Problémy s kojením

babulka82
19. jan 2014

Mam 8 mesačne dieta a mam viac problemov,teda ak sa to da problemom nazvat .Tak prvy je ten že synček mi nechce moc papat prikrmy ale dojčim na požiadanie.Chcem sa spytat či je to sparavne ,či mi prave kvoli tomu dojčeniu neodmieta tie prikrmy? Je mi ho luto ked nechce prikrm tak mu dam prsnik a je kludny.Dalšia vec je že nechce flašku ,teda ani čajik.Je nutne davat vobec aj čaj v tomto veku? Lebo sa v tom stracam jedny tvrdia ano druhy zase nie ked kojim 😖 Ako viem či sa z mliečka napapa či len napije od smädu? Dalšia vec je že sa uspavame len na prsniku ,lebo odkedy nam vyšli zubky synček nechce dudlik ktory dovtedy mal.Teraz mu vadi v ustach.Inak v noci spime otras od narodenia .Na prsniku je cca každe 2 hodiny niekey aj v čajstejšie.Vie mi niekto poradit hlavne čo sa tyka tych prikrmov a toho pitia prosim? dakujem za každu odpoved. 🙂

luba28
19. jan 2014

@babulka82 ja napr.obed aj trochu dochutim,neviem ci dochucujes jedlo,....vodu,alebo caj moze,preco nie???to len malinkym kojenym staci mlieko,...ale tvoj je uz chlapisko 🙂 a s tym spankom aj my bojujeme,ale ja dam cajik a cumel,....hore sme tak 2-3x v noci,....

siska53
19. jan 2014

Ahoj,moja sa na flasu naucila az v roku. Ale davam,jej,len,cistu vodu. Ak je kojeny,mm staci a prikrmy som,robila detom,tekutejsie.
prikrmy su prikrmy,cize nemusi hned vela spapat,aj par lyziciek je uspech. Takze trpezlivo skusaj,prip.mu daj lyzicku do rucicky,nech sa s niecim zabavi. Aj moja bola dost zly papkac v porovnani s bracekom a neskor zacala celkom slusne papat.nespapa sice velke,mnozstva,ale papa.
neboj,rozpapa sa. Caste dojcenie a nepapanie jedal by som riesila az dakedy po,roku,po tako. 15-18 mesiaci,vtedy by som,urcite dojcenie pocas dna stopla,vlastne som,tak,urobil pred par mesiacmi,ked mi nechcela papavat,len na,prsniku visela. Ale vy ste,este malicki.

siska53
19. jan 2014

@babulka82 este mi napadlo,co tak do prikrmov dat trosku tvojho mliecka? Aj ja som,tak,robila obcas.len pre chut.
a dochucovat este nemusis,az neskor bylinkami,tie som,tak,okolo 10-11 m zacala davat. Sol aj to,len,trolinku az po roku,koreniny az najskor po 2.

siska53
19. jan 2014

@babulka82 a ci napapa? Ak,pribera,je spokojny,ma dost mokrych plienok,tak je vsetko ok.

katkakovac
19. jan 2014

pozri na stránku www.mamila.sk , tam nájdeš všetk informácie o dojčení. Dámy sú ochotné poradiť aj telefonicky, takže určite nájdeš takú, ktorá má s týmto skúsenosť 😉 Inak by som si do gúglu zadala niečo v zmysle "zavádzanie príkrmov". Viem, že detičky sú niekedy trochu svojhlavé, ale treba to s tými príkrmami stále skúšať. Vyskúšala by som aj nejako ho zabaviť. Daj mu do ruky lyžičku a nech skúša jesť aj sám. Bude to síce všade okolo neho a na ňom, ale väčšinou to zaberie. Čo sa týka čajíčkov, neviem poradiť, ale asi zatiaľ nepotrebuje iné tekutiny ako mlieko. Pokiaľ viem, tak v materské mlieko obsahuje dosť vody, takže okrem prípadov extrémneho horka sa to väčšinou inými tekutinami nerieši. Vyskúšaj prevarenú vodu, možno zaberie. Kamoškinu malú sme aj z jej tatom pomaličky učili na ten detský hrnček. Celkom sa jej to páčilo, aj keď sme museli používať uterák, aby to nemala celé na sebe. Inak to chce len trpezlivosť. Držím palce 🙂

emilia007
19. jan 2014

V tomto veku vobec nemusis stresovat, ze nie je velky papkac. Deti sa s jedlom zoznamuju. Prikrmy nemaju nahradit dojcenie. V tomto veku je to este stale dolezity prijem potravy. Moja dcera ma 13 mesiacov a az teraz sa trochu viac rozjedla. Davala som jej vsak stale nieco do ruky. (mrkvu,kalerab, jablko a ine) No a tekutiny jej od polroka davam v pohariku. Davam iba cistu vodu a niekedz s citronom. Caje ani my velmi nepijeme, takze nedavam. Flasu ani nepozna. Na prsniku sa uspavame tiez a v noci vstava tiez casto. Dojcene deti v noci budu vstavat castejsie ako nedojcene. Ja som si povedala ok a uz to neriesim, Jednoducho spi pri nas a niekedy ani neviem kolkokrat vstane. Cicne a spi dalej. Odporucam ti ist na stranku mamila. Je to stranka o dojceni, ale najdes aj odpovede ohladom prikrmov, tekutin, spania atd. Ale hlavne ziadny stres. 🙂

