Kedy je správny čas na ukončenie nočnej závislosti na prsníku?

martushka89
28. mar 2019

Zdravim mamicky, chcem sa poradit s vami, co uz mate podobnu skusenost. Moj problem spociva v tom, ze moja 8 mesacna dcera sa v noci kazdu hodinu a niekedy aj castejsie dozaduje prsnika. Tento stav trva od jej 4 mesiacov odkedy este nespala v noci suvislejsie ako 2 hodiny-to povazujeme uz za uspech. Asi chapete ze je to velmi vycerpavajuce kedze sa za kazdym mensim prehodenim v postielke ci prebudeni potrebuje prisat. aby ako tak spala dalej. Uz spava s nami v posteli aby som to zvladala fyzivky. Chcem vas poprosit ci ste niekto skusali takyto nocny zlozvyk odstranit a ako na to. Zaspava na prsniku a niekedy sa jej podari zaspat na rukach. Nerobi to ziadny rozdiel, aj tam sa po hodine zobudi a vyzaduje si kojenie. Inak je to cirkus a krik.dakujem vopred

renatka100
28. mar 2019

@martushka89 mozno je fakt hladna - v tom veku som maleho vyslovene pred spanim “stopala” zeleninkou a inymi prikrmami, lebo v noci som pocula ako mu skvrka v bruchu ked nebol dost napapany

martushka89
autor
28. mar 2019

@renatka100 ona vela papa cez den, dost casto: desiatu, obed, olovrant a na vecer kasu, pomedzi to este kojim. Ani vaha nenaznacuje ze by bola hladna- 8700g. Je to proste zlozvyk, inak si to neviem vysvetlit. Este je podla mna skoro na uplne odstavenie preto chcem aspon s tou nocou nieco robit.

lula313
28. mar 2019

Určite ju prestahuj mimo vasej izby, nebude tá citit a nebude sa potom toľko budit. Nám toto pomohlo.

bobula46
28. mar 2019

Keď jej dáš vodu, čajík nepomôže? Cumlík má?

martushka89
autor
28. mar 2019

@bobula46 skusala som ju oblbnut vodou alebo cajom no len ju to rozcerti. Cumlik odmieta od narodenia :/

martushka89
autor
28. mar 2019

@lula313 ako presne ste to urobili?

bobula46
28. mar 2019

@martushka89 jaj, takže ona má tvoje prso ako dudel. Ako myslím že ešte nie je dosť veľká, skús naučiť na cumel, vždy lepšie ako miliónkrát sa budiť a poskytnúť prso. Dojčenie je dôležité ale má to tešiť obe strany- maminku aj dieťatko.
Ja by som si asi odtrpela 2-3 noci a skúšala tu vodu. Ak by ju to nahnevalo tak proste uspať na rukách, v kočíku, ale nepovoliť. Podľa mňa za to tie 2-3 noci stoja. Veď nemôžeš takto fungovať večne 🙂
Pokiaľ by išlo o hlad kľudne 2-3 krát nadojčiť ale každú hodinu. To ťa aj obdivujem že držíš. Ja by som ráno chodila ako tiger, nervózna a na každého by som stekala.

mirpet
28. mar 2019

Ak môžem poradiť, určite vlastná postieľka, prípadne presťahovať do detskej izby, a pomôcť si cumlikom... Náš synček spáva od malička výlučne vo svojej postieľke, od 4.mesiaca spáva vo svojej detskej izbe, a zatiaľ chválabohu pekne v noci spinká, je plne kojený ale v noci max.1 - 2 krát za noc sa zobudí na kojenie. Inak ak začne mrnkať, pomôže cumlik, ten tiež nemal od narodenia, teraz si pomáhame pri zaspávaní.

martushka89
autor
28. mar 2019

@bobula46 ved prave.... uz ked sa blizi cas spanku-ako aj teraz mam nervy, ze zas to bude o nicom noc. Zavidim ked pocujem ako ini uspia deti a maju minimalne 3 hodiny klud. Ja akurat sprchu stihnem a uz je hore a nocna sa zacina. No zrejme to inak ako placom to preucanie nepojde, este sme zvazovali nechat ju s muzom v izbe celu noc aj viac ked bude treba nech ma neciti. Este sme sa na to neodhodlali, neviem ako to dam, ked budem z obyvacky pocut ten narek. :(

kachita
28. mar 2019

@martushka89 ja som takto skoncila na neurologii s uplnou vycerpanostou, moja mala takto spala vlastne doteraz ma 24 m, az teraz sa to pomaly meni,ja som.ju nedokazala odstavit, spala mi stale pod pazuchou.

