Čo robiť so zápalom prsníka?

zuzana1985
10. jan 2011

Potrebujem poradiť čo robiť zrejme so zápalom prsníka. Už tri dni cítim v prsníku nie bolesť, skôr tlak, občas pichanie. Teplotu nemám. Mala som počas včerajška aj prsník začervenaný, dávala som si vínové obklady, začervenanie podstatne ustúpilo. Cítim aj zatvrdnuté miesto smerom od bradavky dole. Malého si prikladám čo najčastejšie práve k tomu prsníku, ale problém je, že zrejme nechce z neho ťahať. Zhruba po 5 minutách sa začne odťahovať, plakať. Keďže mám doma váhu tak ho aj prevažujem, koľko si z toho prsníka potiahne - veľa toho nie je - väčšinou 15 - 20 ml, prinajlepšom 40ml. Keď ho dám potom na druhý prsník, tak na tom je kľudný - vypije okolo 90 ml mliečka. Čo robiť aby papal čo najviac práve z toho "chorého" prsníka, keďže najlepšia liečba je dojčiť práve z neho? Prsník si pred dojčením aj nahrievam, ale nič nepomáha.... ☹

dajna11
10. jan 2011

treba to zatvrdnuté miesto dobre rozamsírovať aby tvrdlinka zmizla.mna to bolelo ako čert,ale pomohlo.nahriať,a rozamsírovať. a studene obklady ak by bol červený a horuci

blondo
10. jan 2011

tak ako Ti radi dajna, poriadne rozmasirovat a pocula som, ze aj kapustove listy vraj pomahaju, keby som to vedela skor vyhla by som sa operacii prsnika, nemala som teplotu, iba pichanie v prsniku a nevedela som o co ide a isla som po sestonedeli na kontrolu a hned ma odviedli na operacku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . drzim palce

sisaha
11. jan 2011

ja by som navstivila doktora, aj z banalneho zapalu moze vzniknut tazky zapal. Lekar ti da lieky, ktore mozes uzivat aj pri dojceni a o 2 dni si fit.

kaja73
11. jan 2011

ja mam možno trochu čudnu radu,ale mne to pomohlo.Jednoducho mi ten prsnik odsaval ustami mm. 😝 Moc sa mu do toho nechcelo,ale po skusenostiach so 40 teplotami,zimnicou a neschopnostou starat sa o mimi-pri prvom synovi,som ho moc prehvarat nemusela.Zabralo to 100 percentne 😉

dadis
11. jan 2011

pred kojenim nahriat fenom, pri kojeni masirovat zdureninku - najlepsie silno stlacat...mne to samej neslo, poprosila som manzela, mne iba slzy tiekli ☹ (tak mi to ukazali na gyn odd. kde som bezradna prisla)...po kojeni treba prsnik zachladit...(to je jedno ako- kapustny list, tvaroh, zemiak, obklad)...ja som si na radu lekarky potom bolave miesto natrela octanovou mastou...