Ukončenie dojčenia. Ovplyvňuje menštruáciu?

kvietocek7
12. jan 2011

Viete mi poradit ci ukoncenie dojcenia moze mat suvis z menskanim menstruacie?Uz viac ako 10dni nedojcime a menstruacia je opozdena o necely tyzden.

babulina
12. jan 2011

@kvietocek7 - a mala si ju aj pocas kojenie? lebo mne pri prvom dietati dosiel menzes az 6 ci 7 tyzdnov po odstaveni, ale to bol prvy od porodu

kvietocek7
autor
12. jan 2011

@babulina prave ze ano, mala som pravidelne (len min tyzden asi viac stresu ale hlavne mi ide hlavou to ze ci suvisi ukoncenie dojcenia s narusenim menzesu z hormonalneho hladiska)dokonca neberiem ani antikoncepciu a dalsie tehu mozem vylucit na 90%.

emelia
5. apr 2012

Ahojte...tato diskusia nie je sice aktivna, ale prispejem tu svojou skusenostou, mozno nikomu pomoze. V polovici februara 2012 som ukoncila kojenie svojho 2rocneho syna, dovtedy som mala pravidelnu menstruaciu, ktoru som dostala ked mal maly 10mesiacov. No a v marci, ked som mala dostat dalsi menzes 18teho, tak nic. Dnes je to uz 18ty den co mi meska, mam za sebou dnes navstevu u gynekologa a vraj tehu nevyzeram, ze na ultrazvuku nic nevydi. Aj testy mi vychadzaju stale negativne. Vzali mi krv a po velkej noci budu vysledky a potom si uz hadam vydychnem ked mi aj tie potvrdia, ze tehu nie som. Je to hrozny stres, pohlavny styk mame nechraneny s priatelom a hend ako dostanem zacinam uzivat HAK. Ale dr. mi povedala, ze mi meska lebo som vraj v totalnom strese z mozneho tehu. Dnes som sa ako tam upokojila, tak snad uz aj dostanem 🙂

emelia
10. apr 2012

Takze som tu zas. Dnes boli vysledky krvi a tehu nie som. Cize baby, po ukonceni kojenia je veru mozne aj to, ze vam menzes zacne haprovat. Mne dnes meska uz mesiac, no a kedze tehu nie som, pichli mi vyvolavacku a snad uz dostanem 🙂

31majka12
11. apr 2012

ahoj mne prisla menstruacia po ukonceni dojcenia....tiez neskoro...
gynekolog mi povedal ze maternica este nie je poriadne zregenerovana...ze tak do mesiaca ta menstruacia urcite pride...a mal pravdu 🙂

emelia
17. apr 2012

@31majka12 ...no vidis a ja stale nic...aj vyvolavacku mam uz 8dni v sebe a menzes nikde...uz som z toho smutna, lebo odkedy mi meska, mam take hrozne akne ako uz daaaavno nie. Takze den ked dostanem budem poriadne stastna, lebo snad mi to ustupi potom postupne....

katren
17. apr 2012

@emelia ja som menzes po vyvolavacke dostala presne na 14-ty den od pichnutia....

emelia
17. apr 2012

@katren to fakt? ...takze asi darmo chodim stale na wc a sledujem, ci uz to nejde 😀

katren
17. apr 2012

@emelia no jasne, menzes ma prist do 2 tyzdnov od pichnutia, potom sa treba zas ukazat u dr. no ja som to mala presne na den 😀

emelia
17. apr 2012

A inak za ten mesiac co nekojim som nehorazne pribrala. Nech nemam krvne testy za sebou s negat vysledkom, tak si na 110% myslim, ze som tehu. Menzes nikde, zrazu som buchta....oooch co sa to deje...