babulka82
autor
19. jan 2014

@katkakovac
@emilia007
@siska53
@luba28 dakujem 🙂 mam jednu znamu a ta stale do mna mudruje že maly musi papat a tak .Ona odstavila synčeka v 7 mesiaci a nedava mu žiadne mlieko. 😖 Preto ma to trapi a reišim to,lebo vraj mm mu už nestači a treba mu aj čaj.Ja mu stale varim mam trpezlivost nukam dookola papaničko všelijake. 😀 Niekedy zje pekne ale niekedy len vymyšla,jeduje sa ,vypluva to.Tak vtedy mu to nedavam,nechcem ho trapit ked mu to nechuti.Ešte sa mi zgrcia z toho.Skusim aj to pitie cez ten poharik,možno ho to bude viac bavit.

dejna20
19. jan 2014

@babulka82 a naco by mu bol caj. Moj ma 6 m a tiez caj nepije. Vlastne ani vodu. Parkrat som mu skusila dat na lyzicke vodu po jedle, ale podla mna to neni nutne. On ked pije z prsa najskor ide riedke mlieko z toho sa napije a ak este taha tak to hlbsie mlieko ho nasyti. Tiez skusim poharik, flasku nechce. Ale kvoli vode, nie caju

satanka1
19. jan 2014

ked nie je nejaké extrahorúce leto,tak si tvoj malinký v pohode vystačí s mliečkom..dehydratácia teraz asi nejako nehrozí..asi vie,čo je pre ňho najlepšie...príkrmy ešte len spozná a tie tekutiny keby už..sú skôr lepšie poháriky ako fľaška.aspoň nebudeš musieť odúčať od fľaše..držím palce 🙂

eevicka83
20. jan 2014

@babulka82 ja ti viem poradit iba to ze tes sa ako sa dojcite..ja keby som mala aj 10mes len dojcit a v noci aj 10x ver mi ze som ta najstastnejsia osoba...moja ma 3 mes.a ma strajk na prsniku uz mesiac odmieta sa prisat a ja jej len odsavam mliecko..toto je trapenie..

babulka82
autor
20. jan 2014

@eevicka83 aj my sme si prešli všeličim ,tiež problem s prisatim,potom prsnik odmietal a teraz je do nich zamilovany 😀 dufam že sa vaš problem skoro vyrieši a malinka so to rozmysli a bude zase pekne papkat.Držim palce 🙂

babulka82
autor
20. jan 2014

nemam na mysli konkretne čaj ,zle som to napisala.Skor som riešila to či potrebuje aj ine tekutiny okrem mliečka.
@dejna20

eevicka83
20. jan 2014

@babulka82 mne odmieta prsnik uplne ... u vas to bolo ako? ja viem ze aj moja by bola pozdejsie do neho "zamilovana" ale co ked ho teraz nechce...co robit?? ani v spanku uz nechce tahat

babulka82
autor
20. jan 2014

@eevicka83 fuuha ja neviem poradit,naš vymyšlal ale nakoniec sa vždy prisal.Skuste nejaku laktačnu poradkynu.A vidim že mate viac deti ,tie predtym ste nekojila? nemate stym skusenost?

eevicka83
20. jan 2014

@babulka82 no prvu som kojila 18mes.ale od 3 mes do neviem kedy papala len v spanku..tiez problem...

demetria
20. jan 2014

@babulka82
Ja mam skusenost, ze castost dojcenia a objem zjedeneho prikrmu spolu vobec nesuvisia 🙂
Najstarsi syn sa vela dojcil, pekne papal ( cca do 1,5 roka, potom sa obmedzil na niekolko jedal, s ktorymi vydrzal az do skoly), aj tekutiny pil z poharika. Teraz ho musim nutit sa napit.
Stredny syn sa tiez vela dojcil a do roka nevzal prikrm do ust. Jeho prve jedlo bolo "vepro,knedlo,zelo", ktorym sa napchal z mojho taniera. Az neskor som zistila, ze neda do ust kasovitu stravu, to doteraz a uz ma 6r a hlavne nezje nesolene. Nepil do roka tiez, lebo z flase ani z pohara nevedel. No a teraz je aj pije podstatne lepsie ako jeho starsi brat. 🙂
Skusaj mu ponukat jedlo aj pitie, raz sa urcite chyti. Len je to dovtedy na nervy 😝