Dojčenie predčasne narodeného bábätka

z1984
15. feb 2020

Ahojte !😉 chcela by som vediet vaše skusenosti. Narodilo sa mi babatko o mesiac skor. Už ma 17 dni dni. A máme problem s kojením . Kazdy mi hovori ze ma este cas ze az ked aa dostane do tyzdna v ktorom sa mala narodit. Prikladam kazde tri hodiny raz za den sa chyti ale vacsinou len z jedneho prsnika takze musim dokrmit z flaše. Laktacnej som zatial nevolala kedze mam menej mlieka a dostala som nejake rady v nemocnici na spustenie mlieka. Je tu nejaka mamicka co aj po mesiaci zacala kojit?

miadi
15. feb 2020

@z1984 raz za 3h je malo taketo male. Moj mà 3t a papa aj kazdu hodinu. Ked spi tak spi 2-3h vcera 16 plienok bolo. Proste cim castejsie kojis tym viac mlieka sa vytvori. Moj pribera okolo 300g za tyzden. Kojila som prvorodenu cez 3roky. Na zvysenie tvorby mlieka je este dobre fenugreek caj alebo tabletky. Aj ovsene vlocky a vela pit vodu a jest zdravo a viac a dostatok spanku. Nemusis davat um proste castejsie prikladaj na prsia. Moja mala do 2r ani vodu nepila. Hlavne vela trpezlivosti. Nedavaj cumlik ani caj potrebuje tvoje mliecko tahat.

z1984
autor
15. feb 2020

@miadi lenze ona stale spi. V nemocnici aj pediater kazali kazde tri hodiny. Aj som citala ze to je take idealne prikladat raz za tri hodiny

suezuzu
15. feb 2020

@z1984 mne sa krpko narodil o 6 týždňov skôr a plne som ho začala kojiť asi po mesiaci, keď som si začala veriť, že mi neumrie bez fľaše a um 😁🙏. Hlavne prikladaj často a spi s bábätkom, nos ho v šatke aj hore bez a najlepšie, aby bolo bábätko iba v plienke. Podľa mňa žiadne prípravky brať nepotrebuješ, ja som po takomto kontakte mala mliečka na rozdávanie. Nebudem klamať bolo to náročné obdobie, kojil sa aj každú hodinu. Niektoré dni som mala pocit, že som celé pre kojila.. Ale nemusela som v noci vstávať a rozrabať um do fľašky... Po čase som spala popri kojeni. Takže som bola oddýchnuta a fungovala vpohode. Nevolala som laktacna, iba čítala mamila.sk a knižku od Kataríny Brnakovej Dojčenie slovom aj písmom. A hlavne si ver, že máš dosť mliečka a ver bábätku, že sa nakoji koľko potrebuje, pokiaľ prikladáš na požiadanie. Držím palce 😉

suezuzu
15. feb 2020

@z1984 môj stále spal dobre 3 mesiace...vydržal byť 1 hodinku hore...Kojil sa hlavne v spánku. A to robí doteraz 😁. Keby som počúvala rady z nemocnice nekojím vôbec...

zuzanockamt
15. feb 2020

@suezuzu ako sa dá popri takom fungovaní starať o staršie dieťa a domácnosť?

suezuzu
15. feb 2020

@zuzanockamt neviem odpovedať, keďže toto je moje prvorodene dieťatko... Ale mne veľmi pomáhal manžel to celé ustáť.. Ako aj chod domácnosti... A veľa som porobila aj vďaka šatke a nosiču...

eliska13
15. feb 2020

@z1984 dokrmujes svojim odsatym či umelým mliekom?nemá žltačku, keď veľa spi?ako priberá?aj môj sa narodil skôr a veľmi veľa spal.Prve mesiace som iba odsávala bol slabý, ninzsia hmotnosť, ťažko ťahal a, keď len cez klobúčik, tak naozajstne som začala kojit až v 3 m.A tiež som ho neprikladala častejšie ako 3 h mlieka som mala veľa a to som mu dávala z flase vždy predtým som skúšala na prsník len on spal a spal.Urcite to rozkojis....skusaj ho prikladať hlavne v noci

zuzanockamt
15. feb 2020

@suezuzu lebo ja tiež rozbieham dojčenie, nosím v šatke, ale je nemysliteľné pre mňa prikladať každú hodinu, keďže mám aj staršie dieťa a domácnosť

z1984
autor
15. feb 2020

@suezuzu a dovtedy si krmila z flase ?

