Nočné budenie na mliečko u takmer 9 mesačnej dcérky

kristinka86
31. aug 2015

Ahojte!
Máte skúsenosti s tým, že sa Vám dieťatko stále budí na mliečko aj počas noci? Resp. ako ste to ukončili? Viem, každé dieťa je iné, a asi to je normálne a časom to prejde samo, ale ja som už značne unavená a vyčerpaná. ☹
Tak od začiaku: dojčila som plne do 6,5mesiaca. Tak som začala prikrmovať a na noc dávať UM. Do 7,5mesiaca som dojčila aspoň čiastočne, potom sa dcérka (rovnako ako syn v jej veku) sama odstavila. Teraz už počas dňa papká rôznu zeleninku, ovocie, mäsko, kaše, atď. Pred spaním doobedu aj poobede pije mliečko. Pred spaním v noci tiež. Ale vydrží pospať max. 3 hodinky a je hore zas. Nestačí dať cumeľ, ani čajík, vodu. To som skúšala. Čaj síce popije, ale vytlačí fľašu a pokrikuje, kým nedostane mliečko. Skúšala som aj meniť značku mliečka, pridať kašu, no nespala dlhšie. Pred spaním vypije 120-150ml, počas noci potom po 90ml. Aj keď som skúsila dať viac, spánok to nepredĺžilo, len ju potom bolelo bruško. Ak som dala ešte menej, nezaspala a pýtala si viac.
Čo s tým? Na zúbky sa vyhovárať nechcem - tie ešte nemáme, ale zároveň ani príznaky zúbkov nevidím. Okrem slintania, ktoré u nás trvá už polroka. 😔
Ďakujem za každú radu. 😉

katkara
31. aug 2015

ahoj, neviem ci ti poradim, ale my sme na to sli tvrdo... nasa mala bola kojena takmer do 2 rokov a so spanim mala vzdy problemy... dokonca ked sme sa odhodlali na tento radikalny krok, tak sa nam v noci budila kazdu pol hodku :/
mozno ma niektore oznacia za krkavciu matku, ale od nocneho kojenia sme ju odstavili ked mala necelych 9 mesiacov a to zo dna na den... jednoducho ked sa v noci zobudila, tak nedostala nic ine iba pohladenie, ziadna flaska s vodickou, ziadny cajik nic... lebo aspon nam osobne islo o to, aby sa naucila, ze noc je na spanie a nie na vymyslanie, papanie, pitie a podobne... a zabralo 😎
len treba byt vytrvaly... a jasne, ze dietatko bude skusat, ale ked pochopi, ze nech robi co xce aj tak nebude po jeho, tak sa velmi rychlo prisposobi 😉

welpen
31. aug 2015

@katkara a pochopil?lebo nasmu ked nedam papat tak vrieska ako pavian 🙂 za tu chvilu co mu idem zarobit tak krici na cely dom ale on sa budi iba raz o 2hod. a potom papa az ked vstava

simculllka
31. aug 2015

ahoj, no ja mam dcerku teraz skoro rocnu a kedze som tehotna a o styri mesiace k nam pribude dalsi clen, rozhodla som sa, ze dcerku nebudem uz v noci dojcit, len cez den. Mne sa to aj podarilo, vlastne teraz uz spinka celu noc a to pred mesiacom byvala hore aj 4-5 krat..A podarilo sa mi to tak, ze asi som aj vystihla jednak dobry cas, lebo dcerka bola chora, tak som jej davala fenistil kvapky a to je vraj celkom oblbovak, tak bola hore len raz a ja som ju len hladkala po hlavicke a chrbatiku, No a ked uz prestala brat tie kvapky, tak sa budila castejsie, ale vzdy som ju len hladkala alebo som ju vzala na chvilku na ruky a hladkala ju stale po chrbatiku a proste dieta si na to zvyklo a mozem povedat, ze posledne dva tyzdne krasne spinka, ze je maximalne raz hore alebo vobec a vzdy ju len pohladkam a spime dalej. Nasa mala si na to zvykla rychlo, ale viem, že niekedy to moze trvat aj tyzden, aj viac. Treba na to len odhodlanie a uvidis, ako to pojde.

majulino
31. aug 2015

za posledne 3 mesiace citam uz cca 5x to iste o piti mliecka v noci.
chapem ze si unavena aj ja kojim s dvojmesacnou prestavkou 4 roky

skusim sa ta opytat: ak sa zobudis v noci ze si smadna ides sa napit?

