Dokrmovanie cez cievku

ballenka
9. apr 2013

Maminy napiste prosim ake su Vase skusenosti s dokrmovanim cez cievku, ci Vam pomohla naucit babo sat a ako dlho to trvalo?alebo nie. My len zaciname,, a nie vzdy sa nam podari nasosnut cievku z prska, ked je hlad tak to riesim aj cievkou cez palec, maly si obcas pososava pred tym aj priamo z prsnika, ale na cele krmenie to rozhodne nie je. Nastastie dokrmujem MM.

cicamica1980
9. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

moja mala ma 7 tyzdnov, od 2t dokrmujem cievkou - ale ja dokrmujem UM. mam malo mlieka, ale zvysuje sa to. moja nema problem s prisatim/sanim, ja mam problem s mliekom=malo.

ako si prisla na to, ze babo nevie sat? ako sa to prejavuje?

marcelatje
9. apr 2013

@ballenka nám cievka pomohla veľmi. Z pôrodnice sme prišli s fľašou ja som mala mliečka málo. Keď sme prišli domov malá sa mi nechcela prisávať, laktačná poradila cievku. Niekedy som tiež dala na prst lebo bola príliš hladná, alebo rozrušená a prisatie bolo nemožné. Dokrmovala som aj UM. Dojčila som na požiadanie, prvé týždne to bolo snáď nonstop. Dojčenie bolo jednoduchšie v noci, alebo kým bola malá rozospatá. Prikladala som koža na kožu, nosila som, spali sme spolu - teda ešte stále spíme. Časom sa však naučila prisávať krásne (vďaka radám laktačnej), mliečko sa začalo tvoriť a doteraz sa len dojčíme bez UM (teda skúsili sme už nejakú zeleninku, ale riadne jedlo to ešte nie je). Dokrmovanie cez cievku UM trvalo asi 3 týždne, ale ja som sa bála jej UM nedať, aby nebola hladná. Nakoniec som postupne vylúčila dokrmovania UM a boli sme len na MM. Určite to nevzdávaj, ja nie som žiadna kojofilka ako by ma tu niekto mohol nazvať, ale dojčenie je super pohodlné 😉

ballenka
autor
9. apr 2013

@cicamica1980
@marcelatje
no dievcata ak ste si vsimli mam uz 4. babo resp. tri velke kozlata a tohto benjaminka. Avsak vsetky 4 som na zaciatku musela komplikovane rozkojovat, a viem kedy je dobre prisate a kedy nie. prvorodenu dceru som v 3. tyzdni celkom vyhladovala zlym kojenim, zozaciatku bola velmi spava kombinacia zapal pluc potom zltacka mne dlho nabiehalo mlieko. Potom som ho mala vzdy dost- rucne som si odstrekovala. Ked sme prisli domov radsej spala ako ,, zle ,, jedla. Zle v zmysle malo neefektivneho satia, len v najsilnejsom toku mlieka. Po 2 tt tak zoslabla, ze ani neplackala a moja mama u kt, sme vtedy este byvali, mi hovorila, ze take dobrucke dieta som si ani nezasluzila. Ovsem bol to omyl dcera slabla a chudla, bola dehydrovana ale na to sa prislo az u dokt. na kontrole v3. tt. Potom som ju dokr. len z flase dokt. mi zakazala si ju prikladat a ja sprosta len 22rocna som ju vzorne posluchla: Po tyzdni flasovykrmu som si ju opat zacala prikladat a nikto neveril, ze sa to nauci, len ja a moj muz. Trvalo to 3 tt + 1. cisto flaskovy ale 3. mesiac sme zacali len cistym kojenim🙂
Pri 2. a 3. synovi boli tiez apaticky a radsej spali nez jedli,, ach kde su tie casy,, som takisto dokrmovala z flase ale asi len 3 tt potom sa prisavali lepsie, az nakoniec sa 2. syn vyzral z MM na 12 kg na konci 5. mes.🙂 v roku mal nastastie len o 1kg viac.
A teraz aby som predisla problemom, mam doma vahu, obcas pred a po jedle vazim a vidim odo mna 20-30ml z cievky 60-70 ale ja viem, ze to pojde, vsetky 3 som kojila vyse roka.Neviem ci je to kvoli tomu ze vsetci boli velki a tak trochu pasivny prve 3 nad 4 kg tento Bruno nas5 kg. Ale proste u nas je to tak lahke porody, tazke rozkojenie🙂

cicamica1980
9. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka to fakt az od tretieho mesiaca si pri prvych detoch full kojila? takze mam este sancu? lebo moja cosi vytiehne z prsa a cosi zo suplementora. minule som si ju vazila, dala 50ml z prsa a 20 zo suplemntora. ale je aj take, ze zo suplementora vytiahne 50 ml, takze z prsa menej....

