Kedy je správny čas na ukončenie nočnej závislosti na prsníku?

martushka89
28. mar 2019

Zdravim mamicky, chcem sa poradit s vami, co uz mate podobnu skusenost. Moj problem spociva v tom, ze moja 8 mesacna dcera sa v noci kazdu hodinu a niekedy aj castejsie dozaduje prsnika. Tento stav trva od jej 4 mesiacov odkedy este nespala v noci suvislejsie ako 2 hodiny-to povazujeme uz za uspech. Asi chapete ze je to velmi vycerpavajuce kedze sa za kazdym mensim prehodenim v postielke ci prebudeni potrebuje prisat. aby ako tak spala dalej. Uz spava s nami v posteli aby som to zvladala fyzivky. Chcem vas poprosit ci ste niekto skusali takyto nocny zlozvyk odstranit a ako na to. Zaspava na prsniku a niekedy sa jej podari zaspat na rukach. Nerobi to ziadny rozdiel, aj tam sa po hodine zobudi a vyzaduje si kojenie. Inak je to cirkus a krik.dakujem vopred

val80
28. mar 2019

@martushka89
Ja odporucam tiez vydrzat.Bud sa to upravi alebo ostane takto aj nadalej.Ja som takto fungovala do 2r. a 3 mes.a potom som ho odstavila.S odstupom casu malo dojcenie svoje vyhody.Prsnikom sa dal rychlo ukludnit,ci uz pri chorobe alebo raste zubkov.Dojcene deti potrebuju blizkost matky,niekto viac a niekto menej.Cize s vyjadrenim,ze “neurobit zo seba cumel”,nesuhlasim.A o vyhodach dojcenia urcite viete aj sama,takze ak to zvladnete psychicky a aj fyzicky,tak urcite dojcite co najdlhsie.

romiada
29. mar 2019

@martushka89 ja som mala druheho krpca tak kazdu chvilu zaveseneho na sebe. Nevadilo mi to, kludne som sa dokazala pri tom vyspat. Prso vyvalene von a bolo mi srdečne jedno či za učelom najedenia alebo ukludnenia. Hlavne že bol ticho a spal. Horsie bolo ak zistil že som ho preložila z postele do postielky (v obdobi ked zacal rotovat po posteli a kopat nas). To sa vedel na kompleetku prebrat a revat aj tri hodiny. Plus ked zacal chodit tak zliezol po tme z postele a s revom chodil po byte jak namesačny. Ale aj tak to blbe obdobie pripisujem skor zubom. U nas platilo na 100% ze Zuby su pohroma huby 😉 V 16tic mesiacoch som sa odpratala na 2dni na damsku jazdu, maleho nechala s muzom "na odvykačke" a ostala este 2tyzdne mimo spalne aby ma necitil. Odvtedy prespi celu noc a mame pokoj. Neboj bude dobre...toto vsetko prejde.😉 Mne pri malom ešte aj bolo luto ked som skončila s dojčenim.

lucyluv
29. mar 2019

@martushka89 u nás pomohlo až odstavenie v 18m, ale bolo to bez plaču, lebo už to dokázala pochopit. Od 6m sa budila cca 10x za noc. Prelepila som si bradavky leukoplastom a pochopila, že mliečko už nie je. Ja som sa snažila predtým nastaviť hranice, že teraz áno, teraz nie, ale to pochopiť nevedela. Len ju to miatlo a trápilo. Niektoré deti sú proste citlivejšie. Urob podľa toho ako to ty cítiš. Mojej sa aj po odstavení kľudne stane, že sa zobudí 5krat, to kvôli snom. Už jej ale netreba pomáhať so zaspavanim, stačí urobiť ššš a spi ďalej, jej stačí, že vie, že sme pri nej

nikil
29. mar 2019

@martushka89 ano,ani ja neverim.teraz mam 7mes.dcèru,kojim aj v noci,ale nie tak casto.ma cumel😁

