Costi na zvýšenie tvorby mlieka. Máte skúsenosti?

makda
28. dec 2010

Ahojte,
laktacna mi doporucila COSTI na zvysenie tvorby mlieka. No lekarka ma zneistila, ani mi tie lieky nechcela predpisat. Mate s tymto liekom niektora skusenosti? Pomohol? Nemal nejake negativne ucinky na vas alebo vase dietatko?

akdarka
28. dec 2010

mne pomohol a ziadne nez.ucinky nemame..mne ho predpisal gynekolog a znama gastroenterologicka - bez pripomienok...ja som bohuzial vyskusala vsetko a az costi pomohol k dojceniu bez dokrmu.

https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/lieky-domperidon-motilium-costi-aku-s-nimi-mate-skusenost/

miska246
28. dec 2010

Ja uzivam Costi na radu Annag a vdaka tymto tabletkam kojim bez problemov nadalej. Zacinala som na davkovani 3krat denne 3 tabletky a teraz mam uz znizenu davku 3 krat 1 tabletku denne. Mne ich moja obv. lekarka predpisuje pravidelne, bez problemov. Bola som tyzden v nemocke na oper. zlcnika a nasledkom toho sa mi nejak znizila tvorba mliecka, ale teraz je to uz fajn. Vrele odporucam 🙂

bubadlo27
28. dec 2010

ahoj, mne tiez poradila Annag, bola som velmi spokojna, maly mi sice od 4 mesiacov nechcel tahat z prsa, ale ja som si skoro az do jeho 14 mesiacov mlieko odstriekavala a prave domperidon, ktory Costi obsahuje, mi velmi pomohol pri spustani mliecka 🙂

lucia20
28. dec 2010

musim suhlasit s vyssie uvedenymi prispevkami. malinka mi nechcela tahat z prsnika a odstriekavat mi uz neslo. potom mi laktacna poradkyna poradila costi a po dlhej dobe som asi do troch hodin citila ako sa mi naliali prsia a postupne islo opat odsavat mliecko. vrelo odporucam.

michelle232
27. aug 2012

ahojte.chcela by som sa opytat,ako dlho trvalo kym sa zvysila produkcia? Ja beriem costi 4 den a zvysilo sa mi o 30ml. a beriem ich 3x po 3 tabletky.Ako alebo cim by som este mohla dopomoct k vacsej tvorbe?Dakujem za odpoved 🙂

erzulik
12. sep 2012

Michelle ja beriem costy 3 krat 3 tablety denne+senovku a more milk plus odstriekavam si mlieko uz 5 mesiac lebo moja krpata chcela papat iba z jedneho prsnika, uz mame 11 mes a stale dojcim. Po rozhovore s laktacnou prejdem uz iba na costy ta tie ostatne prestanem uzivat.

sendy182
12. sep 2012

a častejšie prikladanie v noci?????pohár vody pred a po kojení? riedke pudingy a čaje na kojenie........a hlavne polievky aj 2-3 x denne........?

boka79
13. sep 2012

ja musim brat costi, uz beriem asi 2 mesiace, lebo maly ma strajk od 3. mesiaca a on pije pekne, len ked mam v podstate nadprodukciu. Mne to zabralo, ale neviem sa zatial toho zbavit, ale darovalo mi to vela peknych hodin a spokojneho chlapceka. Prikladat, pit a tak u nas nezaberalo, kedze maly sa prisat nechcel, tak mozem prikladat, kolko chcem... a odpumpovat mi tiez neslo, tiez som to po porade s laktacnou zacala a nemozem nic zle povedat, len si treba uvedomit, ze to moze byt na dlhsie ako na par dni, nemusi, ale moze...
negativne skusenosti nemam, nemali sme ziaden ine komplikacie...

ja tiez beriem akurat 9 tbl. uz som bola na 6 ale pri niormalnej produkcii je moj maly lenivy a nepije, takze asi budem musiet brat dlhsie vo byssej davke. senovku a benedict, som tiez zacala, lebo maly mii zasa nechce pit...

lisinka
13. sep 2012

chcem sa opytat, staci ak by som si to dala predpisat od obvodnej alebo mi to da ja detska doktorka????

zymga
13. sep 2012

@lucia20 mozem sa ta opytat ako casto si odsavala?Ja mam 9tyzdnoveho synceka ktory sa uz od 3 tyzdnov nechce prisavat a ja musim odsavat...odsavam skoro kazde 2,5 hodiny ale vzdy odsajem len 60-70ml ☹ Pijem aj caje pre kojace matky a aj vody vela ale nic nepomaha.

