Strava matky počas dojčenia

brigib
10. feb 2021

Prosím Vás, ako ste sa stravovali kým ste kojili?
Ja neustále priberám, od pôrodu som pribrala 6kg a dcérka iba teraz bude mať 5m.
Čo jesť aby dcérka mala výživné mlieko a ja aby som nepriberala.

cookie29
10. feb 2021

no to je geneticke/hormonalne a bohuzial, nie sme si v tom rovne... su zeny, ktore sa pri dojceni vyslovenia "topia" a stracaju kila ani nevedia ako a ja som patrila tiez k tym, na ktore sa lepili :(

metuzalem
10. feb 2021

@brigib nemusis sa prejedat aby si mala mlieko...jedz kolko ti chuti, pi tekutiny, nezabudaj na ovocie, zeleninu, dobre je celozrnne pečivo, mozes aj cvicit

elizabet173
10. feb 2021

@brigib mozno keby si napisala, co bezne jedavas, alebo stravu pocas jedneho dna. Pijes dost vody? Spanok? Viem, blba otazka, ked ma drobec pat mesiacov, ale aj nedostatok spanku velmi vplyva na priberanie. Ja som pocas kojenia nepriberala, ale ani nechudla. Stravu musis mat vyzivnu, ale co sa mnozstva tyka, len o malicko viac, ako bezne. Skus si stiahnut aplikaciu Kaloricke tabulky, odvaz si pocas jedneho dna vsetko, co zjes a ked si to tam nahodis, uvidis, ako na tom si.

brigib
autor
10. feb 2021

@elizabet173 varim kazdy 2-3 den. Polievky( vyvar,brokolicovu,zeleninovu,2-3hrianky s ramou+paradajka,niekedy omletu. ) kur prsia,bravcove,sem tam rybu s ryzou,ryzovmi cestovinami,zemiakmy, jablko,banan,alpro puding,mandle,kesu. Niekedy cokoladu(extremnu chut mam a predtym som nemala rads coko)
Nikdy som nemala problem s vahou mala som 58-60kg(170cm) nemuselasom dietovat. Nemozem jest mliecne,psenicu,jacmen.
Teraz mam 76kg to je strasne vela,som nechutna.
Kazdy hovori ze sa nesmie dietovat, skusala som a akoby som mala aj menej mlieka(nakupila som rychlo benedik a senovku)
Cvicenie mi radili pockat do 6m pretoze este stsle mam kus placenty v maternici a kvoli covidu nerobia planovane hospitalizacie. Koncom mesiaca idem nakontrolu.
Neviem co robim zle. Mam aj reflux niekedy a ani sa neviem poriadne najest.
Chvalabohu mala pekne pribera a je absolutnom v poriadku,predsa MM je top

elizabet173
10. feb 2021

@brigib mozno jes naopak malo. Je to paradox, ale aj vtedy ti vaha nepojde dolu. Telo sa brani, potrebuje ziviny a ked mu ich dodas malo, ulozi vsetko.Pozor na tie oriesky a mandle, tiez by som ich ladovala, ale maju vela kj. Najlepsie ked si to par krat nahodis fo tych kalorickych tabuliek a zistis, kde robis chybu. Tu ramu by som asi vyhodila, je to len tuk, radsej nejaku natierku napr. sojovu
.

livka283
10. feb 2021

Pozri, teraz druhé dieťa síce nemôžem kojit, ale prvú som kojila tri roky, keďže sa pučila asi zo všetkého, zo sóje v akejkoľvek forme sa vyhádzala, skončila som na vývaroch, suchom chlebe, piškótach a mäse na vode, dookola to isté, občas nejaké ľahké ovocie ,20kg šlo dolu raz dva a malá krásne prosperovala do pol roka nechcela ani vodu ani nič, až prvé príkrmy mala.... teraz skús niečo z nizkosacharidovej stravy, obmedziť biele pečivo, cukor nahradiť brezovym cukrom napr,alebo stéviou, radšej maslo ako umeliny.... atď.

elizabet173
10. feb 2021

@livka283 maslo nemoze

maximilie
10. feb 2021

@brigib mame uplne rovnakú vysku a rovnakú váhu pred aj po pôrode 😅
A s tou neovladatelnou chuťou na sladke to iste.... až ma triaslo ked som nedostala ,,svoju davku"
Takže sa pripájam a som zvedavá na rady ( tiez by som. Najradšej uz nejakú diétu zacala. Chystám sa začať behať ako pred tého...)
Ja som zatiaľ uolne vyradila sladke a pečivo a ,,az" pol kila islo dole 🙄

gbgb
10. feb 2021

@brigib tiez som na tom tak isto.. 😭

brigib
autor
11. feb 2021

@livka283 ne jem pečivo, cukor nepožívam. Kavu neviem vxpit s cukrom. Ked tak iba med pouzijem.
Moja dcerla nastastie nema na nic reakciu-zoadme vyrazky, ziadny ekzem

brigib
autor
11. feb 2021

@gbgb tak sa spolu trápime bohužial

brigib
autor
11. feb 2021

@maximilie tak sa spolu trápime bohužial. Ja pečivo nejem.

livka283
11. feb 2021

@brigib uf tak držím palce, určite sa to upraví, ja som si dávala predtým robiť aj na endokrinologii vyšetrenie, či náhodou, ale bolo ok.malá je nádherná a spokojná to je dôležité 🙂

brigib
autor
11. feb 2021

@livka283 ja som po pôrode mala zvýšenú( ja mám iba jednu štítnú) a pri zvýšenej sa chudne a ja som pribrala

lenkasgt
11. feb 2021

Chapem ako sa citis ale asi by som este vydrzala posilnena myslienkou ze tvoje telo dava drobcovi dobre sladke mliecko ☺️ mozno skratka nevie robit tieto dve veci naraz, spalovat kalorie a vyrabat materske mlieko... Okrem toho MM sa zlozenim prisposobuje babatku, mozno ked vyrastie a bude papat aj tuhu stravu, tvoje telo bude lepsie spalovat...tazko povedat, netrap sa teraz, ved nemas 150 kil 😉 ja som pocas tehptenstva pribrala 25 kil, ostalo mi 15 par tyzdnov po porode...a tie sli same dole v lete 🤷 ale vela sme chodili v nosici na prechadzky (mame tu vsetko do kopca) a fakt vela dojcim este stale (mala ma rok) - to len pre ilustraciu ze nejde to vzdy hned a kazdy je proste iny 🙂