spokojna_mamina
29. mar 2019

@martushka89 pozri este http://koliskask.blogspot.com/p/sp-nok-o-kojeni... a rezim podla Giny Ford.
Podla mna by vam pomohlo upravit spankove asociacie - cez den, potom pojde aj ta noc lahsie. Druha vec je, ze vela veci sa upravi aj vekom, kazdy mesiac su tie deticky vyspelejsie a vyspelejsie a zvladnu toho viac...
A tie prechadzky - doverne poznam s najstarsim. Aspon som mala vela zdraveho pohybu :D Ale napr ked budes vidiet,ze spi tuho, tak skus zastat (sadnut si na lavicku) a pohnut sa,az ked sa zas zacne budit... aj ty si ooduchnes aj jeho budes privykat,ze spat sa da aj v stojacom kociku 🙂

ruzenka777
29. mar 2019

@martushka89 a co sa tyka dojcenia, mozte si ten kontakt vynahradit rano, cez den...ked ste s nou prakticky sama...nechela som aby to vyzeralo, ze ju mate odstavit, alebo co, lebo 8 mes. este nie je vela, pokial mate dostatok mlieka, tak by to bola aj skoda...len na vypomoc tie vecerne kase a pokojnejsi spanok pomozu niekedy...drzte sa a snad budete mat peknu dovolenku napriek tymto starostiam a prejde to za par dni a zvykne si aj dcera na to 🙂 tie nocne place poznam, ja mma pocit, ze je na mne syn este viac zavisly teraz, ked neodjcim nez bol predtym a to ma 2 roky 🙂

lilka5566
29. mar 2019

Bud do inej izby alebo do svojej postele. Ja mam dcéru v mojej posteli, priznám sa nezvládala som tieto nočné aktivity 😁😁 Teraz v noci iba vytiahnem cicik a spim ďalej, ona keď dopapa odtiahne sa.

37373
29. mar 2019

@martushka89 Ja mam doma to iste, maly ma 1,5 roka. V noci si spravim pohodlie - podlozim si chrbat vankusom, tak mi je jedno kolko je na prse a casto si s nim lahnem aj poobede. Vsetko ostatne pocka.

martushka89
autor
29. mar 2019

@lilka5566 aj ja ju uz mam len v posteli...ale ona sa otaca a pritahuje z jednej strany na druhu strasne casto, tym ze ma citi si mysli ze mkze dudlovat celu noc...keby aspon 2 hodky bol pokoj nepoviem...ale toto uz je extrem.

martushka89
autor
29. mar 2019

@ruzenka777 nechcem odstavit ano, to je priskoro. Mliecne kasicky basti jedna radost, este sa po nich aj nakoji a nepomaha to...dakujem pekne 🙂 som sama zvedava ako to zvladneme...

martushka89
autor
29. mar 2019

@spokojna_mamina ved praaave, ze vyspelejsie by mali byt, ale u nas je to konstantne otrasne od novembra. Ziadna zmema ked spodne zubky vysli, proste neviebsa dostat z jednej fazy spanku do druhej bez kojenia. A ked nahodou premeskam ten prechod, sa uplne zobudi a mozem cakat dalsie 2 hodiny kym bude chciet spat zas

siska01
29. mar 2019

Ahoj, podelím sa z mojou skúsenosťou =) synčeka som odstavila keď mal 7-8m neviem presne a pri dcére som urobila tal isto keď mala 8.5m =) nehovorím, že prespí celú noc, aj keď aj také noci máme, ale keď sa zobudí tk len preto, že nemá paplón na sebe, cumlík vypadol... Začala som postupne, budila sa mi každé dve hodinky, niekedy aj častejšie na kojenie(keď bola malinká tak vydržala 3hodinky). Keď sa zobudila dala som prso a druhý krát keď si pýtala tak som nedala prso ale skúšala som ju uspať, čiže som jej každé druhé kojenie nedala, niekdy spustila rev ako pavian tak som radšej dala prso =) ale postupne pochopila, že mliečko nie je a prestala sa budiť. Odučanie trvalo +-2 týždne, niektoré noci boli náročné ake keď som sa už raz na to dala tak som musela vydržať =) Niekto učí dieťa tak, že k dieťatku stáva otec ale to som nechcela, keďže muž ráno vstáva do práce

