebudes. Je vela deti, ktore mlieko nesmu a su ok.

zuz0110
6. sep 2022

Syna som odstavila po roku a nechcel UM ani kravske pit. Ale jedol mliecne kase, jogurty, syry. Takze som neriesila. Kravske mu zachutilo asi az v 2 rokoch.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. sep 2022

@magda15 áno čaj, vodu pije pekne ale nie z klasickej fľaše s cumlíkom (z tej pil raz v živote keď sa narodil) zle už z takej tej fľašky s ruckami s tým naustkom širokým 🙂 ale ako náhle mu tam dal mlieko tak nič ochutná kvapku a ho natiahne a akurát ho tým len nahnevam že potom odomna nechce už ani vodu