31majka12
17. apr 2012

@emelia a pozeral ti na gynde na ultrzvuku vajecniky?
ci maju normalnu velkost?
Lebo ked nemaju normalny tvar,tak sa to musi riesit

emelia
17. apr 2012

hmmmm no dr. mi robila vysetrenie a dlho tam vsetko obzerala, ale nic mi nepovedala. Vraj po vyvolavacke dostanem. No tak dufam, ze na 14ty den ich hadam dostanem a bude vsetko ok....si ma normalne vystrasila teraz...

ivv
17. apr 2012

@emelia hormony ti zadrzuju vodu v tele.. pride menzes, tak vsetko vycikas 😉

kiara171
19. máj 2012

chcela som sa spytat ci nie som jedina co ma problem s menstruaciou po ukonceni kojenia, ale ako som sa tu docitala tak to je asi normalne.mne to zatial meska 6 dni.mam ist ku gyn.ked viem, ze nie som tehotna? vie mi niekto poradit? dakujem

shiny
30. jan 2015

no to ste ma upokojili, ze menzes hapruje aj ostatnym po odstaveni, mne aktualne meska 7 dni. mame uz 3 deti takze som uz z toho poriadne na nervy. aj ked sa chranime, nic nie je na 100%, tak ja budem dalej cakat, a pri naznaku akekjkolvek vlhkosti sa chodit kontrolovat 🙂 urobit si test na to nemam odvahu, aj ked by mi to mohlo pomoct :/

ivana.zedekova
11. okt 2015

Ahojte,ja mam rovnaky problem. Maleho j jim uz 2 roky,niekedy viac niekedy menej. Menzes mam od ujoncenia sestonedelia, viac menej pravidelny s normalnou dlzkou. Teraz mi meska 11 dni. Tehotna nie som. Maly zacal navstevovat kolektiv takze dojcim menej ( rano a vecer). Mam rizhadzane hormony,suvisi to s postupnym idstavovanim? Mlieka mam vsak stale dist. Dakujem

anitka88
22. jún 2017

Ahojte,ja som tiez odtsavila malu ma cez 2r. Nedojcim uz 3 tyzdne a menzes mi meska ,3dni a citim sa vseliako😕. Ale ako vidim niesom tu jedina

gabrielagala
25. júl 2017

Ahojte, mne dnes mešká už 9 dní 😩

andulll
8. jan 2018

@gabrielagala ahoj😉 chcela y som sa spytat, ako to dopadlo? tiez uz mesiac nekojim dcerku ma 2 r. a 5mesiacov a tiez yz 9 dni marne cakam ☹ , test vysiel negativny...na kolky den vam prisla menstruacia? dakujem

nikuska2106
29. júl 2019

Ahoj už je to dávno čo sa to rozoberali ale mám ten istý problém dcérka 2.5 roka odstavená konečne mlieko sa už netvorí a olala 4 deň a trošku krvi ..skôr nič ? Opuchnutá unavená akne...no poviem vám inokedy presne včas a toto mi skoro spôsobilo infarkt a som rada že to môže byť tým som pokojnejšia no 😊

andulll
29. júl 2019

@nikuska2106 Ahoj🙂 môj komentár je pred Vašim s dátumom 8.január 2018 a skončilo to tak, že vedľa mňa teraz odfukuje 10-mesacny syncek 🙂

nikuska2106
30. júl 2019

@andulll doooobre dnes si idem kúpiť test ale ja mám pocit že to je tým ukončením kojenia ...keď som bola tehy prvý krát dozvedela so. Sa to v 8 týždni keď mi vynechala úplne ...teraz po odstavení to min mesiac boli 4 slabé dní a včera trošku krvy dnes takmer nič ale pritom cítim akoby som to mala ...

nikuska2106
30. júl 2019

@andulll test negatívny idem k dr sa objednať je to proste hormónmi

andulll
30. júl 2019

@nikuska2106 hormóny sú hormóny...majú svoju silu...dúfam, že dobre pochodíte a všetko bude zas O.K. 🙂

evka258
3. feb 2020

Ahojte, ja som mala poslednú MS 19/12/2019. Predtým cyklus trval od 34 do 41 dní. 19mesacnu dcérku som odstavila 26/12/2019. A menzes stále nikde. Test som si ešte nerobila. Mám aj polycisticke vaječníky. Mali sme aj s manželom nechránený styk, lebo som si myslela, že už by malo byť po ovulácie. MS stále nikde. Dúfam, že nie som v tom. Malú som kojila už len v noci. Myslíte si, že by za meškajúcimi MS mohli byť odstavenie? Už je dnes 47 deň cyklu.

evka258
3. feb 2020

Prepáčte, za chyby v sklonovani, mobil mi to prepisuje. Ďakujem za skúsenosti.

nikolette75
27. júl 2022

@anitka88 viem ze stara konverzacia ale dosiel nakoniec?