Som 3. deň po sekcii a mám paniku, že nebudem kojiť

gejbrel
20. jún 2020

Ahojte. Mame druhé miminko a veľmi chcem kojit. Prisat sa prisaje aj cez moje bolesti ale naozaj netuším či mu čosi tečie alebo nie. Od narodenia schudol. Zajtra by sme mali ísť domov
Len mám strach, že ak nepriberie alebo neostane na svojej váhe na ktorej je, nepôjdeme domov.
Ja som z toho strašne hotová, stále plačem a bojím sa, že mlieko mat z toho stresu nebudem. Bol niekto v podobnej situácii? Bojím sa, že keď nebudem kojit tak zlyham ako
Matka. Prvé som kojila

katies0410
20. jún 2020

@gejbrel hlavne sa ukludni, lazkajte si spolu najlepšie koza na kozu. Babatko ma teraz veľmi mali zaludocek, staci mu úplne par kvapiek, neboj urcite sa rozbehne. Po sekcii to byva neskoršie. Daj sa do skupiny laktacma poradna a tam ti určite poradia.

jankaalaci
20. jún 2020

@gejbrel ahoj, ja som prvé kojila len dva mesiace tak neviem ci to bolo aj tým ale pri druhom sa mi mlieko spustilo až na nejaký 5 deň, čiže som hneď kúpila aj umelé mlieko domov keby náhodou bolo treba ale napokon som kojila 3 mesiace. A bola som po druhej sekcii.

pininka1
20. jún 2020

Len veľa prikladaj a neboj sa. Rozbehne sa.

mogaa
20. jún 2020

@gejbrel tak asi vieš že je normálne že dieťa po pôrode schudne - to je uplne normálne....na pôrodnú váhu by sa malo dostať do 10dní od pôrodu, takže nestresuj....pokiaľ ťa bolia bradavky - kúp si košíčky, dieťa čo najviac prikladaj....neterke ma malá narodila s váhou 2340g , prvý deň vôbec nepapala potom ju krmila so striekačkou každé 2hodiny, doma začala s flašou odsaté mliečko, po týždni prešla na kojenie s klobúčikmi, v 3mesiacoch už kojila bez klobúčikov.....a v najhoršom prípade dáš UM a vôbec nebudeš o nič horšia matka ako keby si dojčila😉neboj zdravé deti u nás od hladu nezomierajú😉

basullinka
20. jún 2020

Ak sa ti aj nepodari kojit ako matka si nezlyhala. Ty svoje dieta evidentne milujes a to ci kojis abo mu das sunar nehovori nic o tom, aka si mama. Dolezite je, ze babo bude napapane. Matky, ktore zlyhali sa o svoje deti nestaraju, ublizuju im a nelubia ich. Nenechaj sa vtlacit do kuta hodnotenim od inych ludi o tom, aka si mama na zaklade kojenia. Ked sa ukludnis, zmieris sa s tym a prestanes sa obvinovat, skor sa ti aj to mliecko spusti.

mogaa
20. jún 2020

@gejbrel najprv si uvedom že dobrá matka sa nerovná kojaca matka....rovnako že imunita nie je založená vyslovene len na kojení....sú deti ktoré boli na UM a imunitu majú oveľa lepšiu ako kojené deti.....kojenie nie je záruka že dieťa nebude bývať choré...najdôležitejšie je spokojné a napapané dieťa a mamička ktorá je v pohode - a je jedno či je dieťa kojené alebo na UM.....takže sa upokoj, skús kojiť a ak to nepôjde začneš prikrmovať UM alebo prejdeš na UM.....ale hlavne sa nestresuj....ak už budete doma kludne si odsaješ mlieko , malého si priložíš a potom skúsiš mliečko z flaše - ak bude papať aj z flaše vytiahol si málo, to ale neznamená že nemáš mlieko ale veľa detí si po pôrode nevie vytiahnuť toľko koľko potrebuje (sú zoslabnuté z pôrodu) a zo začiatku ich treb a"dokrmiť" či už flašou alebo cievkou alebo UM.....neboj doma v najhoršom prípade oslovíš laktačnú poradkyňu - ku kojeniu sa dá vrátiť aj po mesiaci....

chellina
20. jún 2020

Mne po sekcii veľmi pomohla hroznová šťava matyšák aj ked sestričky frflali a hlavne vitamíny na kojenie Senovka od firmy Organika najskôr nič nič furt ho tlačili mliekom v porodnici a potom sa to rozbehlo ako blázon a mohla som kojiť aj celý dojcensky ústav pomaly ....takže držím palce

konik_konik
20. jún 2020

Ja pri oboch detoch, sa mi mlieko az na 5.den rozbehlo. Pri prvom som stresovala a pri druhom.menej a dala som mu pocas 3 dni aj umele. Prve som kojila do 2 rokov a druhe este kojim. Zvladnes, stale prikladaj a nestresuj sa 😉

gejbrel
autor
20. jún 2020

Noooo... pijem aj Vineu aj matysaka ten hroznových mušt. Ležím v ziline a majú tu takú speci odsávačku na stimulovanie bradaviek. Pekne som si odsala porciu. Za dve hodiny zas. Nevedela som zentaketo niečo existuje. Prvého som kojila len z jedného nakoľko mi bolo pohodlnejšie kojit po leziacky a na druhý cecek sa nevedel prisat. Už mám srdce na mieste tak verím, že zajtra pozajtra pôjde mlieko naplno 😊 ďakujem Vám
@konik_konik
@chellina
@mogaa
@basullinka
@mogaa
@pininka1
@jankaalaci
@katies0410

