Môže 10 mesačne dieťa domáci cibuľový sirup?

stankab9
6. okt 2013

Ak ano ako ho mam urobiť, s medom alebo s kryštálovým cukrom, alebo s hroznovým??med sa može až od 1 roka ževraj

66misulka
6. okt 2013

ahoj ja som malej akurat predvcerom davala a musim poklopat pomohlol🙂..a robila som ho pre istotu s cukrom🙂...pekny dnik

saska.t
6. okt 2013

No je to na zvazeni, med alergen, cibula alergen 😅 zalezi od Vela faktorov (alergia v rodine) ja by som zvolila bezpecnejsiu alternativu...

simi222
6. okt 2013

možeš,ja som detom davala stale a pomohol vždy 🙂

barbora895
6. okt 2013

Baby ,prosím Vás ako ho robíte?Dajte prosím recept.

minnie55
6. okt 2013

kľudne mu to daj - ja som ho robievala tak, že som do 2dcl pohára vrstvila plátky cibule, na to kryštálový cukor, opäť cibuľa, cukor a tak až po vrch. Po pár hodinách to pustí kopec šťavy a to som dávala deťom. No ale u nás vôbec nezabral 😒

lubina
6. okt 2013

cibulovy sirup je od kasla super, ale 10 mesacne dieta je este dost male, asi by som nedala, skor by som hladal pomoc u lekara. Predsa len ak by malo dieta alergiu alebo nejaku reakciu cibula je velky alergen

pralinka25
6. okt 2013

mozes skusit najprv len troska aby si videla reakciu ale med by som vymenila radsej za cukor. nas maly mal neskutocne silnu alergicku reakciu na med a to nikto iny v nasej rodine nema ani len naznak. tak obcas trosku opatrnosti neuskodi.

zuzume
6. okt 2013

urcite s medom a urcite ho moze..

zuzin78
6. okt 2013

Ja by som mu ho nedavala , med je alergen , cibula tiez. Radsej by som sa poradila s lekarom ako tu s "detskymi doktorkami " 😉

ervenka
6. okt 2013

takze uplne naturalnu vec nieeeeeee, lebo alergen, ale vselijake hexsa, pexsa, s cukrom- co lekaren poradi, alebo inymi sladidlami- ved sirpu to ano??? Ved to nebude pit/ jest na kila... A 10mesane dieta ma uz nejake tie prikrmy za sebou...
@barbora895 ja to robim tak,ze nakrajam cibulu na uplne drobnucko, Dam do misky, zasypem cukrom- tak aby bola uplne zasypana, premiesam, prikryjem alobalom, necham cez noc v kuchyni. Do rana by sa mala uvolnit stava z cibule. A tu stavu treba podavat. Mozno uz len par kvapiek pomoze, niekolko krat za den. NEcitit velmi cibulu, a ak dobre zakryjes ,ani kuchyna nesmrdi od cibule. Pomaha to. 😉

stanislava2
6. okt 2013

Ja som za cibulový sirup ale ak je dieta choré určite by som volila aj návštevu lekára.Moj syn cibulu miluje a je ju ako jablko od 8mes.Mám ho natočeného aj na kameru pretože tak chutne som jest cibulu ešte nikdy nikoho nevidela.Nikdy nemal z nej žiadnu alergiu ani nič podobné ak mu chuti proste mu ju dám.Tak isto je to aj z cesnakom a zázvorovým čajom do ktorého dávam aj citron a med.Syn má 23mes.ešte nebol chorý.

katka1981
6. okt 2013

Gastrotus je sirup pre miminka na reflux, beru ho deticky od malinka tiez obsahuje med. Domaceho cibuloveho sirupu by som sa velmi nebala, ked sa velmi bojis medu a nemas ho otestovany, daj trstinovy cukor, hoci lepsi je ten med. Urcite lepsie ako sirup z lekarne, kde mas minimalne benzoan sodny.

zuzicka256
20. feb 2019

Urcite zalezi aj od medu. Ved je rozdiel ked kupite med,ktory dovazaju od niekial z brazilie alebo z ciny kde maju uplne ine druhy kvetov-tak samozrejme ze hrozia alergie(to je ako s exotickym ovocim-s nim tiez opatrne)
Ale nas domaci med, od nasich vcelarov je myslim si v pohode 🙂 ja nasmu malemu 9mes davam a uplna pohodicka 🙂 ale zas zalezi aj od dietata 🙂
Ale tak ja som to riskla s nasim medom a som rada 🙂 a cibulovy sirup je bohovsky 🙂