Dávate odgrgnúť dieťatko, ktoré vám zaspí počas kojenia?

ppetinka
5. feb 2014

Milé maminy, chcem sa opýtať na Váš názor/rady - stáva sa mi, že mi dcérka počas kojenia zaspí, hlavne v noci, preto ju už nedávam odgrgnúť, ale ju len polohujem naboku. Je podľa vás potrebné ju po takom kojení budiť a nechať odgrgnúť ?? Dnes sa mi totižto stalo, že sa mi malá akokeby začala dusiť po 3 hodinách od kojenia (čo ma hrozne vystrašilo) - teda mala som pocit, že jej skôr zaskočila slinka, ale moja mama si myslí, že sa jej mohli vrátiť zvratky, keďže si neodgrgla po kojení, lebo zaspala. Ďakujem za rady.

miku1
5. feb 2014

@ppetinka Nebudila by som ju, nemusí si odgrgnúť vždy. Napr. moja staršia neodgrgávala skoro vôbec, mladšia tiež len málokedy.

nika1987
5. feb 2014

No neviem co poradia skusenejsie ale ja som nedavala odgrgovat ked maly zaspal pri kojeni. Nechcela som ho budit lebo by chcel znova prsnik a bolo by to dookola

lalaboo
5. feb 2014

@ppetinka nedavala som odgrgnut...iba ked sa po chvilka zacala mrvit, zdvihla som ju na rameno a hned si grgla a spala dalej.

adulla2
5. feb 2014

ani ja som nedávala, pokiaľ sa mi raz počas spánku nezačala dusiť a nepovracala celú postieľku aj seba, odvtedy dávam odgrgnúť vždy, aj keď sa mi preberie tak znova zaspí, s tým problém nemá. Ale je to individuálne sú detičky, ktoré nepotrebujú grgať vôbec.

keziah
5. feb 2014

@ppetinka asi mnohe mamicky pohorsim, ale ja som, aj kvoli tomuto, davala babo spavat na brusko, mal vypolohovane lozko. ak ho tlacil vzduch v brusku, zvladol si paradne odgrgnut aj v spanku, najma ak trosku zdvihol hlavu.

ppetinka
autor
5. feb 2014

ja neviem, čo teraz robiť - lebo dnes ma to jej dusenie hrozne vystrašilo, aj keď neverím, žeby sa jej po 3h mohli vrátiť zvratky, keďže býva hladná už po cca 2h. .. skôr si myslím, že to bola slinka. Dnes, keď mi zaspala na prsníku, tak som ju skúšala dať odgrgnúť, ale jasne, negrgla, ale keď som ju potom položila do postieľky, tak sa hneď prebrala, tak som ju nechala grgnúť a potom mi už nezaspala :/

leporeloo
5. feb 2014

nieee netreba
kojene deti netreba dat odgrgavat a trapit ich neustlym budenim
je to totalny mytus sunarovych deti...

hamca
5. feb 2014

@ppetinka mne v porodnici doktorka vravela,ze ak dieta zaspi pri kojeni, odgrgnut ju netreba davat. A napr. Starsia dcera mi negrgala vobec, mohla som ju vlacit ako dlho som chcela a aj tak nic.

ppetinka
autor
5. feb 2014

@hamca no ak to hovorila Dr., tak snáď ozaj netreba... moja inak pekne grgá, občas až ako prasiatko 😀 Inokedy negrgne vôbec .. ale väčšinou sa jej podarí niečo vypustiť 🙂))

matrix87
5. feb 2014

ja ho na chvíľu len nadvihnem, a ak si neodgrgne, tak ho netrápim, a položím na bok pre istotu. ale on potom ked sa zobudí, tak si grgne ako veľký chlap a je dobre 😀

klh013
5. feb 2014

@ppetinka ahoj, ani ja som nedavala odgrgnut ked malinky zaspal, podla mna je zbytočne ju budiť, tiež som davala len nabok keby grckal a ak sa začal hniezdit prehadzovat, že ho tlačil vzduch v brušku tak som ho dala odgrgnut

myryjam
5. feb 2014

Ked je dieta spravne prisate na prsniku, teda, ked sa jej nedostane vzduch do bruska, nemusi si odgrgnut. Aj moja vzdy zaspavala pri kojeni, takze som tiez mala dilemu, ci davat odgrgnut, ale ked som to urobila, zobudila sa mi a zase uspavanie znova pri kojeni... takze by to bol nekonecny kolobeh...zaspi bez odgrgnutia, dam odgrgnut, zobudi sa, zase zaspi a tak dokola, tak som ju prestala davat odgrgnut, a nikdy sa nic nestalo.

