Dojčené dieťa mi podvečer málo pije. Čo mám robiť?

lenocka1981
23. apr 2014

Rano sa pekne napije, spinka doobedu 2-3 hodinky, potom zase pije, a tak to ide do 6tej vecer, potom sa trapime aj do 9-10 nepretrzite kojim , zaspi, opat sa preberie chce prsnik, taha a malo jej ide...a tak o 10 zaspi asi od unavy.....aj si odkrcne, ale to neviem ci po mlieku alebo zo vzduchu.....a ked vecer zaspi, tak spi do 5 rana a potom zase ten isty kolotoc.... prosim o radu, jem vela polievok, caju....a teraz sa nam deje cosi take...od narodenia som kojila super, teraz sa to akosi mali........co mam robit? vdaka za rady

raduz06
23. apr 2014
dashenka75
23. apr 2014

No takto .. Ked ti babo dokáže spinkat 2-3 hodiny v kuse a potom ako píšeš az do rana tak to je úžasne.. Si šťastná mamina ver mi.. Mlieka máš dost, babo potrebuje cítiť prsník a len ho ceckat, nemusí stale hltať.. Moj maly ma rok a este nespal od narodenia viac ako 2 hodiny a to aj v noci !!!! Každú hodinu-dve sa pricucne a proste len tak spinka. Pri kojenych deťoch je to uplne normálne a bežne. Vôbec to nerieš a proste stale ked si pýta mu daj .. Tým ze ho budes mat pri sebe a dáš mu prsník na požiadanie sa ti aj mliecko bude krasne tvoriť! Držím palce a hlavne.. Kľudna mamina = kľudne bábätko.. A este nieco ako vieš ze "malo ide"?? To nezistis nikdy kolko vypije.. Kolko s mu žiada toľko si da! Držím palce neboj. X dojčenie je úžasne pre teba aj dieťatko!!!

milota164
23. apr 2014

suhlasim ak prespi cez den 2 hodky a spinka aj v noci a pekne pribera tak to neries, casom sa to zmeni treba vydrzat, kojene deti to robia

kety123
23. apr 2014

Ja kojim uz 7 mesiacov, prve mesiace som mala mliecka az vela potom sa to ustalilo, tiez som mala pocit ze mam malo mlieka ale nebolo to tak, mlieka som mala pre maleho akurat len on potreboval si cuckat .. tiez sa mi stavalo ze vecer chcel byt stale na ciciku a uz som ani mlieko nemala lebo vypil z jedneho aj z druheho, nevedel zaspinkat tak dudloval 🙂 Kojila som cca kazde 3 hodiny aj v noci, cez den niekedy aj castejsie podla toho ako chcel. Teraz uz davam postupne prikmy aj v noci vydrzi dlhsie spat, ale stale kojim na poziadanie ale mlieka uz nemam tolko ako na zaciatku ani sa tak prsia nenalievaju a je to v poriadku stale tam nejake je a malemu to staci. Web stranka mamila.sk je super cerpala som z nej ked som sa pripravovala na kojenie ked bol krpec este v brusku 🙂

kikuleenka
23. apr 2014

je normalne, ze poobede a vecer je tvorba mlieka slabsia, v noci a rano zase najvyssia. Preto vecer casto pyta. Ak budes prikladat podla poziadavky dietata, casom sa to upravi.

zuzka1008
23. apr 2014

Môže to byť dočasne, rastnvy spunt , sa to tuším volá, býva to v 3.a6. Mesiaci, len pokračuj,dávaj ked si vypita a budete spokojný obaja dieťa aj mamina 🙂