moja dcera ma 20 mesiacov kojim ju vnoci cca 4x a pije este 2x caj
syn sa kojil takmer kkazdu hodinu on sa narodil v auguste ked bolo vonku cca 37*c jemu som sa este bala dat caj

aj ja byvam unavena navyse okrem kojenie dceru este kontrolujem ci dycha a ci nema teplotu

katrin21
31. aug 2015

@kristinka86 9 mesacne dieta je este v noci hladne... nic zvlastne, ze chce mliecko...
pred spanim som ale dcere davala od 5mesiacov uz ryzovu kasu, alebo take tie rozne kase, podla veku..neskor krupicovu, ked uz papala muku... proste nie len mlieko, ale nieco hustejsie, co viacej zasyti.. vyskusaj....

katkara
31. aug 2015

@welpen no pochopila, nemala na vyber 😀 jasne, ze to nebolo take, ze sme jej nedali, povedala si dobre a od tej chvile spala ako sipkova ruzenka, to by bolo az prilis jednoduche 😀 😀 😀
prva noc bola ukricana, to som bola v obyvacke, druhu som tiez prespala v obyvacke, ale uz sa dalo aj co to pospat a potom to uz bolo fajn 🙂
ako spomina simculllka, dieta si na to zvykne... a podla mna dieta krici preto, ze vie, ze tym krikom nieco dosiahne... nasa uz ma pomaly 3 roky a musim si poklopat, ale tym, ze pochopila, ze krikom nic nedosiahne sa nam zatial uspesne vyhyba aj obdobie vzdoru 😀

katkara
31. aug 2015

@katrin21 my sme davali kasicky, ryze a co ja viem co vsetko a nic, proste tvrdohlavec 😀 kazde dietatko je ine, ale niekde som citala, ze uz 6mesacne dietatko je schopne prespat celu noc bez pocitu hladu... 😉

mizu89
31. aug 2015

@kristinka86 ahoj ja mam 10,5 mesacneho synceka a este stale sa mi budi.nic s tym neurobim a to ho este stale kojim.Ked bol malinky tak sa budil 3x,potom po case 2x a ba dokonca aj 1x za noc.To bolo nieco uzastne ked sa mi budil raz za noc,ale ako nahle zacali ist zubky tak zase sa zacal budit 2x.Teraz sa budi no ak to nazvem 3x a to medzi 12-1(to si pocucka) potom okolo 3(to sa napapa) a o 6h (to si tiez pocucka)a to potom este zaspi dakedy na hodinu aj na dve.Dr. mi povedala ze 10 mesacne dieta by malo prespat celu noc a aby som ho odnaucila od nocneho kojenia.Aby som namiesto MM dala vodu.No maly cez noc vodu odmieta on si potrebuje pocuckat,ukludnit sa...ale kazde dieta je ine.Sesternica ma uz asi 4 rocneho chlapca a nevyspala sa do 2 rokov.Svagrina ma 5 mesacneho a uz jej prespi celu noc ale kojila len do 4 mesiaca a chlapec je teraz na UM.A aj to UM urobi svoje:deti prespia celu noc a moc priberu.

katrin21
31. aug 2015

@katkara ja si myslim, ze takych deti je ako safranu, vacsina deti sa prirodzene budi a podla mna je to normalne..

labajka
31. aug 2015

ja som toho názoru, že pokiaľ si to dieťa v tomto veku žiada, tak prečo mu to odoprieť?

majulino
31. aug 2015

@katkara ja som citala tolko knih o detoch 😀 😀 😀 😀 pri niektorych som mala pocit ze ich pisali ludia co dieta videli iba na obrazku 😖 😀

mimulik21
31. aug 2015

Ja mam syna ktory uz ma 2 roky a a 3 mesiace. Od mala mi spal v noci zle.... Mali sme aj take obdobie ze bol kazdu hodinu hore. Co sa tyka pitia tak pil kazde 2 hod mlieko. Teraz vypije pred spanim 270 ml a v noci este 2x po 240 ml a to by este chcel... niekedy sa mi zobudi okolo 5 hod rano a pyta si dalsiu flasu ktoru mu uz nechcem dat . Noc je sprevadzana samozrejme placom, krikom az kym nedostane mlieko. Tiez som z toho uz niekedy na nervy, vycerpana, unavena.....

katkara
31. aug 2015

@katrin21 ano samozrejme, kazde dieta je ine a kazdy rodic musi robit hlavne tak ako to citi a ako to vyhovuje aj jemu, dietatku ako aj ostatnym clenom rodiny 😉 nasa sa budila az pricasto, od narodenia kazde 2 hod a do 9 mesiacov sme sa postupne prepracovali na kazdu pol hodku, po byte som chodila ako matoha, tak preto sme to skusili a mali sme stastie 🙂

katkara
31. aug 2015

@majulino ved toto 😀 😀 vsetko treba brat s urcitou rezervou 😀 ja som si co to pocitala, popytala sa nasej doktorky, ostatnych mamiciek a nakoniec som si to aj tak skombinovala podla seba 😀 😀 😀

katrin21
31. aug 2015

@katkara mne prespala vecer do 1 vnoci, od malicka a potom kazde 2,5-3hodiny... po tych kasickach potom cca. do 2 spala, alebo tak... a potom az nad ranom... takze sa to dalo nastastie... ale ani som akosi nesnivala, ze prespi celu noc... aj ked by to bolo super.

