Mám naliaty prsník

lalai
2. máj 2013

Maminky nemoze mi niektora z Vas poradit...vcera vecer sa mi doslova z hodiny na hodinu nalial prsnik tak ze bol tvrdy ako kamen..nepomahalo teplo, masaz, odstriekavanie nic...ani moj 7 mes. syncek plne kojeny s jednym jedlom denne s neho nejako v noci nechel pit...stale som sa snazila davat mu ten naliaty no musela som dat aj ten druhy pretoze zacal tak isto tvdrnut nalievat sa...dnes to pretrvava aj ked je to trosicku lepsie ako v noci....Neviete co mam robit aby to zasa bolo ok ? Nemala som takyto problem od porodu, vtedy sa mi naliali prsniky prvy krat ale to je asi bezne no takto po 7 mes. neviem co sa stalo a ako sa toho kamena v prsiach zbavit :( prijmem kazdu radu..dakujem uz vopred

mamainprogress
2. máj 2013

musis si to okamzite vymasirovat a vystriekat von, mozes dostat zapal. stalo sa mi to, bola to bolest, ale postupne vymasirovanie mlieka von a narievanie infra lampu pomohlo.

saska.t
2. máj 2013

rozmasirovat,vela kojit,kupit cerstvu kapustu,list trosku pokrkvat a sup do podprsenky,vyhnes sa zapalu - naozaj to pomoze!!! 😉

mysicka123
2. máj 2013

mne pomohlo natriet si prsnik kyslou smotanou...drzim palce, aby ti to nepreslo do zapalu, mna to vtedy priserne bolelo :(

lalai
autor
2. máj 2013

@mysicka123
@saska.t
@mamainprogress masirujem vystriekavam, kojim a tak dookola .. jeden je ako tak v poriadku ale druhy stale kamen :(

chloe001
2. máj 2013

Este som citala, ze nahrubo potriet tvarohom. Mne v nemocke radili aj jest tvaroh. A hlavne davat malemu vela, deti su najlepsia odsavacka. Drzim palce, nech sa to co najskor vyriesi.

magali
2. máj 2013

@lalai a ked si v sprche nahrejes teplou vodou a odstriekas nepomoze? to iste som poradila svagrinej este v porodnici a pomohlo, inak by som tiez skusila ten tvaroh.. mozno si zvysila prijem tekutin a preto sa tak nalial

lalai
autor
2. máj 2013

@chloe001 hm skusim aj jest tvaroh a asi pojdem do obchodu kupit bud tu kapustu, smotanu ci tvaroh alebo vsetko naraz 🙂
@magali davala som si v noci teple obklady a nic ale asi skusim ist do sprchy...

neviem co som urobila inak ako doteraz ...mne sa vidi ze nic preto tomu nerozumiem a tiez dufam ze to cim skor bude ok
dakujem za rady vsetkym 🙂

magali
2. máj 2013

@lalai skus tu sprchu, pustit teplejsiu vodu a malo by to ist.. ja som teda nemala taketo problemy, ani kojenie nedopadlo uspesne, maly sa vobec nechcel prisat, ale pamatam sa ze ked som sa sprchovala, vzdy mi potom tieklo mlieko ked som sa isla utierat a zohla som sa, tak to islo same, preto som to aj svagrinej poradila a fakt pomohlo

lalai
autor
2. máj 2013

@magali idem a dufam ze to pomoze 🙂

drobcek11
2. máj 2013

ahojte zienky, od vcera vecera ma boli lavy prsnik, som 37 tt uz mi aj vyteka kolostrum ale ako pisem od vcera ma straaasne boli lavy prsnik je tvrdi a uplne ta bolest je neopisatelna, neviem ci mozem skusat vytlacat kolostrum uz teraz lebo ho mam plny a tvrdy ako kamen, co si myslite?aj som chcela ist k dokimu dnes ale neordinuje tak neviem co mam roit ci ist do sprchy a nahriat si prsnik, poradte prosim ak sa vam daco podobne stalo ,dakujem