cicamica1980
9. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka a napises mi, ako si prisla na to, ze dieta zle saje? ako sa to prejavuje? ja ta neskusam, je to chcem vediet koli sebe. ja mam totiz prve dieta...

erikala
9. apr 2013

Ahoj, mne sa stalo nieco velmi podobne..ked sme sa vratili z porodnice, maly krasne papal kazde 2,5 hodinky. A tiez podivuhodne vela spal, pri kontrole u lekarky sme zistili, ze z porodnej vahy 4160g schudol na hroznych 3590g, bol vyhladovany, hlad nedava od narodenia vobec najavo..musela som zacat prikrmovat s UM, na odporucanie laktacnej prikrmujem cez cievku na prsniku a robime to tak dodnes, nastastie maly s tym zatial ziadny problem nema. Pekne sa napapka z obidvoch prsnikov a potom dokrmim cievkov UM..Podarilo sa mi tvorbu trosku zvysit, uz nedavame 90ml UM, ale uz len 60ml a pribral rovnako, tak som sa velmi tesila..Podla novorodeneckej vahy si vacsinou odo mna vytiahne okolo 50ml, ale prilis tej vahe nedoverujem, lebo maly sa na nej veelmi mrvi. Takze ktovie kolko je to v skutocnosti. Chcela by som UM uplne vysadit, ale velmi sa bojim, ze maly zase schudne..ale tak davam uz podstatne menej ako na zaciatku..Som rada, ze sme s flasou nezacali a uplne sme si na takyto sposob papania zvykli.
Zelam krasne dni a vela mliecka 🙂

erikala
9. apr 2013

@ballenka Ahoj, mne sa stalo nieco velmi podobne..ked sme sa vratili z porodnice, maly krasne papal kazde 2,5 hodinky. A tiez podivuhodne vela spal, pri kontrole u lekarky sme zistili, ze z porodnej vahy 4160g schudol na hroznych 3590g, bol vyhladovany, hlad nedava od narodenia vobec najavo..musela som zacat prikrmovat s UM, na odporucanie laktacnej prikrmujem cez cievku na prsniku a robime to tak dodnes, nastastie maly s tym zatial ziadny problem nema. Pekne sa napapka z obidvoch prsnikov a potom dokrmim cievkov UM..Podarilo sa mi tvorbu trosku zvysit, uz nedavame 90ml UM, ale uz len 60ml a pribral rovnako, tak som sa velmi tesila..Podla novorodeneckej vahy si vacsinou odo mna vytiahne okolo 50ml, ale prilis tej vahe nedoverujem, lebo maly sa na nej veelmi mrvi. Takze ktovie kolko je to v skutocnosti. Chcela by som UM uplne vysadit, ale velmi sa bojim, ze maly zase schudne..ale tak davam uz podstatne menej ako na zaciatku..Som rada, ze sme s flasou nezacali a uplne sme si na takyto sposob papania zvykli.
Zelam krasne dni a vela mliecka 🙂

ballenka
autor
9. apr 2013

@cicamica1980
ano dceru som naozaj rozkojila az od tretieho mesiaca, myslim full kojenie ale vzdy aj prve tyzdne ked poradne nejedla som poctivo odstrekovala rucne mlieko do zasoby,, pre strycka prihodu,, a veru prislo aj na mraznickove zasoby, ale laktaciu som mala celkom slusne rozbehnutu, to je dolezite. A ked ti obcas vytiahne z prsa 50 a obcas 20 to je celkom super, to uz bolo blizko uplnemu kojeniu. tak1 tt alebo 2. potom som dokrmovala len rano a vecer a cez noc ak sa mi zdala ze nepokojna. Potom som to zredukovala len na vecerne dokrm a nakoniec sme aj ten vynechali. synovia boli trochu lepsi, tam som to viac kontrolovala. Kolko ma tvoje babo? Moja rada je odstrekovat, odsavat do zasoby hlavne ked menej vytiahne, aby si vyrobila zasobu aj na dalsie kojenie.

