Vitamíny na podporu laktácie

18. sep 2023

Ahojte, viem že to je skoro, som 8tt, ale keďže sa mi pri prvej dcerke nepodarilo kojit, resp asi mala výdrž, žiadna pomoc, pomalý rozbeh po cisárskom, všetko dokopy, tak som kojila mesiac a teraz pri druhom (verim, že sa nám to podarí tento krát dotiahnuť do šťastného konca) by som chcela byť vytrvalejsia a naozaj kojit. Aké vitamíny ste brali na podporu laktacie?? Brali ste ich aj pred pôrodom či až potom? Nejaké rady??? Za všetko budem vďačná ♥️🍀

luccija
18. sep 2023

Žiadne ..verila som, že hormóny si spravia svoje a ani som nemala myšlienku, že by som nemala mlieko a nekojila.Horsie bolo, že dcéra bola slabá, spava tak som prvé mesiace odsavala, až potom kojila.Casto som prikladala skúšala nech je kontakt na kožu..budeš kojit neboj sa.Kamaratka mala 3 cisárske a kojila vyše 2 r.Budu aj stresy, ale úprimne ja veľmi neverím čajom homeopatikám..telo je naprogramované, že mlieko sa spustí a ostatné je na tebe niekedy je najlepšie nesilit to a nemať dopredu stres

autor
18. sep 2023

@luccija pri prvej dcere sa mi veru to mlieko nespustilo dostatočne, bola hladná a ku koncu mi šla už krv, tak som to vzdala 😔 asi budem potrebovať nejakú laktačnu poradkyňu

cookie29
18. sep 2023

ziadne. Nemyslim si, ze dojcenie je o vitaminoch. Ide skor o psychiku, pravidelne prikladanie, s tym, ze dietatko nebude mat problemy s prisanim (kontrola uzdiciek). Mam za sebou 2 sekcie a obe deti plno dojcene. Pri prvom ma ani nenapadlo, ze by som dojcit nemohla, alebo nemala dost mlieka a podobne. A to porod trval 96hodin a skoncil akutnou sekciou a ja som skoro skoncila vycerpana na JIS...
Pri druhom to bolo horsie, pretoze dietatko nepriberalo, v 3 tyzdnoch sme skoncili v nemocnici atd. Potom sa ukazalo ABKM. Ale teda mne nechali dieta po porode vzdy, na izbe, kozu na kozu. Bonding. A proste open bar na poziadanie. To prve obdobie kazdu chvilu.
Musis si verit a nenechat pochybovat, co nie je jednoduche, pretoze kazdy vrta, dokonca aj zdravotnicky personal a predpotopne nazory funguju :( A vsetky tie zmeny a hormony, jednoducho nie je nic takze zacat o sebe pochybovat. Ta laktacna nie je zly napad, len treba skutocne najst dobru.

luccija
18. sep 2023

Tak nejakú oslov už dopredu dá Ti rady a budeš vedieť, že si spravila všetko čo sa dalo🙂hlavne klud

nelca0510
18. sep 2023

Moringu som si dávala a píla som aj Matysaka. Ale ja som aj velá prikladala,takže ťažko povedať,čo pomohlo 🙂

diaalex
18. sep 2023

V pôrodnici som začala piť čaj na kojenie. Hneď ako som prišla domov som začala odsávať, prvé 2t to bolo 5x denne (nie kvôli kojeniu, ale mala som tak naliate prsia, že to bola neskutočná úľava), neskôr do 4.m to bolo 4x denne, 4. - 5.m to bolo 3x denne a od 6.m do 9.m som odsávala 2x denne.
Po dovŕšení 1.m som začala užívať moringu, nič viac len ju.
Moja malá má pomaly 2r a ešte je kojená 🙂

mimi3008
18. sep 2023

Brala som pri prvom synovi po porode Benedikt lekarsky a senovku grecku, pomohlo to

juliacenc
18. sep 2023

Senovka grecka spolu s benedikt lekarsky to zarucene pomaha

radacak
18. sep 2023

Moja dcéra sa nevedela prisat,mala som ploche bradavky...v nemocnici ju doniesli v podstate vždy najedenu a ona sa potom uz samozrejme nemusela namáhať aby sa aspoň skúsila prisat.No vďaka Bohu som natrafila na jednu normálnu pani sestričku , ktorá mi veľmi pomohla .Skúsili sme kojit cez klobúčiky a iní to išlo.Tiez som si občas pripadala úplne,,vyzmikana,,ale ono sa to rozbehlo a kojila som skoro 33 mesiacov 🙈 teraz čakáme druhé,tiež som ako ty 8tt a viem že chcem kojit, inú možnosť si ani nepripúšťam..A určite čo najdlhšie ❤️verím že mi to bude umožnené 🙏

radacak
18. sep 2023

A tiež som mala sekciu...(prvý pôrod)

autor
18. sep 2023

@radacak áno, aj ja som mala ploche bravavky, ale žiadnu pomoc, usmernenie, povzbudivé slová aby som to nevzdavala, nič.... 😔 verím že to teraz dám 🙏🍀

bluka2
18. sep 2023

Tie čaje pomáhajú. Mne pomohli až moc, bolo to hrozne mať tolko mlieka. Pri druhom už radšej nič

anavixy
18. sep 2023

Nepotrebujes vitaminy, potrebujes dobru predporodnu pripravu na dojcenie a neskor dobru laktacnu konzultantku. Neries teraz doplnky a radsej si najdi informacie a priprav sa, to ti ulahci vsetko. Chod ba ig a najdi si lipirea blog, vasa laktacna konzultantka alebo aj tu mamilu (videa, obrazka a podobne maju dobre aj oni, teoreticke informacie by som tam brala s rezervou, obzvlast bylinky) a studuj, pozeraj videa, obrazky, to je zaklad uspesneho dojcenia a mozno uz ani tu laktacnu nebudes potrebovat (ono to zas az taka veda nie je).

radacak
18. sep 2023

Ja som mala šťastie na tú jednu sestričku,inak by som to možno tiež zabalila🤷držím palce ✊✊✊