Problémy s dojčením 10 týždňového synčeka

margaretka25
13. apr 2022

Ahojte, veľmi prosím o radu, lebo už som zúfalá. Môj 10-tyzdnovy synček začal veľmi vymýšľať s papanim. Je hladný, no keď mu ponúknem prsník, nechce sa prisat. Trošku pocucka, začne sa odťahovať, rozhadzovať ruckami, kopať nozkami, samozrejme sa začne zlostit, kričať a je dopapane. Mlieko pritom mám. Mám pocit, že mu netečie tak rýchlo akoby chcel a preto sa takto hnevá. V noci keď je kľudný a zobudí sa na papanie, problém nie je. Keď odsajem mlieko a dám mu z fľašky, problém nemá 🤷 poraďte prosím, čo robiť. Už som fakt zúfalá.

zapalkazapalkova
13. apr 2022

@margaretka25 asi by som na tvojom mieste zavolala laktacnu (napr z Mamily) a ona to aj pozrie. Mozno mu skus dat este ked nie je uplne zobudeny alebo zmen polohu. Moja dcera nechce velmi jest ked sedim a kojim ju, ale musim si k nej lahnut na bok a tak sa vie najest. A ked davas z flasky, tak to ma v podstate "bez roboty" resp zapaja uplne ine svaly ako ked je prisaty na prsníku a casom ti moze uplne odmietat cicku. Flasky a cumel vedia byt zaciatok konca dojcenia, takze by som radsej skusala prikadat a prikladat a menit polohy. Drzim palce

eternity24
14. apr 2022

@margaretka25 flaska povedie k odstaveniu. Teda čim viac flaska, tým menej bude chcieť prsník. Z fľaše tečie ľahšie. Odťahovanie, rozhadzovanie ruckami sa vola strajk. Dojčiť dieťa v polospanku. Vyhľadať si v lupe na stránkach mamily tuto tému a prečítať nieco. Nieje to nic nezvyčajne. Aj ja som si s dcérkou tým prešla.

dusankomoj
14. apr 2022

@margaretka25 toto robila aj moja dcéra,bola lenivá ťahať! Vzdala som to po mesiaci a dala fľašu. Zostali mi krásne prsia až do 40r, keď sa narodil syn a ten sa rozhodol,že keď sú k dispozícii také zachovalé 🐐🐐,tak si ich užije! Užíval skoro dva roky! Skús laktačnú,ale keď sa nebude dať,tak vôbec nebuď nešťastná.

juliet86
14. apr 2022

preco si zacala davat flasu?

dusankomoj
14. apr 2022

@juliet86 možno,aby nezomrel od hladu?🤔

margaretka25
autor
14. apr 2022

Fľašu som mu dala Kim bolo všetko v poriadku možno 3x v priebehu mesiaca. Bolo to len vtedy keď som nevyhnutne mus len od neho odísť. Chap tak, že na urady nemôžem ísť s 6 kilovym bábätkom vo vajíčku 🤷. A teraz ako sttajkuje som fľaši musela použiť aby aspoň niečo zjedol. Nenechám ho predsa vyhladovať. A toho môjho ťažko dostanem do polospánku, už dupľom nie do uplneho spánku, keď je hladný 🤷. Už som tak zúfalá, že naozaj rozmyslam že závesom ná klinec dojčenie 😬

jelka21
14. apr 2022

Zrusit flasku...moj prvy tak zacal vymyslat lebo vyskusal flasu, bola som 3dni v nemocnici...jemu to lepsie islo z flase, tym padom menej mlieka, stale bol hladny ale dotoho vstupila svokra, ze mam slabe mlieko a podobne a do troch mesiacov bol na umelom mlieku. Pri druhom mi do toho nikto nekecal a kojila som rok a 3 mesiace. Takze zrusit flasu a kojit kolko pyta...

ls56
14. apr 2022

Ahoj, aj moja dcera to zacala robit. Presla som na taktiku kojit len v spanku a robim to tak uz dva mesiace. Boli sme s tym aj u velmi dobrej laktacnej. Jej vyjadrenie bolo, ze dieta si zvyklo na rychly tok a tym ze ja som od zaciatku mala strasne vela mlieka doslova mi tieklo prudmi a ona nemusela poriadne ani tahat,stacilo ze prehltala a jej tielko kolko sa jej ziadalo tak si jednoduxho na to zvykla a bola uz potom leniva tahat. Takze, kojit len v spanku a on pochopi casom ze mliecko mu pojde akurat pomalsie a musi tahat. Lebo tym ze sa ti teraz ustalila tvorba mlieka(predpokladam) tak on si mysli ze ked to ide pomalsie tak mliecko nebude. Treba ho istu dobu takto klamat. Dolezite! To co nevypije si odsavat,mne sa kvoli tomu znizila tvorba mlieka lebo pila len to co jej islo rychlo a zvysok uz nechcela. Drzim palce

juliet86
14. apr 2022

@margaretka25 skus si pozriet suplementor a dokrmovat cez cievku. uplne chaoem ze ti je tazko. bud to vybojujete v spolupraci s laktacnou ak chces a ak si zmierena s alternativou nekojit aj to je alternativa

ckatka
14. apr 2022

@margaretka25 joj fľašku nie. To si do kojila. Mne najviac pomohlo kojit v šatke. A za chôdze. Ak máš mlieka dosť tak mu nedávaj odstriekane....nebude ti ťahať vôbec.
My sme sa s kojenim vytrapili na aciatku tiež až laktacna mi pomohla. A teraz 16 mesiacov a krásne....

dagmarovita
14. apr 2022

Možno sa nevie ešte úplne prisať. Ja som s tým mala tiež problém. Nevedela som, že to dieťa nevie automaticky, ze mu treba pomôcť sa naučiť. Partner ho držal tak nejak lepsie mi ho nastavil na prsník az potom sa naucil pit z prsnika, asi az po pár týždňoch, tiež som rozmýšlala nad laktacnou, takze mozno toto bude problem.

margaretka25
autor
15. apr 2022

@jelka21 ďakujem za radu. Tiež to pripisujem tej fľaške. Predsa len z nej to ide ľahšie s bábätko sa nemusí toľko ,, narobiť ".

margaretka25
autor
15. apr 2022

@ls56 ďakujem za radu. Vyskúšam aj to odsávanie 🙏

essenceee
23. apr 2022

hej, skus to odsavanie a davaj mu cez flašu , ine riešenie asi nie je