martushka89
autor
28. mar 2019

@mirpet s tym cumlom to skusame este aj terqz obcas ale uz je velmi premudrela, vobec ho neberie...asi sme presvihli cas ked sa to este dalo. No nasa prve 3 mesiace krasne spala v postielke svojej, 2-3krat vstala na kojenie uplne super. V 4.mesiaci zmena a takto to mame do teraz.

martushka89
autor
28. mar 2019

@kachita ano spanie pod pazuchou presne tak :D nesmejem sa ale dobry popis, skor na plac. Obdivujem ta naozaj ze takto to tahas dlho... klobuk dole. Ja sa nechcem do takehk stavu dostat preto som sem napisala, prvy krat vobec 🙂

bobula46
28. mar 2019

@martushka89 vieš čo pokiaľ sa na to dá muž tak áno, najlepšie keď tam nebudes, prípadne nech aspoň začne uspávať, možno keď bude cítiť niekoho iného nebude mať takú silnú potrebu stále kontrolovať či si pri nej. Ale ja by som nepovolila viac ako 3x v noci dojčenie. To absolútne nie je o hlade. Veď keď mi ide syn spať o deviatej a ráno o šiestej/siedmej mi vstáva tak to koľkokrát sa v noci budí. To nemôže byť ani kvalitný spánok, potom sú deti umrnkané aj v noci. Môj má o pár dní desať mesiacov a teda keď vstane viac ako trikrát v noci som ako prejdená buldozerom a to ho pravdepodobne trápia zúbky

mirpet
28. mar 2019

@martushka89 no u nás presne v 4.mesiaci začal malý tiež sa budiť často na kojenie a vtedy sme ho hneď presťahovali do detskej izby a našťastie to veľmi pomohlo...

delfinik68
28. mar 2019

Máme to isté, len drobec má u 16 mesiacov... Problém je spánkový cyklus, keď sa skončí potrebuje pomoc zo zaspatim teda prsník ... je na to zvyknutý keďže zaspáva na prsníku.... Dospelý sa prehodí na druhú stranu a zaspí sám .... Detičky ešte potrebujú dopomôcť

mirpet
28. mar 2019

@martushka89 ak ešte možem odporučiť, naš maly nechcel žiadny cumel, ale chytil sa na cumel od curraprox, síce vyššia cena ale je super

evittam
28. mar 2019

@martushka89 Mne obe deti spia celu noc od 5.mesiaca, od 3.-5.mesiaca sa budili len raz na dojcenie. Vzdy na dojčenie. Nikdy som zo seba nerobila dudel. Je to len o tom.😉

evittam
28. mar 2019

@delfinik68 Aj detičky dokazu zaspať len netreba aby maminka zo seba robila od narodenia dudel. To je cele.

mirpet
28. mar 2019

@evittam suhlasím. nerobiť zo seba dudel. nedovoliť...

martushka89
autor
28. mar 2019

@delfinik68 je to presnw ako pises.... pomohlo b keby vedela zaspat sama bez kojenia, co vsak nerealne u nej. Iba ak ju nechat vyrevat....nemam to srdce

evittam
28. mar 2019

@martushka89 Preco bez dojčenia? Ved nadojcit a hotovo a tak to ma byt a nie nechať dudlovat. V tom je rozdiel. Nemylit si dojčenie s dudlovanim.

nikil
28. mar 2019

@martushka89 u nas to trvalo dva roky.nepomohlo nic.postielku mal vedla nas,takze spal casto pri mne.kazdu chvilku na prsniku lebo nechcel cumel.nebol hladny len na ukludnenie chcel prsnik.niekedy sa mi zdalo,ze celu noc je hore.bolo to vycerpavajuce.potom zo dna na den som prestala kojit a on hned prespal celu noc.

