Dojčenie na požiadanie - prax

5. júl 2021

Ahojte, snazim sa dojcit na poziadanie nase mesacne babo. Lenze ono sa chce dojcit takmer 24 hodin v kuse. Cez den ma jeden hodinovy spanok na mne. Inak len kratke spanky do 15 minut na rukach, alebo prsniku. Najnovsie toto robi uz aj v noci. Nedokazem ho ulozit mimo mna. Dudel som nechcela davat, ale uz som zufala. Aj ked aj ten vacsinou odmietne, alebo sa kratko ukludni, vypluje a revci dalej. V lahu dojcit neviem a nechcem, bojim sa udusenia. Skusali sme to, prakticky aj tak chcel spat len na prsniku, co neriesi moj spanok. Som uz tak unavena, ze premyslam o ukonceni dojcenia. Ako v praxi zvladate takto fungovat? Satku a nosic mi odmieta. Place tam, aj ked ho dam pokojneho, po minute je po spanku...mam nacitaneho kopec, ale zacinam mat pocit, ze vsetky clanky pisu zeny, ktore doma dieta nikdy nemali. Alebo som ja totalne neschopna . Uz som tak rezignovana, ze sme dnes len lezali v posteli, on rev ako o dusu a len som mu drzala cumel, ktory napokon vzal a od unavy zaspal na 10 minut. Teraz mi je ho luto a naozaj neviem, co robit. Dokaze sa upokojit len na prsniku, alebo fitlopte. A na tu fitloptu nam jeho pediatricka povedala, ze to by sme nemali, lebo mu nerobi dobre, ze chudatko takto ho uspavame. Keby mu dam prsnik je pokojny, ale zase budem travit cely den s dietatom na prsniku, bez moznosti ist ani na zachod....viem, ze tu mam byt pre neho, ale toto naozaj nezvladam. Nestaci mu ani to, ze ho vezmem na ruky a spievam, prihovaram sa, musi byt prsnik vzdy. Neviem ho upokojit vzatim na ruky ani u lekarky, vsade na nas pozeraju, ze preco takto place, ze mu nikto nic nerobi..a viem ja? Snazim sa byt pokojna, ale aj v dni, ked som kludna robi toto iste. Citim sa ako krkavcia mater, co nevie ani ukludnit svoje dieta.
Sl

veronice
5. júl 2021

Ja by som este dala sancu satke alebo nosicu 🙏 dieta ktore v tychto pomockach place je v drvivej vacsine len zle naviazane/ulozene, nosic zle nastaveny, alebo ho nieco taha, tlaci, skus skupinky venujuce sa noseniu (aj tu na mk najdes). Verim ze by to bola velka pomoc pre teba v tejto situacii. ❤️❤️
Osobnu skusenost s takymto babatkom nemam ale znama mala takto dcerku prilepenu na sebe v nosici takmer 24/7 a prave ten nosic ju zachranoval. Drzte sa 🍀🍀❤️❤️
PS: nie, rozhodne NIE SI krkavcia mater, len poste musis najst "rovnaku rec" s babatkom, nejaku fungujucu fintu. Si ta najlepsia matka pre svoje dieta 🙂🙂❤️❤️

michaelapeller
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamamasama
5. júl 2021

suhlasim s prispevkom vyssie... skus este nosit.. mne pomohli dievcata v nosiacej skupine z nasho mesta a na podporke mi ukazali ako spravne naviazat satku, nastavit nosic 🙂 Avsak aj ked bol maly spokojnejsi, bol hladny aj nadalej...v mojom pripade som nemala dostatok mlieka a v 3 mesiacoch sme aj napriek noseniu presli na UM. Nie si krkavcia matka. Si uplne normalna matka.☺️ Ak chces prejst na UM, tak ta nikto nebude odsudzovat. Spokojna mama, spokojne babatko. Inak. Sestre pomohlo, ze prestala kojit na poziadanie. Nestihalo sa jej tvorit mlieko. Tak cakala 2-3 hodinky, mlieka bolo viac, babatko bolo aj viac syte a vydrzalo dlhsie bez. Skus.

