Kojenie počas horúčky

cikra
31. júl 2014

Ahojte mamicky, Chcem sa vas opytat ci ma nektora skusenost s horuckami a kojenim, Mam dve deticky, ktore prekonali virus s horuckami uz su chvalabohu zdrave, ale chorobu som nachytala od nich vcera som mala 39,8 C.. Docitala som sa ze mozem Penicin tak som si vzala a dalej kojila a akurat pozeram ze mala sa mi osipala, co mam robit? prejde to samo, Z nicoho ineho sa m nemohla osipat kedze chut do jedenia nemam este :(

domak2
31. júl 2014

@cikra ak prekonali 6 chorobu tak po horuckach nastava vysyp a nema to nic spolocne s tvojim mliekom 😉

lenkalienkam
31. júl 2014

ja ked som kojila a mala horúčka dala som si paralenový čípok , malá sa osipala z penicilínu - ten spôsobuje osipanie .Povedz to lekárke podla všetkého asi bude mať alergiu na penicilín.

mijunik
31. júl 2014

@cikra Určite choď hneď ráno s maličkou k lekárke, ako píše @lenkalienkam, môže to byť reakcia na penicilín a nabudúce by mohla byť horšia a oveľa nebezpečnejšia (to nie je strašenie, ale varovanie, aby si ďalší Penicilin neužila). Píšeš, že si si dala "Penicin", ale asi myslíš Penicilín, nie? Pri viróze sa ale ATB neužíva, je účinné len pri bakteriálnej infekcii a okrem toho by to malo byť na predpis, to si mala doma? Pri horúčke (pokiaľ kojíš) môžeš v obmedzenom množstve užívať Paralen. Ešte raz - určite s maličkou ráno čím skôr k lekárovi a ukázať ten výsyp.

cikra
autor
31. júl 2014

@mijunik dakujem za varovanie, urcite rano pojdem, aby som sa uistla ze bude v poriadku, o peniciline som sa docitala na stranke Mamila , mam ho doma, nezijem totiz na SR ale v cudzine tak som si pomohla ako prislo dakujem 🙂

mijunik
31. júl 2014

@cikra aha, máš uvedené, že žiješ v okrese Sabinov. 🙂 No a s tou reakciou na Penicilín je to vraj tak, že pri alergii sa dieťatko môže vysypať a ak sa dá ďalšia dávka Penicilínu, môže byť reakcia opuch a to už nie je sranda. Takže preto som Ti napísala to varovanie. Možno to nie je reakcia na Penicilín, ale radšej nech to posúdi lekár. A čo sa Teba týka, na zníženie horúčky pi veľa tekutín (asi najlepšie čistú vodu alebo čaj, ktorý môžu aj malé detičky, napr. rooibos). Pri viróze sú naozaj ATB úplne zbytočné, vírusy na ne citlivé nie sú. Organizmus si s nimi musí poradiť sám, tekutiny pomôžu pri vylučovaní splodín látkovej výmeny, skús v rámci možností veľa oddychovať, rýchlejšie sa vystrábiš z choroby. Ale ak by Ti to neprechádzalo také tri dni alebo by sa to zhoršovalo, tak aj Ty šup k lekárovi. Držím palce, nech si rýchlo fit a nech maličká je v poriadku a alergia na Penicilín nech sa nepotvrdí. 🙂

cikra
autor
1. aug 2014

@mijunik tak dnes ideme k lekarovii a uvidim co nato povie..

1234lubka
1. aug 2014

kojitmozes aj ked sichora...dietavdaka tomu dostava protilatky....ja som brala 3tyzdne antibiotikaaprestala som koli tomu kojit....a azpotom som sa dozvedela ze som kludne mohla kojit dalej...akezaslaby som ku dokimu urcite ak to neprejde za par dni

1234lubka
1. aug 2014
cikra
autor
1. aug 2014

to osipanie uz takmer nevidiet, ale aj tak pojdem k doktorovi, nech urob nejake testy cii ozaj nie je alergicka