Má bábo dostatok mlieka?

nelka1122
20. apr 2018

Myslíte si že bábätko môže mať dostatok mlieka keď pije spôsobom že má pauzu na brade tak minútu dve? Potom zostava na prsníku ale pauzu nemá.

naty_s
20. apr 2018

Ahoj. Pri synovi mi kojenie trva tak max.5 minut (dokopy oba prsniky). Mlieka ma az az, mesacne + 1.5 kg. Dcera bola vacsi labuznik, ju som kojila tak 30-40 minut ☺

nelka1122
autor
20. apr 2018

@naty_s ahoj tak potom asi stačí 🙂 dáva jej tri krát denne aj Nutrilon ale vypije 30 ml a viac nechce

siska53
20. apr 2018

@nelka1122 pribera? Je spokojne? To je dolezite.. Ak ano,je to ok

michaella94
20. apr 2018

@nelka1122 preco davas nutrilon??, ak si zvykne na flasu tak moze zacat odmietat prsnik lebo tok mlieka z flase je iny ako z prsnika a moze byt ,,leniva,, tahat z prsnika...tak isto aj cumlik nie je vhodny pri dojceni 🙂 mne sa obaja synovia dojcili stale inak niekedy 5 minut a niekedy hodinu...dojcila som na poziadanie....

nelka1122
autor
20. apr 2018

Nutrilon dávam preto že v pôrodnici má presvedčili že mám málo mlieka .ale postupne som znižovala dávku aj intervaly .pýtam sa preto lebo chcem úplne prestať dávať Nutrilon .len som si není istá .má 4 mesiace dávka odporučena je 200 a ja dávam 30-60 ako kedy a väčšinou na obedny spánok a na večerný.nirkedy keď moc plače ešte raz

naty_s
20. apr 2018

@nelka1122 aj mna pustali z porodnice s umelym mliekom. Syn sa narodil velky, mlieko nebolo, v kuse chudol. Doma som dokrmila len 2x, sekla som s tym a rozkojila. Trvalo to tyzden kojenia bez prestavky, ale podarilo sa. Dcerka ti pribera? Ak ano, tak isto nie z nutrilonu, ked ho davas tak malinko

marikap18
20. apr 2018

@nelka1122 No to milujem, vymudrene sestricky a nic nevedia. Ako napr. jedna sastricka povedala kamaratke, ze s tymi bradavkami nikdy nebudete kojit a ona jej povedala, ze uz 2 dni koji. Alebo to vazenie babatiek na vahe, kolko zjedla,absolutna somarina!
Ak je tvoja dcerenka spokojna, tak uz nedokrmuj, lebo sa ti mliekoprestane postupne tvorit.a nauci sa na flasu. Mojho prveho syna som kojila 30 min a druheho 5-10 min. Vsetko je individulane. Drzim palce.

nelka1122
autor
20. apr 2018

Veru presne tak.sestricky (vacsina) sú úplne mimo.beru to ako na páse a vyberajú si najjednoduchšiu cestu asi.aj ja som ju mala vkuse prisatu aj mesiac.pribera ale musím kojit tak každú pol hod.skoncim asi od zajtra s dokrmovanim lebo ten Nutrilon to aj tak nerobí nič dobré.dakujen

babi81
20. apr 2018

@michaella94 nasa pila materskebz flasky lebo sa narodila predcasne a kohit sa nechcela, prvykrat dom kojila ked mala 3mesiace, takze nieke pravda ked si zvykne na flasku prao viac nechce,zalezi aku flasku/cumel pouzijes.potom sa v pohode kojila a pila z flase do 14mesiacov nerobila ziaden rozdiel.

michaella94
21. apr 2018

@babi81 aj ja som mala mladšieho syna na fľaši asi mesiac keď mal 2 mesiace....netvrdím že je to pravidlo ale môže to skomplikovať dojcenie...no ak sa dieťatko napije Nutrilonu tak o prosím samozrejme nebude mať záujem lebo bude najedene a tym sa môže znižovať tvorba mlieka