lalus
14. sep 2012

@lisinka to je jedno, kto Ti to predpíše. obvodná to dá na teba, detská musí dať na dieťa. ktorá bude ochotná, nech Ti predpíše - lebo nie všetky dokiny chcú...mnohé to nepoznajú a sú proti tomu, boja sa, že to prechádza do mlieka a pod...
@zymga ja som odsávala každé cca 3 hodiny, tiež som odsala podobne ako Ty. ale po čase som začala odstriekavať a odstriekam ručne viac, ako vysaje odsávačka. skús jedenkrát odstriekať, či to nepôjde lepšie
@boka79 ja som na motiliu už 5 mesiacov a vyzerá to, že ešte peknú chvíľku budem. bola som na 9 tbl, potom sa malý rozhodol štrajkovať, tak som musela ešte zvýšiť. laktačná mi povedala, že môžem až do 4x4 - po dobu štrajku. takže už pomaly zase vysádzam, dúfam, že sa štrajk nezopakuje 😝

pingu1
14. sep 2012

prosim napiste mi niekto do IP blizsie o tom costi. .. v pripade buduceho dojcenia aby som vedela co... tiez som kratko kojila, lebo mi nejak ubudlo.dakujeeem

lauricka
14. sep 2012

pani doktorka, co ta zneistila, o tom akurat prd vie. Staci si nieco nastudovat. Costi je domperidon a tu mas info:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...

lusina
14. sep 2012

Ahoj, aj ja beriem costi na tvorbu mliečka, bez nich by som ho nemala.pekne mi spustili laktáciu, odsavam už 3 mesiac. negatívne učinky som si nevšimla vobec žiadne. ja si dávam rano a večer po 1. tbl, v pohode mi to stači a ešte poobede si dám 5guličiek homeopatik na laktaciu. 🙂

22sofinka
16. okt 2012

Ahojte maminy, tiež sme na Costi, začali sme s 8tabletami a už znižujeme, možem len odporučiť. 🙂 Detská sa zdrahala s predpisovaním, ale moj obvodak na to povedal jedine: Treba urobiť všetko co je prospesne pre teba a hlavne pre drobca. A dokonca sa mi rozbehol aj prsník, ktorý mala zacala odmietať a pomaly ho zacala odstavovat, opat kojime z oboch prsnikov 😀

larra2606
4. nov 2014

ahojte mamicky, cchem saopytat, ci po brati tohto lieku neboli vase babatka nepokojne pripadne viac nevracali - ja som ho zacala uzivat tento tyzden... nemam mat obavy , ze jej to uskodi ked sa liek dostane do mliecka? dakujem za odpovede

mammaroma
4. nov 2014

@larra2606
Ja som Costi užívala a pomohol mi. Žiadne vedľajšie účinky na maličkú nemal a na mňa iba ten pozitívny a želaný 🙂

evittam
4. nov 2014

Ahojky, ak berieš Costi kvôli väčšej tvorbe mliečka, skús si kúpiť prírodné kapsule senovky gréckej a benediktu lekárskeho - veľmi mi pomohli. A vrelo odporúčam. 😉

johanka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
22zdenka
10. nov 2016

@johanka32 dobrý deň máte ich ešte?

miselkaj
12. nov 2016

@johanka32 tieý by som jedno vzala ak ostalo 🙂

evkastipka
16. nov 2016

Ahojte, ako citam, tak negativny vplyv na babatkach ste nespozorovali, pred tyzdnom sa nam narodili dvojciatka - predcasniatka, odsavam kazde 3 hodiny po 30, niekedy 40 ml...ale ze to je malo. Trapi ma otazka, ci sa odporuca uzivat, ked mliecko bude pit predcasne narodene dietatko...ak nahodou mate niekto skusenost, prosim napiste.

zdenkaham
5. jan 2017

Ahojte. Ja som musela Costi zacat uzivat,nakolko malu som este nedokazala naucit na um. Od 3.mesiaca jej veku mi klesla tvorba mlieka. Costi uzivam so strachom o malu,to sa priznam,a stale sa pokusam malu naucit radsej na um. Zabralo mi to pri davkovani 3x3 na 6.den vecer. Prave sme sedeli pri veceri,ked som si zrazu uvedomila,ze mam naliate prsia. Do rana mi sli prasknut.

zdenkaham
10. jan 2017

Zeny,neuzivajte Costi! Je to svinstvo. Vlastna skusenost!!!! Takmer ma to zabilo! A malej to tiez velmi skodilo,mala take crevne krce a hnacky,ze z nej stolica az prskala. A nesmierne zapachala.

fliacik
27. feb 2017

Pridávam sa k ženám s negatívnou skúsenosťou - Costi nikdy viac, skoro ma zabilo!

zdenkaham
27. feb 2017

@fliacik Mne to sposobilo uplny kolaps organizmu. A na druhy den - mlieko nikde! Argumenty na Mamile su mylne,zahravaju sa so zdravim. Mamila sa opiera iba o nazor JEDINEHO lekara z celeho sveta!

tisicka123
6. mar 2017

Aj o laktacnej krize :https://

https://www.youtube.com/watch?v=UKrsiFbFuQc
kvietok8
7. mar 2017

@zdenkaham môžem sa spýtať, koľko tabliet denne si užívala?

zdenkaham
7. mar 2017

@kvietok8 Tri tablety trikrat denne.

mirka311
7. mar 2017

Mne nepomohli ani Senovka ani benedikt lekarsky, homeopatiká proste nič.odsavala som čo išlo a dokrmovala UM a prežili obaja😉