@erikala
@erikala u mna to bolo podobne s dcerou porodna vaha 4180 a potom 3800 myslim pamatam si ze to bolo 300gr.:

cicamica1980
10. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka moja ma 7 tyzdnov. moj problem je, ze mam malo mlieka. t.j mala vypije a musim dokrmit cievkou. odstriekat/odsat po kojeni mi uz nejde, bo mala vypije co sa da a uz viac nejde...

ballenka
autor
10. apr 2013

@cicamica1980 dufam ze sa to u vas zlepsi s tymto nemam skusenost. U nas je toho mm tak presne, ze keby som nahodou rozliala, tak asi varim cajik na dalsie kojenie,lebo UM doma nemam. A neporadila ti laktacna? Mozno skus stale nieco odsat, to rucne je vraj jemnejsie. ale neviem porovnat mna odsavacky strasne boleli.A aj ked to fakt nepojde, aj keby to bol 10ml, tak to stoji za to skusanie. Skus najprv nahriat prsia a striedaj ich ,stlacaj pri tom, mozno trochu tvorbu zvysis.
U mna to tiez chvilu vyzera, ze tentokrat ani kvapka, ale prejdem k 2 potom spat a postupne nastriekam tak od 40-60ml.
A to satie, cp si sa pytala nie je dobre pretoze prisatie ma boli, pretoze cuca len chvilu potom som za cumel, a aj preto, ze za 20min vytiahne len tak 10-30ml co je velmi malo potom cez cievku aj trojnasobok. Ale aj tvoja dcera aj moj syn sa to stale mozu naucit a rozsat sa, len treba to skusat a podporovat. Pocula som, ze aj 4 a viacmesacne sa to mozu naucit, tak tvoju babo je oproti tomu malinke.

cicamica1980
10. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka riesim s laktacnou, akoze know how mam🙂 len mieka by malo byt viac. najprv som bola z toho na nervy. ale potom ma laktacna upokojila, ze kojenie nie je len o strave, ale aj ine veci - takze cielom je udrzat dieta na prsniku a aj ked bude mat povedzme 50% MM a 50% UM, tak aj tak je dobre🙂 takze uz som kludna a verim, ze MM bude stale pribudat. a ak nie, nevadi, kazda trocha MM je dobra🙂 drzim vam palce a drz aj ty mne🙂 inak vies co ma teraz najviac jeduje? ze s tou cievkou je to neprakticke🙂 a zarabanie UM je robota naviac. uz som viac-menej v pohode s tym, ze nemam 100% MM, ale snad sa to bude este zlepsovat

ballenka
autor
10. apr 2013

@cicamica1980 snad sa to bude zlepsovat aj u nas, prisosnutie je lepsie, ale stale vypije odo mna malo, a tato cesta aj mlieko z prsa aj inak je asi najzazsia, lebo to trva kopec casu. Nam trva jedno krmenie aj s odstiekanim mm aj 1,5 hod. a to je najvacsia pakaren.Drzte sa a dajte vediet aj po case , ze ako.Lenka

beton
11. apr 2013

@ballenka ahojky. my sme boli na cievke asi 2 tyzdne. ide vsak o to, ze dietatko musis nacvicit spravne prisavat. to, ze davas cez cievku je velmi dolezite, ale treba, aby sa to prisatie zlepsovalo. na nacvik spravneho prisatia mozes pouzit prst, nechtom dole hlboko do pusinky, ako ked krmis po prste. akonahle dietatko zacne naozaj sat, treba preniest na prsnik. plati pravidlo, ze ak sa uz raz dietatko spravne prisalo na prsnik, tak sa ku krmeniu po prste netreba vracat, ale skusat stale ten prsnik. moj obdiv, ze odstriekavas, je to uzasne. zabezpecis si tak dostatocnu tvorbu mliecka a dietatko dostane prirodzenu stravu. takze len smelo do toho, urcite to pride. skus napriklad vyuzivat fazy spanku, polospanku. niektorym detom ide v takom stave sanie lepsie. prisatie naozaj nesmie boliet. upravili ste polohu pri dojceni a sposob prisavania? lebo toto som nejako nepostrehla v tvojich prispevkoch. si v kontakte s laktacnou poradkynou, co by ta na mieste usmernila? drzim palce. urcite to zvladnete, len som chcela upozornit, aby to malo aj nejaky progres, ked ste na cievke a mohli sa jej zbavit cim skor. lebo ak mas mliecka dostatok, tak nacvik spravneho prisatia a sania netrva velmi dlho, takze v tom pripade to s cievkou netreba zbytocne natahovat.