jazula
5. júl 2021

Ahoj, mne toto robila malá tiež a cca v tom istom obdobi. Nakoniec som prišla na to, že chcela byť stále na prsníku/na mne, lebo sa nevie dojesť, mala malo mliečka. Začala som “dopovať” senovku/benedikt, pred kupanim si ju povyzliekať a nosiť koža na kožu a pijem liter jablkoveho džúsu denne, sem tam aj hroznovu stavu z DM. Odvtedy je spokojná, prsia sú naliatejsie (aj ked nikdy som nemusela používať tampóny do podprsenky a tak). Teraz sa napapa, zaspí na prsníku a viem ju aj dať do postieľky na 2 hodky. A ja už nie som na pokraji zrútenia 🤗

martinoocka
5. júl 2021

Môže mat skryty reflux, skús si o tom nájsť na nete. To zmena že keď neprehlta mlieko tak ho to páli a preto plače a stále chce piť. Druhá možnosť je fakt že máš zlú polohu , nevládze si vytiahnuť mlieko je hladný a tebe sa netvorí dosť takže to by som tiež skúsila vyriešiť. Ja som obidvom prvý mesiac stláčal prsník keď pili lebo samé nevládali potom boli hladné a vkuse sa budili. To že je stále na tebe , ja som tiež z toho bola na prasky pri prvej ,pri druhej už som s tym nebojovala vedela som že to nie je na veky. Spala cez deň výlučne na mne v nosici. To myslim doslova. Žiadny kočík , postieľka. Zato v noci spala v posteli pri mne v pohode to sa nemôžem sťažovať kojila sa každú 1,5 h. Po cca 2 mesiacoch sa to začalo zlepšovať ...

ivangeline
5. júl 2021

Skus sa upokojit a snazit sa nejako pochopit a komunikovat so svojim dietatom. Kazde je ine. Neboli brusko? Nema reflux? Moja bola taka ista..teda chcela cucat a aj nechcela,nevedela spat,v nosici vrestala ale ak to vydrzis,ono zaspi. :D A bude spat aspon tych 30 az 45min na tebe. ;) V rovnej polohe mi spat nechcela... az ked sa rozpapala.. Noci stale na prsku,kazda hodina do nejakych 8m (obcas boli aj dobre dni). No ner to tak,ze vsetko prejde. A ked je to prve dieta,nemas sa co strachovat o nic ine... ;) Moja bola druha. :( Bola to namahaaaaa..

jazula
5. júl 2021

K tomu nosiču - krásne mi v ňom spinká - ak nie je hladná. Ak ju dám do nosiča, keď je čo len trochu hladná, tak sa mece a plače- cíti prsník a chce jesť… Skús podporiť tú tvorbu mliečka, oni zrazu potrebujú viac, lebo každým dňom viac rastú (moja má 7 týždňov)… A naša má aj potvrdený skrytý reflux, tak možno aj to zohralo svoju rolu, doteraz som si to nespojila… A ak nič nepomôže a prejdeš na UM, tiež sa svet nezrúti a nebude ťa mať o nič menej rád a aj na UM vyrastie do krásy 🤗

majulino
5. júl 2021

Dojcit v lahu, ako ho mozes cez den udusiť? Ja by som sa skor bala, ze s nim zaspim, ked bude lezat na mne alebo ho budem mat na rukach a vypadne mi... Dojcim teraz 3 dieta vsetky 3 v lahu

jankaovecka
5. júl 2021

Nestresuj🙂 ja mam prax s oboma detmi. To co prezivas je normalka. V prvom rade sa prenadstav v hlave! Obe moje deti boli take iste! Od rana do vecera na prsniku, spanok cez den max 30 min, v noci sustavne hore..Ja cele dni dojcila. Ale nosila som v satke. S nosicom sa nevzdavaj! Druhe dieta bolo v kociari ako babo max 10x..stale len v satke. Oboje som vela nosila. Zvladala som to tak, ze vsetko (domacnost, varenie) slo bokom a ja som bola s detmi. Dudel ani flasu moje deti nemali. Poleziacky normalne dojci, je to najpohodlnejsie, male sa urcite nazadusi. Spi vtedy ked spi dieta. Dokopy som dojcila 6 rokov a az potom som sa konecne vyspala.
Ber to ako obdobie kt prejde. Bolo to naozaj velmi narocne, ale nebanujem ani minutu. A ver tomu, ze s babom sa zladite, najdete si rezim. Teraz je to este velmi cerstve a ocividne si na to nebola pripravena😀 hlavu ho, prso ven!😀

ada55333
6. júl 2021

Mali sme to úplne rovnako. Neťahala lem ma potrebovala cítiť. Nasadila som dudlik skúsili sme milión druhov až nám jeden sadol. Zozačiatku som jej ho dala do pisinky q priložila k prsníku, tak sa naučila ukludniť aj s cumlíkom. Ešte je skoro, nájdete si spolu systém. Chce to len čas. A nepospi babo v kočíku?