kristinkahugo
31. aug 2015

Moj syn ma 2 a 8 mes a vstáva okolo 3 tej rano na mlieko. Dcera robila to iste.

kristinka86
autor
31. aug 2015

@katkara Nemôžem ju nechať kričať. Spinká s nami v spálni a manžel vstáva skoro do práce - potom ťahá 24hodín vkuse, tak nemôže byť unavený. Vo vedľajšej izbe spí synček. Ak by zobudila aj jeho, až to by bola zábava. 😅 Aj tak by mi to srdce asi nedovolilo... ☹
@welpen U nás to je tak isto. Keď robím mliečko, tak to je u nás, ako keby ju ktosi dral z kože niekedy. 😅 Keď ho vypije, je hneď ticho.
@simculllka Hladkanie som skúšala, aj pomojkanie. Ona stíchne len po tom mliečku. Super, že Vám sa to tak pekne podarilo. 😉
@majulino Chápem, že sú aj mamičky, ktorých deti nespia takmer vôbec. Nevravím, že som na tom najhoršie. To vôbec nie. Ja ju nemusím aspoň po rukách nosiť, pokiaľ zaspí. Lebo sú aj také maminy. Ale zas kámoška kojila a od mesiaca je prespí celú noc syn o mesiac mladší ako moja dcérka. Druhá prešla na UM a tiež prespal celú noc, max. raz bol hore. Keby bola smädná, postačí jej čajík, nie? Písala som, že čaj ale nechce, resp. po ňom si žiada aj tak mlieko. O smäde to teda vôbec nie je - si myslím. 😔 Ja tom tu nevidela podobnú tému. Keby som videla, tak nedávam novú takú istú. 😅
@katrin21 Skúsila som kašičku pred spaním, no mám pocit, že ju upchávala, alebo jej bolo skrátka ťažko. ☹
@katkara Kamarátke od 4 mesiacov prespí celú noc a je len kojený! 😝 Jedno budenie by som považovala za úplne normálne, ale zas máme aj noci, keď je hore každú hodinu a pol a to mám už ozaj dosť. 😔
@mizu89 Dcérka je už na UM, nepriberá extra veľa (tak akurát), ale zas ani nespí celú noc. Takže UM zázraky tiež nerobí. Ja keď som povedala Dr. ešte skôr, že sa často budí, tak ma zaskočila, že je hladná, že jej dávam málo jesť. Pritom krásne naberala na váhe, aj vyrástla. Chválila nás celý čas, až kým som nepovedala, že sa často budí v noci. A už bolo zrazu zle. 😔 U nás voda a čaj tiež nezaberajú vôbec. 😔
@mimulik21 Uf. Tak toto sa až ťažko číta. Sa trápite viac ako my, ako vidím. Držte sa. Ja dúfam, že čoskoro budeme vstávať len raz, a potom sa aj vyspím. Raz to príde. Len som chcela vedieť, či na to nie je nejaká "finta", aby sme to urýchlili. Asi nie. 😅

majulino
31. aug 2015

@kristinka86 ako som pisala moja ma 20 mesiacov zje vsetko no po kazdom jedle si ide cicnut aj potom co caj pije v noci si este cucne zo dvakrat. na obed zje polievku druhe napije sa vody a vstava so stolicky s vetou mama cic 😀
mne sa to divne nezda som rada ze jej chuti a ze prospieva mne viac ako nocne prekaza denne kojenie

i_vka
31. aug 2015

Ja mám doma 10 mesačnú dcérku a bývam koľkokrát aj 8-krát za noc pri nej, lebo plače, chce buď papať (ešte je kojená) alebo jej dám čajík, alebo jej len stačí, že ku nej prídem. Za tých 10 mesiacov ešte nebola noc, aby ju prespala celú a beriem to tak, ako to je. Mám aj staršiu dcérku o dva roky. Tá sa mi do jedného roka budila v noci niekoľkokrát, bude mať v októbri tri a ešte stále sa vie v noci zobudiť a vypýta si čajík, lebo je smädná. A čo jej mám povedať, že jej ho nedám, tak sa napije a spí ďalej. Tie dve minutky nás pri nej nezabijú, uvidíme dokedy to bude baviť tú menšiu. Takýchto detí je veeeeľmi veľa, aj ja som už značne unavená, ale tak to k materstvu patrí. Človek si nevyberie.