beton
11. apr 2013

@cicamica1980 vyborny postup na zvysenie tvorby mliecka. mas moj obdiv. beries aj bylinky na zvysenie tvorby mliecka? to by ti tiez mohlo dobre zabrat na zvysenie. inak len prikladat, prikladat do nekonecna, to asi vies. a dojcit aj v noci, cim viac, lebo nocne dojcenie ma najlepsi efekt na tvobu mliecka. vela dietatko nosit, byt v neustalom kontakte, najlepsie na holo, koza na kozu, to iste plati pre @ballenka dietatko musi mat neustaly pristup k prsniku, vo dne v noci. vela spolu spat, maznat sa v posteli, prikryt sa spolu pod paplon a zostat tam aj tyzden. toto je super postup na zvysenie poctu dojceni a teda aj tvorby mliecka. len to nevzdavat, skusat. odkial vies. kolko ti dieta vypije bez cievky? aj ho vazis, pred a po dojceni, tak to vynechaj a vaz len raz za dva dni. vazenie dieta aj teba len zbytocne stresuje. po dojceni ma byt dietatko s tebou, oddychovat, uzivat si tvoju blizkost. ide vam to dobre, tak len vydrzat.

ballenka
autor
11. apr 2013

@beton Vsetko riesim s lakt. poradkynou, a mam uz dost skusenosti a viem ako vyzera dobre prisate babo. Aj polohy ovladam🙂 predsa len moje 4. babo. Len neviem preco sa ti moji prisavnici tak zle zo zaciatku prisavaju. Mozno, preto, ze mam velke prislusenstvo - bradavky dvorce aj prsia, na druhej strane ani moje deti nie su najmensie 4100, 4280,4060,4980 v poradi od najstarsieho. Mozno pre pridruzene problemy zltacka zapal pluc tento najnovsi prirastena kompletne uzdicka, poriesene az v den odchodu z porodnice. Progres vidim, ale maly , som trpezliva, a prisavanie sa zlepsuje🙂 uz neboli, len pri tom pospava ako ho to ukludnuje.
Viem, ze to stoji za to, som pohodlna a to kojenie je, ale aj cielavedoma, a hned nebezim do lekarne po UM.
Vazim obcas toto moc neriesim vaha je nepresna a aj po presnom mnozstve odmeraneho dokrmu neukazuje to iste mnozstvo. Len maly za 2. tt zivota schudol 3gr co tiez nie je bohvieco. A spi a spi. Koza na kozu vyuzivam velmi len to ho tak ukludni , ze tiez okamzite zaspi 😨

beton
11. apr 2013

@ballenka my sme mali podobne stavy ako pises. vonku bolo 37 stupnov a novorodenec sa mi 7 hodin nezobudil. uz si chudatko tak setril energiu na prezitie, ze sa ani nebudil. tak som ho napumpovala striekackou, jednu davku. vtedy zvykne dietatko otvorit oci, ho to preberie. ale trva to len kratucko. ten moment treba okamzite vyuzit na prisatie s cievkou. na kazde dojcenie sme bezali moje odstriekane mliecko s cievkou, aby prijal dvojnasobok ako normalne a pomalicky zacal priberat. trvalo nam to 2 tyzdne. ano, citala som od teba prispevky. krasne, stvornasobna mamicka. verim, ze mas co povedat aj ostatnym. drzim palce.

