Liek Aktiferrin

zuzka_13
23. júl 2015

Ahojte, poprosila by som radu. Ročný synček berie sirup Aktiferrin len dva dni a už má sivé zúbky. Chcela by som to zmeniť za niečo s rovnakým účinkom bez toho aby to nefarbilo zúbky. Má niekto nejakú skúsenosť?

lubkalubka1
23. júl 2015

sú maltofer kvapky, ale tiež na predpis, náš malý nemal zmenenú farbu zúbkov, ale možno je to individuálne, za pokus to stojí. A keď si ich umyla, tak boli stále sivé, neostalo to iba na povrchu?

zuzka_13
autor
23. júl 2015

Hej hneď keď som si to všimla tak som mu ich umyla kefkou riadne s pastou a stále to tam. Zúbky mu vyšli len teraz tak by som nechcela aby o ne prišiel. Radšej by som tomu chcela predísť.a malý bral ktoré kvapky?

lubkalubka1
23. júl 2015

Maltofer, tak ako som napísala.

mammaroma
23. júl 2015

@zuzka_13
Žiaľ prípravky so železom asi všetky môžu spôsobiť sfarbenie zúbkov. Moja maličká užívala Aktiferin sirup, tiež mali zúbky sivastý nádych a na dolných sa popri ďasienkach urobila sivá čiara, akoby obkreslené ceruzkou. No onedlho po tom ako sirup doužívala to postupne zmizlo a zúbky sú také ako predtým. Aj v príbalovom letáku bolo uvedené, že spôsobuje dočasné sfarbenie.

zuzka_13
autor
23. júl 2015

A po akom dlhom čase to asi zmizlo?

mammaroma
23. júl 2015

@zuzka_13
Zhruba po dvoch týždňoch

zuzka_13
autor
23. júl 2015

a máte nejké typy , rady, na doplnenie formou stravy? niečo viem niečo sa možno noví dozviem @mammaroma , @lubkalubka1

lubkalubka1
23. júl 2015

pestrá strava, čiže maso aj hov., kuracie, bravčové, hlavne zeleninu - špenát, brokolicu, šalát, všetko zelené, - už može všeličo, keď má rok, hlavne všetko striedať

janickacrazy
24. júl 2015

@zuzka_13 aj cvikla je dobrá vraj

sorciera24
24. júl 2015

@zuzka_13 najviac zeleza je v ciernych ribezliach, cucoriedkach, cvikla je TOP, dalej ovsene vlocky, z masa telacie, zelena zelenina - brokolica, spenat...., mak, sosovica.....

babulka82
24. júl 2015

čučoriedkovy sirup narosan

mammaroma
24. júl 2015

@zuzka_13
Okrem toho, čo Ti už kočky popísali, tak trstinová melasa