Trhlinky a ranky z horných zúbkov na bradavkách

leeenka26
15. mar 2013

Ahojte poprosim o radu, syn ma 10 mesiacov, úplne mu uz vyšli celé horné rezaky a dáva mi to aj patrične najavo, pri kojeni sa zapiera o bradavky a spôsobuje mi tak ranky, ktore veľmi bolia, skúšala som rôzne polohy pri dojceni, skúšala znova a znova naprávať prisatie, avšak bez úspechu. Prisaty je podla mna správne, ma v pusinke celú bradavku aj s dvorcom, úplne dosiroka otvorenú pusinku, vyvratenu dolnú peru, aj sklon hlavičky je ok, telo pri mne, brusko mu smeruje ku mne, hlavičku mu ku mne netlacim, proste robim vsetko pre to, aby to bolo dobre. Prosím neradte mi klobuciky ani fľašu, lebo jednak to odmieta a druhá vec, chcem to zvládnuť, verím, ze nieco je zle. A este jeden problém mám, ked sklonom, bradavka mi na chvilu obelie, ale nesvrbi, nestipe, nemozem mat aj tak mykozu?ako sa to vlastne prejavuje?

vonicka
15. mar 2013

Ja to mam tiez, na oboch bradavkach uz permanentne chrasticky. Nepomaha mi na to x mesiacov nic. Ked mu idu zuby, je to horsie, inak sa da. Tiez je dobre prisaty, takze tym to nie je. Ta bolest sa ale da vydrzat, hlavne v porovnani s tym, co bolo prve tyzdne 🙂

123zuzana
15. mar 2013

@leeenka26 skus pouzivat masticky na bradavky najlepsia je calciova masticka aspon mne najviac pomohla ked som mala poranene bradvky hned po kojeni som si nou natrela bradavky tak an hrubsie a pomohlo mi to len nezabudni potom pred dalsim kojenim poumyvat bradavky

azbestica
15. mar 2013

@leeenka26 my tento problem chvalapanu nemame, ale pocula som ze dietatko takto moze reagovat aj na slaby alebo pomaly tok mlieka.....skus aj nad tym porozmyslat ci to nemoze byt dovod

leeenka26
autor
15. mar 2013

@azbestica myslím ze mozem mať silny tok, pretože ked sa poriadne spustí mlieko, tak nestíha prehltat ani. Len neviem čo by som s tým mohla robit

azbestica
15. mar 2013

@leeenka26 ze vraj salvia je na to dobra, ale prosim radsej ju este nepi a porad sa na mamile 🙂

hradnapani
15. mar 2013

@leeenka26 cerstvo vyjdene zubky su pekne ostre 😉 za par tyzdnov ci mesiacov uz budu obrusenejsie, tak uz nebudu ranky, zostanu iba stopy po zuboch 🙂 Ta spominana salvia je aj na zastavenie laktacie, tak tu radsej nie. Na silny tok mlieka viem ze su nejake specialne polohy, skus si pozriet na stranke Mamily alebo na tejto stranke http://dojcenie.wordpress.com/, je tam kopa uzitocnych informacii, iste tam bude nieco aj na tuto temu.
A nahodou nezacala si mu davat pit s poharika so sosacikom alebo nejakym naustkom? U nas sa vtedy velmi zhorsilo prisavanie, velmi ma to zacalo boliet, aj ranky boli, hoci na pohlad vyzeralo vsetko spravne... musela som zmenit tvar naustka.

