Odstriekané materske mlieko

9. okt 2022

Ahojte, bábätko je už 2 dni čiste len na UM, pretože som “stratila mlieko” .. nikdy som ho nemala dosť, ale jemu bolo malo , nechcel sa prisávať, tak som odstriekavala. Lenže posledné 2 dni som nemala možnosť odstriekať mlieko, resp. ani nebolo čo.. mlieko som akoby stratila.. tak 2 dni bol syn na UM. Dnes po sprche sa mi mlieko spustilo.. malinko ale čosi odsavavam. Môžem ho dať dieťaťu, aj napriek tomu,, že som sa 2 dni neodstriekala ?

petamich
9. okt 2022

samozrejme 🙂

veronika3110
10. okt 2022

môžeš a môžeš sa pokúsiť zvýšiť tvorbu mlieka... ved predsa ked máš aspoň niečo, tak ešte nič nie je stratené a za pokus to stojí 🙂

autor
10. okt 2022

@veronika3110 vedela by si mi poradiť ako? Maly sa mi žiaľ už nepricucne, on je veľký zlostnik na prsníku a predsa už je dlho len na flaši

veronika3110
10. okt 2022

tak taká klasika je senovka a benedikt (3tbl z každého 3x denne) a hroznová šťava... a možno na to prisatie skúsiť inú polohu... a ked nie tak, tak aspoň ked zvýšiš tvorbu, tak odsaješ a to mu dáš

autor
10. okt 2022

@veronika3110 užívala som senovku a benedikt od organiky, tiež som pila Matysaka a nemala som pocit , že by mi to nejako zvýšilo tvorbu.. možno by zvýšilo, keby cucka malý… ale to sa nedá porovnať s odsávačkou

veronika3110
10. okt 2022

ja som cítila nejaké zvýšenie asi po 2 týždňoch pravidelného užívania..ale je pravda, že dieťa ,,odsaje" najlepšie, aj najlepšie stimuluje tvorbu dalšieho mliečka :/
a ked si si odsala teraz, koľko sa ti podarilo?

autor
10. okt 2022

@veronika3110 sa to hanbím aj napísať, ale maly ma mesiac a pol, moje maximum na jedno odsatie bolo 120 ml… inak len 50,60 ml… a to niekedy až po 4 hodinách. Keď to niekomu poviem, tak hneď počúvam narážky, že “ja som o takom čase aj pol litra odsala”… no do plaču mi.. neviem či to je prirodzene, ze toho mlieka je malo, alebo robím nejakú chybu

svetlonos
10. okt 2022

Ahoj ak chces kludne mi napis spravu. Ja som realne zacala kojit az v 11 tyzdni. Dovtedy som kojila niekedy aj len raz tyzdenne, inak odsavst a um.