Koľko mlieka má vypiť mesačné dieťa počas jedného kojenia?

danusskaaa
15. mar 2012

zacinam odsavat mliecko a vobec neviem, aku davku by som mala davat svojej skoro mesacnej dcerke. v nemocnici nam davali kazde 3hodiny len 20ml co sa mi zda malinko, asi treba viac...? kedze zatial len kojim neviem odhadnut kolko si mala nacuca a hlavne niekedy je to viac /hlavne pocas dna si cuca vkuse aj 20minut/ a v noci je za 5minut unavena a spi dalej 🙂

strapco13
15. mar 2012

@danusskaaa kazde dieta je individualne
uprimne nechapem precio chces odsavat, pises ze dojcis..preco to chces z,menit..dojcenie nie je len o jedle..a navyse sanim na prsniku dostava tvoje telo informaciu o tom ake mliecko a kolko ho ma tvorit
pri dojceni nemuss stracat cas sterilizovanim a umyvanim flasiek a dudlov, zohrievanim a pod..v prsniku je mliecko vzdy akuratnej teploty, pripravene hned na konzumaciu

elinka27
15. mar 2012

@danusskaaa pri dojceni plati ze sa dojci na poziadanie podla potrieb dietatka. Nedodziavaju sa ziadne casove intervaly.Cize na tvoju otazku sa neda jednoznacne odpovedat kolko. Dieta nemusi pri kazdom dojceni vypit rovnako. Neviem preco si sa rozhodla odsavat, mas nejaky problem z dojcenim?Lebo pokial sa ti dietatko prisava a pije z prsnika, nieje potrebne odsavat mlieko, ak mu podas odsate flaskou, velmi rychlo si zrata odkial lahsie tecie a prsnik moze zacat odmietat. ODsavat mlieko je urcite casovo narocnejsie ako len dojcit.Ak ti dostatocne pribera, a ma pocikane plienky, tak toto je ukazovatelom ze pije dostatocne, bez ohladu na to kolko ml vypije. To ze si cucka aj 20min nieje tiez ukazovatelom ci pije alebo nie, musela by som dojcenie vidiet aby som to vedela posudit. Ale ak tapas a nevies co a ako dalej, odporucam ti kontaktovat sa na poradkynu pri dojceni , ich zoznam najdes tu www.mamila.sk, a poradkyna pri pozorovani dojcenia ti da na tvoju otazku jednoznacnu odpoved, nauci tiez ako zistis ci dieta naozaj pije, a budes urcite kludnejsia. Dojcenie je to naj co mozes urobit.

danusskaaa
autor
16. mar 2012

@elinka27
@strapco13
ja v dojceni chcem a budem pokracovat kym to bude mozne, avsak nastupujem na dokoncenie skoly a preto ak sa v nej zdrzim dlhsie potrebujem mat zasobu mliecka, ktore da malej priatel. nerobim to umyselne, ze nechcem dojcit /ved je to ovela jednoduchsie ako sa piplat z flaskami a ohrievanim/ avsak pri mojej nepritomnosti viac ako 3 hodiny musi mala papat, tak to riesim odsavanim...

beton
17. mar 2012

@danusskaaa
pokusila by som sa na tvojom mieste zariadit to nejako tak, ze ked si v skole dlhsie, priatel by ti malu doniesol cez prestavku na kojenie, aby ste nemali velke pauzy. ak mu chces nechat mliecko do zasoby, tak mu namraz do mraznicky, kolko si schopna odsat, ved da rozmrazit, kolko potrebuje. ale aspon 50 ml by som mu nechala v chladnicke, ak planujes byt dlhsie ako 3 hodiny. ak by si bola 5-6 hodin, tak by bolo dobre odsat aj v skole, aby si si neuhnala zapal. a vzdy mozes vyucujucemu povedat, aka je situacia a poprosit o moznost odist, keby priatel nezvladal.
este mi napada, priatel nech nepodava odsate mliecko flaskou, lebo pravdepodobne potom rychlo s dojcenim skoncite. je to prilis rizikove, deti si po flaske pokazia prisatie tak, ze nevedia efektivne sat a zaroven tym znizia tvorbu mlieka. takze ked bude krmit, tak striekackou, z poharika, lyzicky. nie je to velmi pohodlne, ale v zaujme zachovania dojcenia velmi podstatne. nech sa vam to podari.