bavlnka92
20. jún 2020

to sa rozbehne neboj. mne pomohla vinea a veľa piť. dakde som čítala (neviem či je to pravda), že dieťa má žalúdok vo veľkosti oriešku tak koľko má zjesť? 🙂

babatkoo
20. jún 2020

Ahoj. Mne sa pustilo az na 5 den. V porodnici som stale prikladala maleho. On bol hlados tak tahal a tahal. Az roztahal 🙂 popri tom som mu v nemocke davala aj UM ale iba minimum. Nechala som ho stale tahat prso. No a nakoniec som kojola 2r

ivangeline
20. jún 2020

Moja. Ked si pri prvom kojila tak si ver. Prikladaj. Mojkaj. Miluj. Pojde to. 🙂 A zavolaj laktacnej nech dojde...aby si sa upokojila.

nikpa
20. jún 2020

@gejbrel a v pôrodnici ho nevážia pred a po kojeni aby vedeli koľko zjedol?? Tak by si vedela ci a koľko vytiahne. Hlavne sa skus ukludnit, stále existuje aj umelé mlieko ak by to s kojenim nešlo, nie je to žiadna katastrofa. Držím palce

nika82
20. jún 2020

zavolaj si laktacnu ak ste este v nemocke potrebujes si pokecat ale uz nikdy nepis ze ked nebudes kojit ze si zlyhala... musis to brat tak ze ked to nejde tak to nejde

daganov
20. jún 2020

@gejbrel zrejme s tebou ešte kmášu hormóny a nejaký čas ešte budú. Prečo by si zlyhala, keby si nekojila? Je kopa matiek, ktoré nedojčili a so svojimi deťmi majú nádherný vzťah a deti choré vôbec nebývajú. Zlyhala by si, keby si dieťa zanedbávala, ale nie keby si nekojila. Svojím zbytočným stresom ubližuješ sebe aj dieťatku. Laktácia sa môže rozbehnúť aj neskôr, užívaj si svojho drobčeka, tieto chvíle sa už nezopakujú, čo by tisíce žien dali za to mať voňavý uzlíček v náručí. Všetko bude v poriadku, nekojiť neznamená byť zlou matkou, to sa nám len pár sfanatizovaných snaží vtĺcť do hlavy a matky sú potom zbytočne nešťastné. Najdôležitejšie je svoje dieťa milovať a to robíš.

miskaradko
20. jún 2020

@gejbrel ahoj...uplne bud kludna. Ja som zazila uplne presne to,co ty pri druhej sekcii. Mliecko pekne nabehlo,ale neskor,ako pri prvej. A mala presne taktiez velmi schudla. Placom a stresom si nepomozes,skor zastavis tvorbu a hlavne maly to citi vsetko. Dom ti neutecie ani rodina. Bud pokojna,vsetko bude v poriadku. Uzivaj si spolocne chvile s malym...ver mi,vsetko bude dobre💕

leniel
21. jún 2020

naozaj Ti odporúčam pridať sa tu do skupiny Laktačná poradňa a prečítať si všetky príspevky s označením zaciname... v skratke - mlieko je v prsiach uz pred pôrodom, ked sa prsia na treti den naleju a stvrdnú, to uz je zle, lebo su preplnene a mozu sa zapalit/upchat mliekovody. Základom je hlavne klud v hlave a odhodlanie. Dieta vybalit z perinky a co najviac casu s nim tráviť telo na telo. Nechať ho prisaté koľko len chce, aj dudlaním stimuluje prsník a tým navyšuje tvorbu mlieka. Nečasovať dojčenie, ponuknut prso na každé zamrnknutie. Naštudovať si, ako vyzerá správne prisatie - nesmie ťa to bolieť - ak bolí, niečo je zle, bábo nie je prisaté efektívne. Okrem toho, že ti to dráždi bradavky, hltá vzduch - z toho môže mať boľavé bruško, vetri, nepriberať dosť. držím palce, to dáš 😉

tinkerbell
23. jún 2020

@gejbrel kúp si v lekárni kapsule benedikt lekársky a senovku grécku a užívaj 3x denne po 3 kapsule a tvorba mliela sa rapídne zvýši

leniel
23. jún 2020

@tinkerbell senovka a benedikt sa maju uzivat, ked je nejaky vyrazny problem a mliecka je malo. par dnove dietatko vypije par hltov, nevidim ziadny vyznam v uzivani byliniek tak skoro. Castym prikladanim, kontaktom a ukludnenim sa - sa to poriesi.

yollanda
23. jún 2020

@gejbrel neboj, mne mlieko nabehlo až na 10. deň. Po sekcií to maže byt aj neskôr. Nepanikár a prikladaj

gejbrel
autor
23. jún 2020

@yollanda už kojime ako divy 😃

tinkerbell
23. jún 2020

@leniel vlastne áno, to až neskôr, keby bolo málo mlieka

juliet86
23. jún 2020

@gejbrel super. ja som to mala tak ze utorok rano cisar piatok poobede doma naliatie prs. kolko hod po cisarovi vas pustili? drzim palce a gratulujem

gejbrel
autor
23. jún 2020

@juliet86 na 4 deň ale musel buď pribrať alebo udržať váhu. Tu sme odrzali...

marvin1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz