Čo robiť pri bolestivej hrčke v prsníku pri kojení?

denka_
25. júl 2011

Ahojte, prosim poradte mi, mam o tyzden 6 mesacnu dcerku a do teraz som nemala problem s kojenim, vcera vecer sa mi urobila hrca v lavom prsniku od pazuchy dole, strasne to boli a dostala som teploty, skusam si to odsavat s odsavackou a rucne ale nic nejde, masirujem si to a prikladam malu v troch polohach.. zacne tahat ale potom sa rozplace, mam pocit ze preto lebo jej nic nejde.. co mam robit ? ☹

Dakujem

anjelicek26
25. júl 2011

@denka - predovsetkym znizuj teplotu paracetamolom, prsnik musis chladit, teda behat naha pokial sa da a inak davat studene obklady - tvarohovy obklad s gazou alebo kapustovy list z mraznicky priamo do podprsenky, vytiahne to tu horucost. Tu hrcu musis dostat von, najlepsie vystriekavat mliecko pri horucej sprche, malu prikladaj tak, aby mala bradicku smerom k hrci, tak to najlepsie odsaje. Ak to malej nejde, mas pravdepodobne upchaty mliekovod, treba odstranit "zatku" na prsniku najlepsie ihlou, odsleduj si ked odstriekavas, odkial mliecko nestrieka, byva tam taka biela "zatka" tu treba dat prec a az potom odstriekavat, snad to dava zmysel. Viem, ze to velmi boli takato procedura, ale mliecko musi von, inak horucka poleti hore.

modrofuzik11
25. júl 2011

je potrebne si bolestive miesto sprchovat pod teplou vodou a masirovat, kym sa mliecko nepusti. tiez prikladat krpca. a mat vela trpezlivosti. mne trvalo den, kym som sa toho zbavila. maly bol zatial nervozny, chcel tahat ale takmer nic neslo. bradavky ma z toho velmi boleli. na tie som pouzila bepanthen. ale zvladli sme to. a opat mam dost mlieka a kojenie pokracuje 🙂

lenka.s
25. júl 2011

urcite navstiv lekara, pokial este nemas akutny zapal, pomohli by kvapky secatoxin a masaze pod teplou sprchou, drzim palce