ballenka
autor
11. apr 2013

@beton oprava schudol 30gr

ballenka
autor
11. apr 2013

@beton dakujem za povzbudenie 🙂
aj ked si stale verim, aj tak to potrebujem🙂

cicamica1980
11. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka ty si laktacna? alebo mas len tolko skusenosti? 🙂 beriem senovku + benedikt de facto od porodu. ca. mesiac beriem aj costi. podla toho co pises, asi by som mala malu prikladat castejsie. ale mam ju budit na kojenie? cez den ju prikladam asi 7x a v noci 1-2x, kolko sa zobudi. mam to zintenzivnit? ako?

cicamica1980
11. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ballenka este to upresnim, nas rezim:
mala vstava rano okolo 5:30-6:00 vtedy kojim
od 6:00 - 10:00 je hore, kojim ca. 2x
od 10:00 ju dam spat von na terasu. vydrzi spat 2,5 - 3,5 hod
medzi ca. 13:00 - 15:30 je mala hore, to kojim 2x
15:30-17:30 prechadzka
17:30 - 20:30 mala je hore, kojim ca. 2x
okolo 20:30 ideme do izbicky spat, zaspi mi niekedy medzi 21:00-22:00 - tu hodinu je viac menej na prse
potom v noci ma zobudi vacsinou 1x okolo 2:00-3:00, nakojim
a potom rano okolo 5:30-6:00

kojim ca. 40 min, v noci sa podari niekedy aj za 30 min., cez den niekedy aj dlhsie

napis mi pls, ako to mam upravit, ak sa v tom vyznas.

je dobre jej dat z jedneho prsa bez cievky a potom na tom istom prse dokrmit cievkou, alebo dat jedno prso, druhe prso a az potom na druhom prse dokrmit cievkou?

dakujem za radu

ballenka
autor
11. apr 2013

@cicamica1980
nie som laktacna to by som nepisala o rady, ake su cudzie skusenosti s cievkou, nemyslela si beton? 🙂 😉
moje skusenosti mam len z mojich 3 predchadzajucich deti, ale tie su uz vacsie a vtedy sa cievkou nedokrmovalo, len flasou. Aj tak sa rozkojili, nastastie. A ze beries lieky a benedikt a senovku je iste super!
Aj vela spi alebo aspon lež.
A kojis dost dlho, mozno ale castejsie , ale to je len moj nazor, tvoje dietatko ta musi milovat ako cumlik, tak trochu. Vzdy ponuknut prso ked by si pouzila cumel, ono to vyzera hrozivo , ale ked chces rozkojit tak to stoji za to. A podla mna dat z prsa cievkou vtedy ked vidis ako na tom mala je , ak sa ti zda, ze este z druheho plnsieho prsa potiahne sama tak ju urcite preloz a az potom dokrm ale ak vidis, ze uz ma cicania pplne zuby tak ju dokrm hned. ale to je len moj nazor, radsej to odkonzultuj s niekym kto to robi. profi alebo napis betonu🙂

ballenka
autor
11. apr 2013

@beton a pri dokrmeni cievkou si tiez stlacala prsnik? ako ste presli na stav bez cievky ?
@cicamica1980
uz sa chyta na prso coraz viac, vcera som este riesila viackrat cez palec dnes minimalne, aj ked stale dokojime s cievkou jupííí

ballenka
autor
11. apr 2013

@marcelatje ako ste presli na stav bez cievky?, maly sa prisava kazdym krmenim lepsie a lepsie, ale sam este zdaleka nevypije potrebne mnozstvo asi ho necham este trochu zosilniet, lebo jeh standby rezim bol dost desivy.

marcelatje
11. apr 2013

@ballenka ja som cez cievku dávala len UM a ako som postupne vynechávala dokrmovnia aj cievku som tým pádom používala menej a menej až som prestala úplne. Chvíľku som aj tŕpla či si vytiahne dosť, lebo predsa len pri dojčení sa objem až tak dobre merať nedá a to váženie nie je práve najšťastnejšie riešenie ale malá mi nezačala chudnúť takže to dopadlo dobre. Inak ona sa dosť narobila aj pri tej cievke, treba mať nádobu s mliekom nižšie ako má bábätko hlavičku aby mu mliečko netieklo samé, ale zvykalo si že treba ťahať. Takže ona si to v podstate ani nevšimla 😀 😀 😀 😀
Prečo myslíš že tvoj malý si nevytiahne pri kŕmení dosť?