martushka89
autor
28. mar 2019

@evittam kedze zaspava pri kojeni, pri kazdom prebudeni si vyzaduje zas to iste aby vedela spat dalej. Chapem tomu tak, ze keby vedela zaspat sama od seba, neprekvapilo by ju za kazdym prehodenim ze kde je cica, ale by spala pokojne dalej

ivuska36
28. mar 2019

ono máte teraz ťažké obdobie, 8 mesiacov, je ešte podla mna málo na to, aby prespinkala celu noc bez kojenia, tak by som to skusila tak ešte do roka nejako zvládnuť, aj ked je to tažké, poznám to sama, ale neviem si reálne predstaviť, že ako prestať robiť zo seba dudel, lebo kedy vieš, že dieťatko, chce dudlovať, a kedy chce ozaj papať? To už potom rázne nedať vôbec, aj ked si myslím, že ešte tých pár mesiacov by som tonejako vydržala, možno ju v noci trápia aj zubky v tomto období,,, a ešte jedna vec, to že prestaneš v noci kojiť, ešte nemusí znamenať, že ti prespí celu noc. Môžno ju kojenie aspoň uspí dalej, ale čo ak sa ti bude v noci stále budiť a ty ju budeš musieť inak uspávať?
Z mojej skusenosti, prvého som odstavila od nočného kojenia, ked mala niečo cez dva roky, zvládol to podla mna super, poplakal asi 5 min prvu noc, potom niekolkokrát pomrnčal a spal, dalsie noci boli len lepšie a jednoduchsie ale v tom veku som mu už mnoho vysvetlila. Druhorodeného som odstavila nedávno (1 a stvrt roka) večer som si pred ním zalepila bradavky, povedala jednoducho a vecne, že už cicík v noci nebude a hotovo. Nemohla som ho nechať s nikým, jednoducho by som to ja nezvládla a mala som pocit, že on jednoducho potrebuje pri sebe mamu a predstav si, dali sme to bez plaču, len tiež sa stále v noci budí, občas sa len napije, občas mrnčí a prehadzuje sa, už mi aj ušiel z postele, ale snád sa to časom zlepší, takže ozaj prestať kojiť neznamená, že sa bude spať celu noc.
Ale držím palčeky, nech to čo najjednoduchšie zvládnete....

martushka89
autor
28. mar 2019

@mirpet nuz....prve dieta, kazdy sa len uci byt rodicom 🙂 clovek chce babatku len to naj a nevie ani ako na skonci ako dudel.

evittam
28. mar 2019

@martushka89 Lenze to nie je dojčenie ale ma z teba cumel a to je velky rozdiel.

martushka89
autor
28. mar 2019

@ivuska36 dakujem za cennu skusenost ;) mozno som sa nevyjadrila presne-ja ju kludme v noci aj kazde 3-4hodky nakojim, to by som brala ako normalnu vec, len tie casy medzi tym jednoducho nedavat prso...kiez by to bolo tak "jednoducho"

evittam
28. mar 2019

@martushka89 Prepac za uprimnost ale tieto "vyhováracky" ako som "prvorodička....Tiez som bola prvorodička a nikdy zo mna dieta nemalo cumel.

martushka89
autor
28. mar 2019

@nikil zas len vyjadrujem obdiv, ze ste to vydrzali tolko... 2 roky je vecnost. Nevydrzala by som tolko byt nevyspata

uzanka16
28. mar 2019

@martushka89 prvú dcérku som mala plné nekojenu,synčeka plne kojeny,do 6 mesiacov mi spal super raz-2x hore,potom už hrôza hlavne ako začali ísť zuby,každú chvíľu rev a cicku, cumel od 9. Mesiaca úplne prestal chcieť.kvoli zubom som ho stále kojila že vindu zuby a odstavim lebo jedine to nám pomáhalo aby ako tka som spala.Ma už 18 mesiacov.Neviem čo je to normálny spánok,mám problém zaspať,pri kojeni neviem spať.vstavam vyčerpaná,cez deň strašný zavislak len cicka,prsia mám plné mlieka,chcela by som ho odstaviť ale neviem ako vydržím ten jeho rev a srd že nedostane pešo.nema kto mi pomôcť aby som to riadne dala a odstavila,je mi ho aj ľúto.on taký môj mazon.

ivuska36
28. mar 2019

@martushka89 ale ja som mala oboch synov závislákov, ver mi, že tie noci boli takisto ako tvoje náročné, a boli viac na prsníku ako bez neho, ja som si ale nejako zvykla a dokázala pri tom spať. A druhý, ked sa nekojí v noci, tak to doženie cez deň 😉