katrinka8
5. feb 2014

@ppetinka - ahoj, toto som aj ja riesila pri syncekovi, pri dcerke si na toto obdobie moc nepamatam, ze by som to tak riesila. Mne malinky, ked sa narodil a v podstate tie prve 2 mesiace (teraz taha 3. mesiac) mal problem, ked si neodgrgol - neustale sa "pucil", mrvil, vracalo sa mu mliecko do pusy... tak som ho proste odgrgnut musela davat - ked zaspal a nedala som ho, tak bol proste nervozny, metal sa (doslovne), pucil, cize vlastne ani nespal. Niekedy, ked sa mu nedalo odgrgnut hned, a trvalo to dlhsie, tak sa aj prebudil, niekedy sa mu nepodarilo aj tak od) grgnut, znova som ho dala lahnut, zase sa pucil, znovu som ho zdvihla, a vtedy uz obvykle odgrgol... no cely kolotoc, kym zase zaspal. A niekedy sa dokonca po tom, ako som ho dala odgrgnut (spiaceho) ani nezobudil, len si odgrgol, otvoril ocka a zase ich zavrel, akoby nic 😉
Je pravda, ze toto bolo asi aj najma preto, ze som mala velmi silny tok mliecka (najma na zaciatku dojcenia a on ako rychlo sa snazil hltat, tak sa nahltal aj vzduchu. Potom sa to ale upravilo a aj on sa naucil pokojnejsie sat, tak uz sa zrejme tak nenahlce, pretoze posledne cca 2 tyzdne pozorujem, ze uz si nepotrebuje odgrgnut, pekne v klude papa. Odrgne si obvykle len obcas pocas dna, v noci pri spinkani uz nie. Pri dcerke si tiez pamatam, ze len niekolko prvych tyzdnov vari som ju davala odgrgavat, neskor uz nie.
Podla mna je to individualne, niekedy treba dat, niekedy nie v tych zaciatkoch, neskor to uz nebude treba. A ja si tiez myslim, ze sa Ti malinka nezacala dusit z mliecka po 3 hodinach, to by jej uz skor zacalo vadit, ved vari za tie 3 hodinky jej to uz stravi 😉 Mne sa tiez asi zo 2x malicky takto zacal "dusit", ked sa mu nepodarilo v noci ani po cca 15 minutach odgrgnut a vzdala som to a nechala ho spinkat. Ale to bolo do cca 20 minut od polozenia a po tom, co som videla, ze je nekludny a ze mliecko sa mu vracia do pusinky.

fopka
5. feb 2014

ja som nutena davat odgrgnut kvoli ciastocnemu refluxu dokonca viackrat... aj ked zaspi pocas pitia a necham ho tak, nakoniec sa do niekolkych minut tak ci tak zobudi, prehadzuje a je nepokojny, lebo sa mu vsetko dviha hore... takze malokedy nechavam nevygrganeho... a hociako je dobre prisaty k flasi, potrebu grgnut mat stale...nepolohovala som, lebo maly nevedel inak spinkat ako na brusku... zvysky mliecka sa nam hore, az na nostek vratili len jedinykrat... maly si to vedel nejako korigovat... ked mal nieco navyse, vypluvol to stale, nikdy nevdychol

fopka
5. feb 2014

@keziah presne ako u nas... nas inak nevedel spat ako na brusku a vyhodou toho bolo, ze ked si potreboval grgnut, kedze to potreboval viackrat, nielen hned po napiti, tak presne ako pises, stacilo, ze sa trochu nadvihol a uvolnilo mu zaludok

pipinka4
5. feb 2014

@ppetinka po kojeni si nemusi odgrgnut.ja malu ma 8 mesiacov vecer tiez nedavam odgrgnut po papani ked mi zaspi.ale zas mne mala spi na brusku a ona si odgrgne pocas noci.ale nasa dr nam povedala ze po materskom mlieku nevadi ked si babo neodrgne.cize podla mna jej ta slinka zabehla a nie od papania.

zuzkat1
5. feb 2014

@ppetinka po dojceni netreba odgrgavat... Moja sa kojila 3r a 9m a nikdy som ju nedala grgat... Uspavala som dojcenim... A navyse po 3hod si nemyslim ze sa jej vratilo mliecko

axaris
5. feb 2014

Baby, asi dojčíte poležiačky, však? Ja pre toto dojčím v sede opretá o posteľ v polospánku ju kojím, ona v polospánku pije.... keď aj zaspí, len si ju opriem o seba, hladkám po chrbátiku a vždy sa pekne vygrgá aj v spánku...keby som ju nedala grgnúť, po hodine by sa na to zobudila....

ppetinka
autor
5. feb 2014

@axaris v noci kojím poležiačky a vždy mi pritom zaspí, odgrgnúť ju nedávam a nikdy sa mi zatiaľ nezobudila, žeby si potrebovala odgrgnúť .. najskôr sa mi zobudí po cca 2 - 3 hod, ale to chce zase papať ...

sendy182
5. feb 2014

@ppetinka nie ak zaspalo dieťa po kojení som ho dala do zvýšenej polohy na 20 min a potom normálne ležať

zara0201
5. feb 2014

Ked zaspal tak nie, mala som na jednej strane podlozenu postielku asi 15 cm.

m_ij_ka
6. feb 2014

@ppetinka ja som nedávala odgrgnúť svoju malú ak zaspala, ale do postielky som ju uložila spať na bruško

delideli
6. feb 2014

@ppetinka : moj syncek na prsniku zaspaval pravidelne, na odgrgnutie som ho nebudila, obecne som ho nedavala odgrgavat velmi casto, mala som pocit, ze mu to nerobi dobre, vacsinou si po tom grcol..len obcas, ked po kojeni nezaspal a mala som pocit,ze sa puci,tak som ho odgrgnut nechala..a obcas si odgrgol aj sam..

anicka246
6. feb 2014

v noci keď spinká tak nedávam odgrgnúť, ako už tu píšu mamičky, nemusia si stále odgrgnúť, my ho dávame stále počas dňa aj ked večer okúpeme a napapá sa odgrgne, ale už cez noc ked sa mi zobudí na papanie nedám ho odgrgnúť lebo spinká, a to presne aj moja mama furt riešila, že sa mu môžu zvratky , aby sme ho dávali na bok atd, jasné že sa človek bojí, ale to jej mohla aj slinka zabehnúť a určite sa nezačne dusiť z toho, a navyše ako vieš či jej treba odgrgnúť raz, dva krát alebo viac? lebo náš malý napríklad niekedy si raz, inokedy aj 5x takže nevadí keď nedáš odgrgnúť zakaždým..

ivet1371
6. feb 2014

nemusi odgrgnut davaj na vyvyšenu polohu a na bok lahnut