Môžem si dať Chamomilla vulgaris 15ch ak dojčím?

bobocka
22. apr 2011

zdravim maminy.ja viem,ze chamomilla vulgaris sa dava detickam pri prerezavani zubkov na bolest.ale mne ide o to,ci si to aj ja ako dojcica matka mozem dat.zubale ma bolia 😢 a do utorku k zubarovi je daleko ☹ je mi jasne,ze ked si to ja dam,tak to malemu neublizi,ale ide mi o to ci ked dam malemu chamomillu a dam si aj ja a odkojim ho,ze ci to nebude prekrocena davka pre neho (ja viem,ze uz kadeco splietam,ale radsej sa opytam) a nemoze to nejak ovplyvnit moje mliecko (teda ci ho nebude menej napr).dakujem za kazde info 😉

drzubok
22. apr 2011

15ch je 1:1O na tridsiatu takze s kamomilou to nema uz nic spolocne. podvod ako cela homeopatia.

miskap
23. apr 2011

Nie som homeopat, ale myslím, že homeopatikami sa nepredávkuješ. Homeopatia funguje na princípe povzbudenia telu vlastných obranných mechamizmov. Ak ťa veľmi ten zub bolí a nemáš nič voči bežným liekom, môžeš si pokojne dať paralen alebo ibalgin. Nie sú kontraindikované dojčeniu ( na príbalovom letáku je niečo o porade s lekárom 😉 ...). Samozrejme, ak si zástanca prírodnej medicíny, je homeopatikum v pohode. Obávam sa, že toto asi nezaberie. Skôr by som volila arnicu 30CH každé dve hodiny, prípadne kombinovať obe. Prajem rýchly ústup bolestí 🙂

evickapooh
23. apr 2011

kludne si daj 2 x5 gulockov,ci zabere alebo....no neviem...ja si myslim ze skor nie,pri akutnych pripadoch-ako bolest zubov sa nepouzivaju homeopatika,tam treba riesit dovod-problemu,ak zaberie tak len kratkodobo.daj si kludne ibalgin ci paralen.no ci je to podvod alebo nie to neviem-hlavne ze homeopatika uz vela ludom pomohli -mozne placebo effektom,ale vysledok sa dostavil ,a to je podstatne.