Poradíte liek na odpuchnutie nosnej sliznice?

ryka2
10. mar 2014

pouzivame nasofan ,ale tam su kortikoidy ak niekto vie o niecom kde niesu kortikoidy prosim poradte vdaka

jabadaba
10. mar 2014

@ryka2 neskusala si Nasivin sirup? Je na dutiny, na prirodnej baze a celkom ucinny. No a ak to nezaberie potom uz asi jedine nejake antihistaminikum z bezkortikoidnej rady, Zyrtec ci jeho novsia verzia Zenarro a spol. Asi sa teba poradit s lekarom, mozno s magistrou v lekarni.

lucinkab
10. mar 2014

@ryka2 clarinase jednoznačne naj... na kvapky vznika závislosť na toto by nemala 😉

darina1952
10. mar 2014

@ryka2 skúste Aeius - ale je len na predpis (sirup, cmúľacie tbl. ...)

sissy27
10. mar 2014

@ryka2 ja by som začala inak - je to dlhodobé, chronické? alebo len teraz akútny stav? ak je to len teraz, tak je v podstate jedno, čo užívaš, akékoľvek kvapky / spreje do nosa alebo antihistaminiká zmenšia opuch sliznice, samozrejme nie všetko účinkuje rovnako na každého, tak treba len vyskúšať, ale netreba zabúdať, že na všetkých týchto prípravkoch vzniká pri dlhodobejšom užívaní fyzická závislosť, nebudeš to nejak pociťovať ako absťák, ale jednoducho účinok odznie, sliznica znova napuchne a máš potrebu dať si znova... a ani na týchto preparátoch sa nedá byť donekonečna bez vedľajších účinkov...
ak je to chronické, treba riešiť príčinu, či je to zväčšená nosná mandla, alergia, alebo čokoľvek iné...

ryka2
autor
10. mar 2014

nieco z babickinej lekarne by sa nenaslo,ja moc liekom nedoverujem zatial nam velmi nepomohli?

darina1952
10. mar 2014

@ryka2 no keď je ten opuch spôsobený alergickým podráždením, tak jedine odstrániť všetky alergény z okolia (perové periny, koberce, prací prach...) a počkať kým opuch prirodzene opadne-odpuchne 😉 bez liekov 🙂

sakura77
10. mar 2014

No clarinase je na predpis,nie? pseudoefedrin.ale ako je dobry no..len ja sa napr po nom nevyspim 😉ale ja by som tiez uvitala nejaky dobru radu, po silnom zapale dutín mam tiez problem s jednou stranou...

alami
10. mar 2014

@ryka2 súhlasím s @sissy27 a napíšem to ešte jasnejšie, ak tie kvapky beriete dlhšie ako týždeň, treba ich ihneď vysadiť. A treba jednoducho vydržať bez kvapiek. inak je to začarovaný kruh, lebo sliznica pucne práve z tých kvapiek, už sú o tom témy aj tu na MK, našla by si.
Ak je to len bežná nádcha, daj akékoľvek kvapky (bežná nádcha trvá týždeň a je jedno aké kvapky dáš)
ak je tam iná príčina a nie je to bežná nádcha, treba teda prísť na dôvod, ale kvapky to neriešia. Vtedy už len preplach nosa, alebo len morskú vodu - mar plus a podobne - teda nenávykové
Ak chceš vygoogli si preplach nosa, je tu toho o tom aj na MK, roztok si urobíš sama - liter vody + lyžička soli - prevariť.

ryka2
autor
10. mar 2014

@alami preplach nosa robime pravidelne 2x denne ked je v pohode ak je chora aj 4 x ,nasofan davam max.3 dni,tiez sa bojim navykovosti,hladam nieco prirodne co zaberie,vlani jej braqli mandle ambulantne .nosne,boli sme na kontrole nedorastli ,takze tam nie je problem ,ale po nadche jej to obcas tak opuchne ze ani preplach neprejde,moja babka pouzivala chren,ale ten nechce vdaka za rady,snad nieco najdem,iank najlepsie je more len to si mozeme dovolit tak na dva tyzdnemax tri 🙂,skoda ze ho tu nemame na Slovensku

alami
11. mar 2014

@ryka2 a čo tak slaný roztok inhalovať , aby to šlo nosom, tak inhalátor na celú tvár http://www.prealergikov.sk/eshop/parne-inhalatory/, aj v lídli ich mávajú.
To potom pôsobí alergicky, možno by vám pomohla aj čistička vzduchu.

ryka2
autor
11. mar 2014

@alami aj toto robime 🙂odpuchlo nam to ,nasofan pouzivam max.3 dni teraz to preslo po 2 dnoch,slniecko pomaha,ale vychydza mi to ze nasofan pouzivame raz za 6 tyzdnov ....☹ ziadna slava
cisticka vzduchu to nemam ale mam kvety ktore cistia vzduch pred rokom som kompletne zmenila kvety stare darovala a nakupila prirodzene cisticky .....dik za rady

este som premyslala nad solnou jaskynou nepoznam ,,,,nemam vyskusane...nemas skusenosti...tento rok sme boli casto v lete v DS na termal.kupalisku a tam maju solnu saunu,nemas s nou skusenost?
a neposul niekto o apiterapii ci pomaha pri respiracnych ochoreniach

alami
12. mar 2014

@ryka2 so soľnou jaskyňou nemám skúsenosť, myslím si ale, že je to dobré, len v podstate to isté, čo tá inhalácia, nie? ak tá nezaberá, ktovie či by jaskyňa áno. Podobne sa robia napr v kúpeľoch inhalácie do celej miestnosti. Teda uprostred je akoby fontána, ktorá vypúšťa do vzduchu slaný roztok a viac ľudí v miestnosti sedí a dýcha (napr Lučivná, kuk ich stránku, je to tam nafotené)Možno skús ešte premyslieť kúpele, či by nezabrali. My sme tak boli 3 týždne v Lučivnej a za tým hneď more, to už je celkom dobrá kombinácia. More je vhodné tam, kde sú veľké skaly -z nich sa lepšie odparuje + borovice.
Inak, my sme mali kedysi soľnú fajku na dýchanie - akože miniverzia soľnej jaskyne, ale to bolo o ničom.

ryka2
autor
12. mar 2014

@alami tak fain do Lucivnej ideme zaciatkom aprila takze uvidime,len musime byt zdravi dovtedy, 🙂

alami
12. mar 2014

@ryka2 super 🙂 inhalácie máš denne, väčšinou su individuálne a menej je tých spoločných, ale ak vám ide o ten noštek, tak sú podľa mňa lepšie tie spoločné v miestnosti, tak si ich pýtaj rovno pri príjme od lekára, alebo potom od tej sestričky, čo je na inhaláciách, ona je stráááášne milá a ústretová 🙂 Nech vám to pomôže 🙂

ryka2
autor
12. mar 2014

@alami a v com je lepsia ta spolocna?

alami
13. mar 2014

@ryka2 pri individuálnej dýcha dieťa ústami, tak to ide rovno do pľúc, ak vy máte problém s nosovou sliznicou, tak si myslím, že je pre vás lepšie dýchať nosom, nie?