Môžem piť kávu, keď kojím?

matusik24
11. jan 2014

Ahojte ,chcem sa spýtať či môžem piť jednu slabú kávu denne keď kojím.Neviem sa tohto zlozvyku zbaviť.Má to vplyv aj na dieťa?

mmmj
11. jan 2014

v tomto mnozstve urcite bez obav 🙂

saranata
11. jan 2014

kludne mozes, kojim svoje tretie dieta a pijem dve kavy denne 🙂

ivetkab.
11. jan 2014

ja kojím tiež svoje tretie dieťa a pijem niekedy jednu, niekedy dve a niekedy keď nám to čas a deti dovoľujú tak aj tri kávy denne ... 😀

evko1
11. jan 2014

Určite môžeš. Ja kojím druhé dieťa a bez dvoch káv denne by som nedokázala fungovať ani náhodou. Deti sú zdravé. Pekne prospievajú a majú normálny spánkový rytmus ako každé dieťa .

lenitta
11. jan 2014

ja pijem, no bez mlieka, malá má z neho koiky

tretiastvrta
11. jan 2014

Tiez kojim už štvrté dieťa a každý den vypijem 2 kávy 🙂 spánkový rytmus a prospievanie je úplne normálne, všetko je pohode aj s kávou 🙂

hanka216
11. jan 2014

Ja tiez kojim a pijem dve kavy denne, ale tu druhu bezkofeinovu 😀 , vobec nezbadas rozdiel ( teda pijem nescu a ak mozem poradit najlacnejsia bezkofi je v lidli 😀 😀 ).

siska53
11. jan 2014

Ak dieta potom,nebuntosi... Tak,si daj..
ja sice nepijem,resp. len,bezkofeinovu a moje placebo je "caro". Teraz,ked uz kojim,len,rano,tak si zvyknem pol lyzicky dat uz i normalnej.
ja,predtym silna kavickarka,som si uz trochu od kavy odvykla,kedze to bola prva z veci,co mi moje deti vyhodili z jedalnicka 🙂

anicka246
11. jan 2014

Určite môžeš kávu, ale ak sa bojíš tak si daj Caro 🙂

tinkax
11. jan 2014

ja tiez kojim a pijem jednu az dve denne, dolezita je aj kvalita kavy, ziadne lacne nesky, to ani neni kava, ja kupujem alnaturu z dm, ale je aj kava od firmy ebenica specialne pre mamicky, zda sa mi ale draha tak zatial mi staci ta z dm, lacna kava byva chemicky spracovana a miesana z najlacnejsich odrod robusty , moze obsahovat plesne a byva aj viac preprazena, takze ako vo vsetkom plati ze radsej kvalita ako kvantita 😎

wewe22
11. jan 2014

kazde dieta je ine treba odsledovat ale moja skusenost je ze nema

heni79
11. jan 2014

Ja pijem denne aj tri a normálnu kávu, nič "slabé". Milujem turka (kávu 😀 ), ale káva musí byť 100% arabica. Taká mi chutí. Z instantnej ma bolia zuby (reálne mi škodí na sklovinu). Dojčím a dieťa je v pohode. 😉 Spáva/nespáva bez ohľadu na môj počet káv. 😀

ishani
11. jan 2014

Dietatku to urcite neuskodi. Vsade mudre zienky pisu, ze sa moze, LP Ti to tiez odobria. Ja by som napriek tomu odsledovala reakciu dietatka, moja dcera totiz zareagovala priam az hyperaktivnym stavom po silnom ciernom caji. Viackrat som to neskusala. Ak sa ale chova dieta normalne, niet dovod k dietovaniu

m_ij_ka
12. jan 2014

keď som ja kojila malú tiež som pila dve instantné kávy denne. Malá bola pokojná 😉

monika_277
12. jan 2014

Mne dr povedala, ze do 14:00 v poho kavu. Ona odporucala, ale ciernu bez mlieka a cukru. Kravske je tazko stravitelne, tak aby maleho brusko nebolelo

mistrall
12. jan 2014

ano ma to volyv na dieta, (aj ked nie viditelny - napr. ze nevie zaspat - to je len u malokoho) z jeho organizmu sa kofein odbura za 80 hodin, lebo oblicky este nepracuju ako u dospeleho..ja som pila bezkofeinovu, teda este pijem, aspon na chut.. @matusik24

dahra
12. jan 2014

Kdesi som citala, ze najvyssi obsah kofeinu v mlieku je cca hodku po jej vypiti. Preto ju vzdy pijem hned po dojceni. 🙂

silvapokorna
12. jan 2014

ahoj. ja myslim, ze je to individualne. ja som v pohode pila kavu pri prvej a kojila som ju skoro kazde dve hodiny a v pohode. u druhej u sa mi zdalo, ze to na jej rezim a spanom vplyv ma. tak to som uz pila viac bezkofeinovu. velmi dobra je z Lidla taka mala s cervenym vrchnakom. pri tej ani nepoznas, ze je bezkofeinova. casto ju maju v akcii. 🙂

galaxy
12. jan 2014

Ahoj.Ja pijem.takú s mliekom každé ráno

lilitela
12. jan 2014

Ano ma to vplyv na dieta pocas tehotenstva a v prvych tyzdnoch po porode. A nejde o to, ci je dieta z kofeinu hyperaktivne alebo nervozne, to je asi individualne ale v tomto obdobi vyvoja ma kofein vplyv na mozgove bunky.

minqea
16. jan 2014

tak ako napisala mistrall, vplyv na spanok dieta to zvacsa nema..aj podla vyskumov je to tak, ALE: kofein nevie organizmus babatka dobre vylucit a trva velmi dlho, takmer tri dni, kym vyluci kofein z tela (z tej jednej kavy..) S vekom sa to postupne zlepsuje, cim je starsie, tym si vie lepsie s kofeinom poradit. Najtazsie sa odburava z tela babtiek vo veku do troch mesiacov, potom je doba uz kratsia, ale aj napriek tomu je to ovela dlhsie ako u dospeleho. Ja som si k tomu tiez dost precitala, aj napriek tomu, ze aj lekari ci laktacne povedia, ze jedna-dve kavy su ok..kavu s kofeinom nepijem a to som bola riadna kavickarka, a este aj s nizkym tlakom. Jednoducho predstava, ze babatku dodavam nieco, s cim si nevie prilis poradit a pritom to vobec nepotrebuje je pre mna neprijemna, a tak som sa prisposobila a pijem vitakavu alebo bezkofeinovu 🙂 Je ale zaujimave, ako si mnohe mamicky davaju pozor pocas kojenia, ze co mozu jest a co nie,napr. fazulu, kapustu a pod..nejedia, a pritom kavu s kofeinom povazuju za OK a piju ju 🙂 ..co je podla mnojho nazoru skodlivejsie ako nejaka fazula, ktora obsahuje vela vitaminu B a bielkovin. Tolko moj nazor 🙂 A podobny mam aj na akekolvek lieky vratane tych na podporu laktacie.