Pomohla vám laktačná poradkyňa?

4. jan 2022

Ahojte, pomohla vam laktačná poradkyňa? Zvažujem pretože mám malo mliečka, ale neviem či to nie sú vyhodené peniaze…pripadne nemáte nejaké rady ako rozbehnúť dojčenie ? Prikladám každé 2-3 hodiny ale mlieka je malo, musím preto dokrmovat lebo jej nestačí moje, plače a je nespokojná ..

nwnw
4. jan 2022

Ano velmi

bafka
4. jan 2022

laktačná ti povie, že máš kojiť stále. STÁLE! Každé 2-3 hodiny je málo. Mne pomohla v tom ohľade, že mi ukázala nové polohy pri kojení, aby ma to až tak nebolelo (čo bolelo aj tak ). A odporúčila benedikt+senovku. Podstate ju odporúčam a vyberieš si z jej rečí čo uznáš za vhodné, aby si zas aj ty bola spokojná. Lebo keď je spokojná mama, je aj dieťa. Keď nechceš byť otrokom svojho dieťaťa a kojiť neustááále, tak to nerob 🙂 ale teda benedikt+senovka alebo hroznová šťava matyšák veľmi pomáha 🙂

nikuska625
4. jan 2022

Mne pomohla. Cez telefón mi poradila čo mám užívať a osobne mi povedala kde robím chybu pri dojčení. Zobrala si za to 20eur. Nakoniec som dojčila 2 roky 😄.

liesik
4. jan 2022

Musím povedať, že mne veľmi. Fakt som bola na tom už s kojením tak zle, že som uvažovala nad tým to zabaliť. Ale reku vyskúšam ešte laktačnú. Nečakala som to, ale pomohla mi.

coonnie
4. jan 2022

Áno pomoze veľmi,neverila som ani ja....pri prvom bábätku som nemala problém s mliekom,pri druhom to bolo horšie ukázala mi ako vlastne správne kojit aby bol prsník poriadne stimulovany a následne sa tvorilo viac mlieka a ukázala mi aj ako dokrmovat cez cievku keď je babo na prsniku.a senovka a Benedikt pomôžu tiez určite.neviem od.kial si ale viem ti jednu perfektnú poradit

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienocka44
4. jan 2022

mne velmi pomohla. kojila som nakoniec cez 3 roky. ak si odhodlana kojit, urcite vyhladaj odbornu pomoc/podporu. zaciatky su tazke, ale stoji to za to.

martizv
4. jan 2022

Dobrý deň,
Mne laktačná nepomohla vôbec. Podľa mňa vyhodené peniaze. Povie ti všetko čo si vieš prečítať v knihách.

petraj122456
4. jan 2022

Pomohla, prišla domov, pomáhala mi babo prikladať, hľadali sme vhodnú polohu, stlačala prsník… nedám na ňu dopustiť. Bez nej by sme nekojili.

autor
4. jan 2022

@bafka malinká cez deň skoro stále spi, je mi ju ľúto budiť a keď je taká ospalá tak ani neťahá vôbec.. jedine v noci je aktívnejšia, tak vtedy by som si ju vedela viacej prikladať, ale zase vtedy som ja úplne unavená a hotová 😃

zuzuliennka1
4. jan 2022

pomohla mi - najma v tom, ze mi ukazala, ako doslova prisat dieta, nevedela som sa so synom nijak “vyskladat” na sedacke, aby sa pekne prisal, a hlavne som netusila, co je ok, co sa rozbehne neskor a co nie je ok, v ramci prisatia, teda ze ako to prisatie ma vyzerat
mne pomohla

domireb
4. jan 2022

Súhlasím s @bafka . V podstate podobné riešenie, dieťa mať neustále na cecku..a ešte strihnúť uzdičku ☝️ . Mne pomahla, aby sa mi dieťa aspoň prisalo (od pôrodnice klobúčiky). A tiež mi pomohlo, že som sa jej vyrozprávala (síce drahší rozhovor), ale odstupom času si uvedomujem, že u mňa to (ne)kojenie malo riadny záhul na psychiku.

lylyjana
4. jan 2022

mne pomohla laktacna hlavne v technike a tiez vravela, ze musim ho mat vkuse nalepeneho a spat aj spolu v posteli (nerobila som to, nemala som ho ani nalepeneho, nenosila som ho ani v satke a spal vzdy vo svojej postielke) a mlieka som mala vzdy dostatok, okrem laktacnych kriz. Vtedy som nasadila rychlo senovku, benedikt, rascovu polievku, vineu, jablkovy dzus, caje na dojcenie a vtacie mlieko, a tak o 2-3 dni bolo zas dobre.

rachelkk
4. jan 2022

Ahoj, ja som mala pri prvom dieťatku laktačnu dala mi aj homeopatiká rôzne na hojenie aj na tvorbu mlieka . A pri druhom už som všetko vedela že čo ako . Základ je asi veľa piť v mojom prípade.

beronsche
4. jan 2022

pomohla mi velmi... Najma teda upravou techniky a kedze kvoli spavemu babatku, ani laktacia nebola ziadne terno, tak aj tym, ze mi ukazala ako krmit cez cievku, vyborna vec. 🙂

asocial
4. jan 2022

pomohla. Skor psychicky. Nicim inym. Hlavne, obe decka boli vkuse pricucnute, niekedy aj celu noc, a niekedy aj velakrat za hodinu. Nemali cumel. Zivy cumel. Mozno ma tvoje dietatko cumel, a preto nema potrebu.

elizabet173
4. jan 2022

ak nemáš staršie deti, tak spi s malinkou cez deň a v noci dojči, má zrejme vymenenú noc a deň, postupne jej to otočíš.

