Ľanové semienka počas kojenia

lubka23
17. okt 2013

Ahojte , prosim vas poradte mi. Som 5 tyzdnov po porode a mala som problemy so stolicou , tak som zacala pit odvar z lanovych semien a velmi mi pomohli ale kojim, tak ci mozu nejako uskodit mliecku a tym aj malej? dakujem za akukolvek radu

maruska123
17. okt 2013

neviem prečo si pila práve odvar, ale ja si ich dávam každý deň jednu čajovú lyžičku požuť a zjesť, pri kojení sa môže všetko nemusíš sa vôbec obmedzovať čo sa stravy týka

lubka23
autor
17. okt 2013

@maruska123 a kapusta, gulas, chili atd?

barcelona94901
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
talula
17. okt 2013

@lubka23 ja si myslím, že jej to neuskodi. Vyhádzala sa od vtedy ako si to začala piť, alebo nastala iná zmena? Pokiaľ nie, tak asi nevadí. Mne Dr. hovorila, že keď si dám nejaký alergen napr: cokoladu, ceresne, jahody... a vyhadze sa krátko na to, nemala by som to jest, ak nie - je to v poriadku.

lubka23
autor
17. okt 2013

@talula nevyhadzala sa ale pri kojeni je velmi protivna... kratko vydrzi pri prsniku a stale sa odtahuje.. tak ze cim to moze byt?

talula
17. okt 2013

@lubka23 netusim čo to može byt, možno to ma inú pricinu alebo žeby to zmenilo chuť mlieka a nechuti jej to... neviem

denkaajejdeti
17. okt 2013

Jednoducho skús vysadiť spomínaný odvar aspoň na pár dní a uvidíš, čo to s malou spraví. Ak už zápchu nemáš, tak je to aj tak zbytočné piť - ak chceš spraviť niečo pre svoje zdravie, tak ľanové semienka pomeľ a posyp si nimi chlebík na raňajky (ale len toľko koľko hneď aj skonzumuješ, pretože rýchlo oxidujú a tým sa nutrične znehodnocujú a neodporúčajú sa jesť).

maruska123
17. okt 2013

@lubka23 môžeš úplne všetko s mierou aj guláš aj kapustu, ja som prvé dieťa kojila 2 a pol roka a teraz druhé kojím už 7 mesiacov

maruska123
17. okt 2013

@barcelona94901 to je Tvoj názor ja Ti ho neberiem, koliky sú úplne z niečo iného - z nesprávneho dojčenia polohovania dieťaťa, je potrebné sa poradiť s laktačnou poradkyňou

maruska123
17. okt 2013

@lubka23 určite to nie je zľanových semienok, tým si môžeš byť istá🙂)) najlepšie bude ak sa poradíš s laktačnou poradkyňou tá Ti presne povie čo je potrebné robiť

barcelona94901
18. okt 2013

@maruska123 🙂 s tým tiež nesuhlasim a neviem čo by ti na to povedali na gastre .kedže nie je kolika ako kolika,náš syn ju mal pol roka ,neviem čo by sme s laktačnou poradkynou si počali na sone 😀 asi tak 😉

maruska123
18. okt 2013

@barcelona94901 aj ja mám veľké skúsenosti s kolikou a vôbec to nemalo súvis s mojou stravou, pol roka sa moja dcera trápila a potom ju museli 2x operovať, doktorka z " gastra" na to pol roka neprišla až sa moja dcéra dostala do kritického stavu, zistilo sa že od narodenia má výrastok na tenkom čreve a to jej spôsobovalo bolesti, keby na to sa prišlo skôr tieto kvázi koliky sme nemuseli vôbec mať, ale skutočne to s mojou stravou nemalo nič spoločné, veľa vecí ľudia nazývajú kolikou, a v skutočnosti o koliku nejde, pravdepodobne Ti lekárka na sone povedala, že má dieťa má silný meteorizmus , aj ten môže byť z nesprávneho kojenia polohovania bába atď, ale zo stravy kojacej matky to pravdepodobne nie je

maruska123
18. okt 2013

@barcelona94901 ešte jedna vec, väčšinou doktori a hlavne lekárky z gastra ( chodili sme tam rok takže viem o čom píšem ) o kojení nemajú ani šajnu a ak bábu niečo je, vinia tým matku a jej stravu

barcelona94901
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudia1212
29. jan 2023

@lubka23 ahoj ako si si robila ten odvar
@barcelona94901