leeenka26
autor
16. mar 2013

@azbestica skusila som polohu v lahu a je to tak ovela lepsie, este ma bolia tie ranky pri kojeni, ale myslim, ze zuby uz necitim 😉 😉
@hradnapani uz som skusila polohu v lahu, este pozriem na tej stranke, dakujem ti, ano, zacala som mu davat poharik s tecucim naustkom, ale musi nieco pit ☹ aj tak z toho velmi malo za den vypije. Mlieko je uz malo podla mna na 10 mes. dieta a ked sa este aj tak casto cez den nekoji mam potom obavy, aby nebol dehydrovany. To si ma potesila, ano, ja som si vsimla, ze tie zubky, ked vyjdu, su velmi ostre, aj dolnymi ked ma na zaciatku pokusal som videla vsetkych svatych a bradavky krvave. Potom uz aj ked omylom kusol dolnymi, uz to tak nebolelo. Takze vydrzim, nechcem sa uchylit k odstaveniu, klobucikom a pod., bola by to velka skoda.

hradnapani
16. mar 2013

@leeenka26 bolo by najlepsie naucit ho pit rovno z pohara. Nam sa tak podarilo nacvicit si to s takymi vacsimi a plytsimi vrchnacikmi od napojov. Ale napokon som z nejakej pohodlnosti pritakala na pohar s naustkom a sme doteraz len pri nom 😒 Vela zavisi od tvaru naustku. Uplne zle mi s ohladom na dojcenie robil tzv. sportovy naustok (to je podobny ako na Jupikovi alebo Lucke). Takze stale mame tie, ktore su nejako anatomicky tvarovane pre mensie deti a aj medzi nimi je rozdiel, lebo su rozne tvary. Mozno stoji za to vyskusat aj iny tvar, co najprirodzenejsi.

azbestica
16. mar 2013

@leeenka26
@hradnapani tak to o tej polohe v lahu som nevedela ze vtedy je pomalsi tok mlieka aj to s tym naustkom je zaujimave...je to velmi zaujimave
My mame poharik avent 360°, kde nie je ziaden naustok ale je ako skutocny hrncek aj ked zatial z neho este nepijeme

leeenka26
autor
17. mar 2013

@azbestica neviem ci sa tak spomaluje tok mlieka, ale neopiera sa tak zubkami o bradavku 😉

hradnapani
17. mar 2013

@azbestica asi tie naustky su podobne flaske - aj ta vie narobit problemy. Ten 360 stup. poharik mame aj my, ale nejako sa z neho nedari. Ale mame teraz vyhovujuci naustok na pohariku a je to ok 🙂 (ale ten sportovy naustok som naozaj musela zrusit)

skolara
17. mar 2013

ja uz kojim velkacku ale tiez mam zosuchane bradavky ani nie pohryzene ale zodrate a aj svrbia ale mykoza to nie je podla mna. Ked sa chce casto kojit ale mam na to ZAZRAK kokosovy olej natriem a hned je to ok a nic necitim.

monuska342
19. mar 2013

@leeenka26 jooj este si uzijes moj ma 8 zubov a kuse jak mala pirana vzdy sa bojim jeho draveho pricucnutia a dost casto ma kuse neviem preco 😒

j.a.n.e.7
20. máj 2013

no táto téma mi pripomenula, že som od svojej malej mala tiež v kuse jazvyčky po zúbkoch na takom citlivom mieste, a tak sa mi aj odstavila....raz do mňa riadne "zahryzla" a ja som zvýskla od bolesti a ona sa zľakla a potom už nechcela papať.... takže zo dňa na deň sme prestali s kojením, v 13 mesiacoch, takže už to bolo ok 🙂 A natierala som si to len bežne dostupným krémikom Mothercare na bradavky bez nutnosti umývania pred kojením samozrejme.

milota164
25. máj 2013

mne toto mala robi tiez, ked ma naozaj pohryzne tak ju prestanem kojit a snazim sa jej vysvetlit, ze ma to boli.Zda sa ze to funguje lebo to spravila naozaj len asi dva krat. Ale toto vnaranie zubov s tym sa asi naozaj neda nic robit, ked uz tam narastli . Ja si natieram bradavky bepanthenom. A to obelenie to mavam tiez a zda sa mi , ze je to len tym ked dlho a silno saje.