Štikútka po kojení

koliecko
28. feb 2014

Ahojte, ako mám kojiť dvojtýždňové bábätko, ktoré mi takmer po každom kojení štikúta?

luba28
28. feb 2014

@koliecko pije vzduch,alebo je jej zima,alebo je pokakana,...

mariannan
28. feb 2014

Alebo sa vela nacecala...

nigguska
28. feb 2014

@koliecko myslim,ze je to tym,ze je zle prisata a nahlta sa vela vzduchu.....ale neviem to na isto....

jul11
28. feb 2014

@koliecko male babatka stale maju stikutku,ale vedia pri tom aj zaspat. skus skontrolovat prisatie.vraj maju stikutku aj ked je im zima.nasa sa spravne prisala,nebola studena a stale mala stikutku,myslism,ze zdrav.sestra mi vravela,ze maju maly zaludok a ked sa napapaju,tak to tlaci na branicu. ak nema ine problemy a skontrolujes prisatie a tu zimu,tak by som to neriesila.nasu to casom preslo

koliecko
autor
28. feb 2014

@jul11 on pri tom v pohode aj zaspí, len ja si asi robím zbytočné starosti okolo toho 🙂 myslím, že prisatie má dobré, je problém ho aj odtrhnúť ked chcem vymeniť prsník 😀, možno bude problém v tom že je mu chladno..

luba28
28. feb 2014

@koliecko ci mu je zima,zistis ak mu ruku prilozis na zatylok a ked bude studeny tak je mu zima,...nie podla studenych ruciciek,...

ivka.minnie
28. feb 2014

Mne pri odchode z porodnice sestricka povedala, ze vsetci novorodenci maju stikutku a kychaju 🙂 takze je to ok

lucka011
28. feb 2014

To je refluxom. Mliecko sa mu vracia do pusinky a zacne sa mu z toho ckat.. 🙂
To je bezne

emocia
28. feb 2014

@koliecko ahoj, štikútka u malého dojčiatka znamená príliš plné bruško. Dojči ho na požiadanie, vtedy, keď dáva signály na dojčenie, teda, ak "pracuje" s pusinkou, otvára ju a pohybuje jazýčkom a tiež, ak natáča hlavičku (hľadá prsník). Spravidla je dobre ponúknuť vždy pri precitaní zo spánku, neprebaľovať, hneď prikladať. Ako píšem, štikútka môže nastávať z preplneného bruška, čo sa stáva jednak, ak matka má príliš veľa mlieka alebo opakovaný a hojný vypudzovací reflex alebo, ak sa dieťa dojčí menej často, resp. podľa nejakého časového rámca. Môžeš tomu pomôcť tak, že budeš v blízkosti s ním, teda, aby nebol napr. vo vedľajšej izbe atp. Maj ho pri sebe, tam, kde si ty, nech je aj on, aby si mohla zachytiť jeho chuť sa dojčiť. Ak to budeš robiť takto, dojčiť na požiadanie, je pravdepodobné, že sa pri papaní nenapapá tak veľa, čiže zrejme nebude mávať štikútku. Držím palce a podzravujem, Alena, laktačná poradkyňa

koliecko
autor
1. mar 2014

@emocia veľmi pekne ďakujem za obisahlu odpove´d, ja som pri ňom stále, papáme každú hodinu a pol, je to príliš často??, občas vydrží aj dve, ale to je skôr výnimka.

emocia
1. mar 2014

@koliecko ahoj, na požiadanie dojčiť je to najlepšie čo môžeš pre dieťa urobiť. To, že občas "vydrží dlhšie..." nie je výhodné ani pre neho ani pre teba, ako som písala, ani pre neho, lebo potom po takej dlhšej pauze sa naje viac a môže maž nižší komfort, môže ho tlačiť bruško alebo aj vygrckáva a tiež občas štikútka. Každopádne toto ani tak nevadí, štikútka prejde 🙂 a výgrcok nie je katastrofa, ide aj do značnej miery o to, aby mohol častejšie sať, ukojiť si tak potrebu sať (dudlovať). Lebo bábätká to veľmi potrebujú a pri častješom dojčení si aj častejšie podudluje 🙂 to naozaj veľmi potrebuje. Drž sa a nech sa vám darí. Veľa radosti z bábätka ti želám! Alena poradkyňa

lenocka1981
6. mar 2014

ked dieta cikuta, je napapane riadne, nasa mala tiez po napapani stale ckuta..a je riadne ojedena...cikutanie je fyziolog. jav, ked sa prehltne a sval, ktory sa nachadza nad branicou sa dostane do arytmie.... vtedy nastava nesulad dychania a prace svalu...cikutanie...nema nic spolocne so zimou a pod...

ked sa dospelej osobke cikuta, zapije vodu a tym podpori naskocenie spravnej funkcie svalu...