31silvia12
4. jan 2022

Ani mne nepomohla..povedala mi to čo som vedela, nie to čo by som potrebovala pocut..a nikdy nezabudnem na jej hodinovu navstevu, samozrejme platenu..malá pri nej doslova vrieskala, a ona si isla stale len to svoje..snazila sa ju nakrmit pomocou sondy, mala to vyslovene odmietala a bola velmi vycerpana, dokonca mi branila ju akokolvek utisit..proste musi a hotovo..az mi zle bolo..nikdy v zivote by som uz laktacnu poradkynu nevolala..otrasny zazitok..

majlo1234
4. jan 2022

Asi zalezi od konkretnej poradkyne, ja som teda mala uzasnu pani, empaticku, milu a prijemnu. Pomohla mi enormne, ci uz s technikou dojcenia a prisavania, ale poradila aj s manipulaciou babatka, ako ho utisit. No a najviac mi pomohlo moct sa vyrozpravat z traumatizujuceho porodu. Je na hovno, ze na slovensku je porodnictvo a postnatalna starostlivost ako v stredoveku a taketo veci vobec nie su pre rodicky zabezpecene

elizabet173
4. jan 2022

@31silvia12 ja sa divím, že si ju nevyrazila, podobný zážitok má aj moja kolegyňa ☹, ale tam zasiahol manžel a laktačnú vyprevadil

oblecenie99
4. jan 2022

@viestta Možno sme mali rovnakú, mesto by aj sedelo 😀
Autorka, mne nie, skôr som sa cítila blbo plus rady, ktoré dala sú všetky na mamile ako som zistila. To znamena v kuse v kuse dojčiť, ľahnúť si polonaha s nahym bábätkom v posteli kontakt koža na kožu, všetky úkony robiť polonaha s nahym dieťaťom v nosiči, brať Benedikt a senovku, piť čaje, odsavať tuším každé tri??? už sa presne nepamätám hodiny, kúpať sa s bábätkom, kŕmiť ho cez cievku ideálne kúpeným ci darcovskym materským mliekom ak ja nemám dosť alebo pohárikom, pritom drepovat v náručí s bábätkom aby sa ukludnilo (lebo reval od hladu),atd.atd. Takto... Ja verím, že ak by som to dokázala a najmä chcela dodržať, že to môže fungovať, a ten kto to dal, tak ženy naozaj klobúk dole. Nie som egoisticka, ani lenivá, ale ja som si jednoducho nevedela predstaviť, že do toho šialenstva co bolo po narodení okolo bábätka, bez akejkoľvek pomoci, by som ešte toto musela podstúpiť. Nie je mi ľahostajná imunita ani dobre základy zdravej výživy syna, ale na toto všetko som nemala čas ani chuť ani energiu.. Mala som na výber, tak som si vybrala, kým mi neprepne v hlave úplne. Tie metódy sú pravdepidobne účinné, ale z môjho pohľadu sú od prirodzenosti cca rovnako ďaleko (liek costi, odsávanie non stop, Senovka, čaje, Vinea, strihanie uzdicky, cievkovanie, poharika spol.) ako fľaša s UM. Za mňa to boli vyhodené peniaze na laktacnu. Poradiť sa môžeš, ale vždy rob tak, aby si bola ty v pohode. To je základ.

zuzkazuzkazuzicka
4. jan 2022

Začni tým, ze budeš castejsie prikladať, kľudne aj každú hodku, pri každom prejave nespokojnosti bábätká. Rozbehne sa to. A ano, laktacna pomohla

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarnajar
4. jan 2022

Mne pomohla. Snažili sa už sestry v pôrodnici, ale každá hovorila niečo iné, neskôr som pochopila, že občas aj absurdity. Laktačná k nám prišla na 11. deň, za pár minút zistila, kde je problém, vysvetlila a potom sme nacvičovala správne prisatie, dokrm cez cievku, atď. Jasné, že ťa nespasí, to hlavné je na tebe, ale dobrá laktačná vie ukázať smer. Za mňa výborne investovaných 30 €, lebo mi to pomohlo nielen pri prvej dcérke, ale z toho víťazstva čerpám aj teraz pri druhej, s ktorou to už išlo oveľa ľahšie.

proximaa
4. jan 2022

Mne nepomohla, povedala mi to, co som uz vedela plus stadardne vyzivove doplnky, presne to, co som si nasla na nete

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
31silvia12
4. jan 2022

@elizabet173 vies..bola som uplne vycerpana..velmi rychly porod na mne zanechal nasledky..takze som bola mimo..(zdravotne)..a chcela som pre malu to najlepsie..dojcit ju..a kvoli tomu som kontaktovala laktacnu..proste zo dna na den odmietala prsnik..a to dovtedy krasne ukazkovo papala..prve co bolo mi povedala..strihnut uzdicku, lebo ju ma bla bla..nebude vediet jazyk vyplazit a keby ju vidi teraz..by asi nechapala čo malá s tym jazykom dokaze😋..kazdopadne..nikdy viac!!!!!!

31silvia12
4. jan 2022

@viestta u nas detto

elizabet173
4. jan 2022

@viestta ja mám alergiu na tieto kojomaniačky, česť výnimkám, ale čo počúvam vo svojom okolí, len ženu, ktorou ešte kmášu hormóny, zdeptajú

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz