Prechod z dojčenia na umelé mlieko

stanka0806
1. máj 2021

Ahojte. Prosim vas zienky o radu.
Syn bude mat 10m, chcem prejst z kojenia na umele. Aktualne je jeho rezim papania takyto:
7:30 mlieko (len trochu pocuca)
8:00 ranajky (vacsinou chlebik/rohlik, maslo)
10:30 ovocie
13:30 zelenina,maso/zltko,cestovina/zemiak
17:00 jogurt s tvarohom/piskotou
19:30 kasa (ryzova, ovsena, nejaka vecerna skratka)
19:45 mlieko
vacsinou sa este zobudi na papanie okolo 4h, zriedka prespi az do rana.
Vecer davate aj kasu aj UM? Ak by som rano davala len UM je treba davat aj ranajky? Momentalne mu ich davam preto ze tomu mlieku ozaj moc neda, niekedy ani nepapa ale chlebik mu chuti. Co este davate 10mes papat? Najma na ranajky/olovrant?

Dakujem za vsetky rady 🙂🙂🙂

jvasenka
1. máj 2021

@stanka0806 teda neviem ci ti dobre poradim...ale um je sytejsie ako mm teda 3hod by mal vydrzat..cize ak das rano o 7 um (podla odporucania na zadnej strane) tak by mal papat az okolo 10h...ja som zvykla na olovrant jej robit krupicu a okolo 21h ma este um a spi do tej pol 8 cca..

stanka0806
autor
1. máj 2021

@jvasenka dakujem, super, vyskusam. tiez mi pride vela najma vecer aj kasa aj um 🤔

jvasenka
1. máj 2021

@stanka0806 urcite netreba prekrmovat, moze babo boliet brusko zbytocne..moja ma cez rok a stale viac menej fungujeme na 3hod rozostupoch..ale uz si aj vie vypytat sama..rano Um o 3h desiata o 3h obed o 3h olovrant a o 3h zas um

stanka0806
autor
2. máj 2021

@jvasenka daakujem ti za cas a ochotu 🙂

mareri
22. máj 2021

dala som do pusy flašku s mliekom a dietatko papalo. Najskor nevedelo, ale nakoniec sa chytilo a pekne pilo. Nebolo to ťažke