ballenka
autor
11. apr 2013

@marcelatje vazim a vidim pauzy v brade a aj ked len pososkava, ale myslim, ze este je fakt zoslabnuty, maly mal v nedelu nejaku krizu, dokrmovala som striekackou, ale on dost na to kaslal, v pondelok tu bola laktacna aj s cievkou. V nedelu mal len 4 pocikane plienky, co je znakom malo jedla, potom som ho holeho prevazila a zistila, ze od porodnice schudol, lebo nevazim casto, a este je stale pod porodnou vahou. Vcera mal 2tt. Musim chvilu pockat kym zosilnie, aby som verila, ze taha naozaj, lebo on je salamista. Ale zlepsuje sa to cez prst uz nemusim davat tak to progres je od pondelka do stvrtka a prisatie je lepsie ako predtym. : 😖

marcelatje
11. apr 2013

@ballenka 2tt je ešte máličko to by som ani ja ešte neprestala dokrmovať, odhodlala som sa až po niekoľkých týždňoch a dávky som znižovala postupne a aj to mi lepilo že schudne, ale bolo to ok. Ja by som v tvojom prípade ešte počkala, hlavné je že sa vie prisať a ťahá - alebo sa snaží. Prestať dokrmovať sa dá vždy a ako sama z vlastnej skúsenosti vieš rozkojiť sa dá 😉
Ja som na druhej poradni hrdo hlásila že sa IBA dojčíme (aj keď to bolo len asi 2 dni 😀 😀 😀 )

ballenka
autor
11. apr 2013

super ze plne dojcit ja som to mala na prepustacej sprave z nemocky ale nebola to pravda, oni to tam pisu mirnix dirnix len aby boli baby friendly ze aka super uspesnost plne dojcenych deti. to ja mam uz nejake skusenosti, ale vedla mna bola 1.rodicka po sekcii a tak na nu kaslali laktacne poradkyne neboli nikde bola Velka noc, no proste blamaz. A na nma len dokedy som kojila tie tri predzym, ja ze priemerne do 1. roka tak sa ani mnou nezasobrali a to mal maly ten prirasteny jazycek a nemohol sa prisat. Fakt ma to stvalo.

beton
11. apr 2013

@ballenka uz si presne nepamatam. ale myslim, ze som stlacala prsnik aj pocas prisatia na cievke. aby mal vyssi prisun mliecka. stlacanie treba robit tak, ze stlacis, ked vidis, ze naozaj taha, teda robi pauzy. ak netaha, povolis. aby si spojil, ze ked saje, tak mliecko ide. podobny princip, ako pise
@marcelatje
aby mliecko netieklo, ale dietatko sa muselo snazit tahat. my sme cievku zrusili, ked zacal priberat. ked boli prirastky ok, tak som cievku zrusila. mliecka som mala dostatok, len bol slaby sa prisavat a vytiahnut ho. preto som ho vlastne dopovala cez cievku, aby skor zosilnel. podla popisu, ste na tom podobne. on sa raz z toho dostane. je to drina na zaciatku. ja som mala stastie na obrovsku podporu okolia, verim, ze mnohe baby odradi nepochopenie okolia. ale to dojcenie za to ozaj stoji, najma ak je deti viac. ved to sama vies :o)) tie prirastky boli pomalicke. mozno niekde najdem papier, co som zapisovala. ale asi v troch tyzdnoch sme boli vypiplani a maly sa dojcil pekne sam. akonahle zosilnel, tak aj prisatie sa zlepsilo. stale som ho musela poriadne kontrolovat, ci je dobre prisaty a dobre pije, ale postupne to pominulo a dnes ma skoro dva roky a ked vidim, ako sa krasne vie sam obsluzit, tak sa mi ani verit nechce, ze nebolo toho, aby otvoril poriadne tie usta :o)) si odhodlana, mudra mamicka. vies, o co ide a za cim si stojis. to je najpodstatnejsie. este budes s laskou na tie casy spominat, hoci teraz to moze vyzerat, ze nie.
moje deti boli tiez vsetky neprisavajuce. najviac skody v tomto robi odlucenie od matky po porode. tiez sme mali zltacku a tam uz ide o iste rezimovanie, neprirodzeny stav odlucenia od matky. dieta ma byt okamzite po porode s matkou, koza na kozu. ak sa toto mamke umozni, deticky problemy s dojcenim nemavaju. prirastena uzdicka je opat nieco, co vam skomplikovalo zaciatky. a tie su najdolezitejsie... to uz neries, hlavu hore, zvladnete. len nech sa maly pozbiera a vsetko bude ok.

ballenka
autor
11. apr 2013

no dakujem babo som mala po porode hned pri sebe ale nie skin to skin pekne v perinke, len som si ho rozbalila. Bol to krasny moment🙂 ale do prirodnej dokonalosti este stale daleko. Papier s prirastkami nemusis hladat ja tu mam niekde zosit s mojimi detmi len som ho pred porodom niekde zastrcila. Ale to nie je podstatne. A to s tymi pauzami a stlacanim robim, je mi jasne, ze mu nebudem striekat mlieko ked netaha🙂
dakujem za povzbudenie aj vam vsetko dobre
@beton

beton
11. apr 2013

@cicamica1980 presne ako napisala
@ballenka
prikladaj ju vzdy, ked nevies, co s nou. ked je hladna alebo akokolvek nepokojna, na zaspatie atd. ked zacina cmukat s ustami, prikladaj. dost dlha pauza je medzi tou 6 a 10 rano a potom este dlho spi. tam by bolo dobre nieco pridat. kolko mate mokrych plienok denne? podla coho sudis, ze mas malo mliecka a musis dokrmovat? skusali ste koza na kozu a nosit sa v satke, babyvaku, ergonomickom nosici? toto je vyborny prostriedok, kedy dietatko dokaze dat krasne najavo, ze sa chce dojcit a ty mu vies rychlo vyhoviet. dietatko by nemalo byt od teba nikdy odlucene. pouzivate cumlik, flasku? predpokladam, ze nie, kedze si uvedomelo nabehla na cievku. najefektivnejsie na tvorbu mliecka je nocne dojcenie, z nich ma najlepsi vpyv medzi 1 a 5 hodinou rano. tam mate jedno. jedno/dve dojcenia za noc su pri takom malinkom babatku dost malo a asi aj to je dovod nedostatocnej tvorby mliecka. na to rada.... spite spolu v posteli, aby ta stale citila a tak sa skor na dojcenie zobudi. ak by nezabralo, tak by som ju mozno aspon raz zobudila. resp. prilozila v spanku. napr. ked ides spat, tak ju predtym nadojci, aby si nemusela kvoli tomu vstavat. ak beries senovku, benedikt a k tomu este costi, tak to by malo zabrat. prisatie mate spravne? bola ti skontrolovat laktacna poradkyna? lebo aj keby si prikladala do omrzenia, ale prisatie nie je spravne a dieta v skutocnosti nepije, tak to tvorbu mliecka nezvysi. toto by bolo treba urcite vyriesit. lebo tych 30, 40 minut, co pises, urcite intenzivne nesaje. dolezite je, kolko naozaj saje, teda ma v brade pauzy, ked pije. inak taky cas je uplne normalny, trochu saje, potom cucka, potom oddychne a tak dookola. ale musi medzitym naozaj aj pit. na toto pomaha stlacanie prsnika. ked zacne naozaj sat, stlacis daleko od dvorca. ked prestane, pustis.
ad. krmenie cez cievku a stridanie prsnikov. potrebujes vyprazdnovat prsniky do dna, aby sa tvorilo viac mliecka. preto by som dala jeden prsnik, druhy prsnik, opat prvy. jednoducho striedat, kym naozaj saje a ide jej. ak viac nejde a javi znamky hladu, tak daj cievku. rozmyslam takto preto, ze keby sa napriklad najedla z prveho prsnika s cievkou, tak k druhemu by uz nemusela dojst a teda by ho nevyprazdnila. a my potrebujeme prsniky cim castejsie vyprazdnovat, aby sa viac plnili. ty vies najlepsie, kolko zvykne vypit, kolkokrat mozes prestriedat, ale dokrm cievkou by som dala az po tom, co sa prsniky vyprazdnia, aby nehrozilo, ze sa napapa UM a mliecko v prsnikoch ostane.
Napis viac o prirastkoch, mokrych plienkach, spravani malej....podla coho sudis nedostatok mliecka.