Plač pred prisatím sa

jajjushka
8. feb 2014

ahojte.mam skoro 2mesacneho syna,doteraz nemal problem s papanim.teda skor s prisatim sa. posledne dni neviem preco jak idem dat maleho na cecek,ze pyta jest tak spusti plac.. chova sa akoby nevedel roztahat mliecko a preto place,ze akoby netece hned samo akoby chcel. pojeduje sa poplace si 5min a potom popri placu sa mu nejak podari prisat a papa.papa potom pekne a ked sa napapa je spokojny.viete mi len poradit, ze preco pred tym papanim placee? mate niektora podobny problem? ja som stoho zufala az smutna,ze preco to robi,ked doteraz problem nemal ☹
dakujem vopred za radu.

sabina1975
8. feb 2014

@jajjushka nuz toto by aj mne pomohlo lebo mi sa trapime uz od vianoc 😝 mame 3 mesiace a zatial nam pomaha ze pred kojenim ju uspim do polospanku a potom sa bez problemov prisaje niekedy vsak ani to nepomoze tak skusam zmenit polohu alebo ju niecim uputat kolotoc nad postielkou alebo pesnickou je to skratka niekedy na nervy 😀 vela stastia nech ho to cim skor prejde

luckamorka
8. feb 2014

on place este pred prilozenim alebo ked si ho prilozis tak sa pusta a jeduje? lebo moze byt ze ti slabsie tecie mliecko a potom mu to nejde..

jajjushka
autor
8. feb 2014

Polohy som menila uz aj ja a robi to stale :(
A hej jak si ho prilozim tak cucne ale vlasne nejde este a zacne sa jedovat a plakat.lenze zaujimave ze od narodenia po 6tyznov pohodee vedel si to vytahat a teraz tyzden zrazu nevie.tiez ma napadlo,ze slabse tecie.lenze ked si stlacim prso tak teciee hned.som mu zacala pomahat teraz ze mu to "roztaham" a zacne tiect tak uz papa je dobre.lenze bojim sa ze si nato zvykne a pred kazdym kojenim mu budem teraz musiet pomahat ..lebo si zvykne ze tecie hned.
Je to na nervy fakt.lebo nieekedy si len tak poplace no niekedy spusti taky hisacky plac,ze sa az nadychnut nevie.ma poraza tedy..
Snad ho to prejde,ze to ma len teraz take obdobiee.

betka011
8. feb 2014

@jajjushka pozri na nete dojčeneský štrajk, my budeme mať tri mesiace a tiež zažívame to isté, mne pomáha spev, keď moc plače tak hlasný spev , niekedy sa prisaje len vtedy keď s ním pochodujem po byte - čiže dojčenie počas chôdze, je to nepríjemné, ale skús to riešiť čím skôr zvýšením tvorby mlieka - na to mi pomohla senovka + benedikt a jastrabina mi urýchlila vypudzovací reflex, tiež som prišla neskoro na to čo mu vlastne je, tak sme mali aj také dni že sa odmietol prisať úplne, len reval a reval tak som mu musela dať z fľaše aby sa najedol, držím palce nieje to nič príjemné

livocka21
8. feb 2014

@jajjushka tento problem sme mali aj my asi v tom veku....plac bol az histericky a zdanlivo bezdovodny a museli sme papat v polospanku 🙂 no upravilo sa to akosi samo.... 🙂 tak ti neporadim....len bojovat....dojcenie je vzdy boj.... najprv so spravnym prisatim potom so strajkom babatka a v neposlednom rade aj s kilami maminky 🙂 ale nase deti za to stoja 🙂

mamcas
8. feb 2014

@jajjushka no ono doteraz viac spal a menej vnimal 🙂 teraz je uz starsi a tym sa menia aj potreby 🙂 skus ho mozno davat papat skor ako je uplne velmi hladny. Lebo ked uz je moc hladny, tak chce aby mu striekalo okamzite, ale ked nebude ako vlk, podudka si z lasky a mliecko sa mu pusti 🙂 my sme mali toto iste a poznam x pripadov rovnakych 🙂 ma vacsi apetit a chce byt najedeny okamzite a najlepsie bez roboty 😀 rovnaky model je v postielke u nas 😝 vsetko sa casom upravi, treba sa obrnit trpezlivostou 🙂 drzim palce 🙂

anicka246
9. feb 2014

ahoj ja som mala to isté doma s malým, mával koliky, takže že vraj to robil aj preto, neviem či to je síce pravda, ale teraz keĎ skončili koliky skončil aj ten plač pred papaním, teraz máme pomaly 5 mesiacov a ani by som nepovedala že je to to isté bábätko ako predtým 🙂 Držím palce a ten hlučná spev je pravda že zaberá, alebo proste keď ho prekričíš, už či spevom alebo hlasným rozprávaním.. zaberá to ..