siska53
4. apr 2019

@martushka89 moja skusenostt, sice moji sa budili len raz,aj to maly az opat v case separacnej uzkosti, co bolo akurat okolo 8.m..,je taka, ze určite by som.prave v tomto citlivom obdobi zmenu nerobila. Ani nasi dudel nemali a v noci to bolo v pohode. Jedine pri sopli sa mala budila viac,ale to som si ju nechala u seba, potrebovala som.sa vyspat a dojčenie v polospánku bolo super,rano som.nebola unavená. Tých noci ale nebolo vela, tak neviem, ake by to bolo,kebyze to dojcenie
mame take ako u vas. Dennu zavislost som vyriesila octom,ale az okolo 20m.

Musis vyskusat viac toho,aby si zistila,co ucinkuje na tvoje dieta.

zuzana518
25. feb 2020

@martushka89 dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že ako sa vám to nakoniec podarilo 🙂 riešime podobný problém a Vás popis úplne sedí aj na nás - nepomáhajú večerné kašičky, nechce cumeľ, nepomáha nič len prso ... Podarilo sa odstaviť v noci? Ako? Ďakujem

katpox
25. feb 2020

Ja mam doma to iste,ak nie horsie,najprv prso a dojcene odmietal a bol iba na flaske,ale objavil caro prsnika a odvedy,uff. Najprv som do 3roch do rana byvala hore skrz koliky a o 6tej uz maly robil budicek,bolo to unavujuce a ked koliky odzneli tak by len dudal.Najhorsie ,ze manzel ked spi sa prehadzaju furt v postely,boli ho noha. Sa vrci jak kura na grile a maly na to reaguje zakazdym sa prebudi a je to aj 11x za noc. Najlepsie uspim mimino,niekedy na rukach,niekedy na prse,na striedacku..... dam ho do postelky, a za10min na to sa manzel otaca,babo je hore. Od nervov uz berem maleho do detskej a si k nemu lahnem na gauci. Muz mi pinda,ze chce maly byt potom so mnou a nechce byt v postelke,ja uz som taka unavena. ... ...a manzel mudry sak co si doma to nevadi,ze nespis...ako nevyletite?ze sak to tak maju aj ostatne A nestazuju sa..
Vcera vecer muz spal v obyvaku a ja som si maleho vzala k sebe na noc do manzelskej a zaaaazraaaak. Spala som v kuse.prvy kray od porodu 5 hodin v kuse ,od poldesiatej do poltretej,kedy chcel maly jest a pritulit sa a potom to potiahol do cca do 5tej rana,co bolo tiez super,aj to by dlhsie spal,keby nema prdiky...

martushka89
autor
26. feb 2020

@zuzana518 skusili sme v noci eliminovat, no nefungovalo to. Bola nadalej zavyslacka a v noci sme suvislejsie ako 2 hod nespali-uz to bol uspech. Tahali sme takto este par tyzdnov az prisiel cas ked mi aj moja lekarka odporucila ze vzhladom na to ako som ochorela z vycerpania to uz nestoji za to... Tak sme sa teda rozhodli ked mala malicka 10 mesiacov ze odstavim, prebehlo to neskutocne rychlo a lahsie ako som dufala. S malou ostal prve dve noci manzel v spalni, ja som tam nemohla byt to ju strasne drazdilo. Poplakala si 8 minut a potom ju odvalilo, na dalsi krat ked vstala pomrncala a spala dalej...no proste dieta hned zvyklo ze v noci nedostane cicu a ani cez den. Od vtedy zaspava sama s flasou mlieka a vstane v noci obcas, stane sa ze prespi aj celu noc. Neporovnatelna zmena. Bolo to pre mna tazke rozhodnutie no nelutujem teraz, myslim ze je to zdrave a dolezite pre matku aj dieta v noci suvisle spat. S druhym ak by bolo podobne zavysle by som tiez do roka odstavila, viem si predatavit ze starsie dieta to musi horsie znasat.