katkas1
17. mar 2012

mne bol syn na um ale ako mesacny pil 130 az 160 ma jedno jedenie a horkotazko vydrzal 3h

zdraviezprirody
27. mar 2012

Syna som dojčila rok dokým som znovu neotehotnela. Dcéru dva roky. Nikdy som neriešila koľko vypili. Keďže som im nedávala prvé mesiace žiadnu inú tekutinu (vodu, čajík) dojčila som ich dá sa povedať neustále.... Moje deti nepoznali ani fľašku ani cumlík. Tekutiny začali piť z pohárika. 🙂
Materské mlieko uhasí smäd aj nasýti. A produkuje sa podľa toho, koľko bábätko vypije. Príroda to múdro vymyslela. Preto by som túto rovnováhu nenarušila odsávaním. Možno pár dní potrvá kým sa to nastaví.
A ešte jedná skúsenosť. Okolo troch mesiacov majú mamičky pocit, že strácajú mliečko. Majú málo naliaty prsník a myslia si, že bábätku mliečko nestačí....a začínajú dokrmovať umelými mliekami. A čo sa potom stane? Bábätku sa nebude chcieť cicať, lebo je to oveľa namáhavejšie, ako piť z fľašky. 🙄
@danusskaaa máš to ťažšie popri štúdiu!! Držím palce aby sa Ti dobre študovalo a aby si to zvládla aj s dojčením. 😵 😵

danusskaaa
autor
27. mar 2012

@beton no, kedze idem dostudovat v dost vzdialenom meste ako byvam /cca 100km/ je to namahave chodit mi ju davat krmit. ved uvidim ako budem na tom za par mesiacov, ale urcite jej chcem davat moje mliecko... aj v porodnici pila z flasky a nezvykla si moc na nu... urobili jej uplne malu dierku, aby sa musela trosku potrapit ked cuca a tak to bude mat aj dalej

danusskaaa
autor
27. mar 2012

@zdraviezprirody dakujem krasne

beton
27. mar 2012

@danusskaaa niektore deti zvladaju flasku popri dojceni, ale vacsinou je takto kombinacia zaciatok konca dojcenia. dosledky sa nemusia prejavit hned, ale az neskor, ked dieta prsnik zacne odmietat, zacne sa pri prsniku hnevat a pod. toto vsetko su prejavy, ktore si mamicka s pouzivanim flasky alebo cumlika nespoji, lebo od zaciatku tak fungovali a nevadilo, tak preco by teraz malo. dieta postupne dostava rozum a rychlo si spocita, ci sa lepsie pije z flasky, kde to tecie, alebo z prsnika, kde musi aj nieco pockat, kym sa mliecko spusti, aj sa viac snazit. ak potrebujes dokrmovat odstriekanym mlieckom, tak jedine z poharika, striekacky alebo lyzicky. myslim, ze vy to uz z poharika v pohode zvladnete. odstriekavanim si zachovas tvorbu mlieka, ale ked budes s malou, tak dojci pri kazdej prilezitosti a cim viac, lebo jedine spravne prisate dieta najefektivnejsie zvysuje a udrziava tvorbu mlieka. naschval pisem spravne prisate dieta, lebo pouzivanie flasky spravidla pokazi prisavanie dietata a tym sa aj tvorba mliecka znizuje. urcite to zvladnete aj bez flasky, hoci verim, ze vasa situacia je dost komplikovana.
este nieco k flaskam tu:
http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...

zdraviezprirody
27. mar 2012

@beton zdieľam Tvoj názor a dík za link na super článok 🙂 Veľmi poučný. Podobný názor zastávam aj ja....vo svojom predošlom príspevku som o tom aj písala. Ešte mi ten článok pripomenul skúsenosť spred 15 rokov 😎 ....moje deti nemali fľašu ani cumlík... a preto nemali ani infekciu v ústach! !!

anjelicek26
27. mar 2012

@danusskaaa - nas malinky pil v mesiaci 50-70ml kazde 4 hodiny, v noci kazdych 6 hodin. Zdvojnasobil do 6 tyzdnov svoju porodnu hmotnost...takze asi smotanu cucal 😀