z1984
autor
15. feb 2020

@eliska13 odsavam svoje sem tam sa prisaje aj vypije ale vacsinou krmim z flase. Ano mala zltacku ale uz jej to klesa

suezuzu
15. feb 2020

@z1984 tak na striedačku, keď nechcel prso tak som dala fľašu a na noc iba fľašu s um. Samozrejme, že nechcel stale prso, prešli sme viacerími štrajkami... Ale stalo to za to...

miadi
15. feb 2020

@z1984 kazda nemocnica ti povie nieco ine u nas ze kazde 2h to ze kazde 3h je zastarali nazor. Tak sa toho drz ked chces dokrmovat umom ja ti radim moju rokmi overenu skusenost ale zariad sa ako chces . Len mne moje dieta za 2dni dobehlo svpju porodnu vahu a moje deti umele mlieko nepoznaju. Nemusis kojit vobec ked nechces. Zbytocne ti radim. A zvladam domacnost aj 4.5r živel k tomu vsetko sa da ked sa chce. Ale nemusis je to uplne na tebe tvoja volba.

z1984
autor
15. feb 2020

@miadi ja nedokrmujem zatial

heidy222
15. feb 2020

@z1984 dcera sa narodila malicka, prvy krat sa prisala Po tyzdni, tiez spava, do 1- 2 mes som prikrmovala (nepamatam presne), teraz mam maleho 7 tt, 4 tt som prikrmovala, teraz uz vobec. Mala som tazky zapal bradaviek, 2 dni som vobec nedojcila Ked mal 2 tt a rozbehli sme to. Oboch som z flase dokrmovala.Takze dobra sanca je

heidy222
15. feb 2020

@z1984 a este ze mne najlepsie pomohlo oddychnut si poriadne, aj Ked je to uplne Proti vsetkemu na nete najviac pomohlo sa vyspat 5 h v kuse. U mna Bolo jedno ci si odstriekam kazde 2 alebo 3 h Ked som bola klbko nervov mlieko nebolo

miadi
15. feb 2020

@z1984 Asi by si mala ist k laktacnej je to cudne ze sa nechce prisat z druheho prsa. Nejaky dovod musi mat aj riešenie existuje. Mlieko sa tvori podla potreby cim viac babo saje tym viac sa tvori. Prve dva 3m su najtazsie Potom uz babo vydrzi dlhsie hore bez kojenia + aj mlieko vycucne rychlejsie a uz je urcity režim a telo vie kolko kedy vytvorit, Bolo by fajn keby Ta niekto pozrel ci sa male vie spravne prisat atd,

z1984
autor
15. feb 2020

@miadi na mamile som zas citala ze to neni cudne. Ale skusin sa opytat

miadi
15. feb 2020

@z1984 tak urcite nie je prvy taky pripad ale “normalne” to Nie je malo by z oboch prs sat normalne. 17dnove je este malinke na nejaky štrajk. Mozno z tade pomalsie tecie ale skusaj prikladat aj tak .

ivangeline
16. feb 2020

Určite laktačná a prikladať častejšie, aj každú hodinu. Núkať, núkať, núkať..
A tiež senovka a benedikt na podporu tvorby mlieka by nebolo zle..a tiež kľudne vyskúšať aj iné veci..
Môj sa narodil 6t predčasne, bol v inkubátore a zo začiatku sa pomaly spistlao mlieko ale po týždni a pol som vedela odstáť dostatocne a po nejakom ďalšom týždni, už keď bol z inkubátora von, tak nebol problém s dojčením (aj keď som si myslela, že je a mala stresy, však prvorodička.. xD)