Sirup proti rotavírusu a jeho nežiadúce účinky

teri111
1. aug 2012

Kto tu ma skusenosti s neziadajucimi ucinkamy?

lucky14
1. aug 2012

@teri111 Ahoj. Mas na mysli ockovaciu latku co sa podava cez usta? Ak ano tak my sme ho malinkemu dali a bol v pohode. Ziadne vedlajsie ucinky. 🙂

teri111
autor
1. aug 2012

ahoj.hej 🙂aj moja mala dostala .aj my sme nemali ziadne vedlajsie ucinky .Preto pytam lebo moja kamaratka tiez chce to dat malemu ale boji ze sa vyskytnu nejake vedlajsie ucinky.Som pocula ze deticky to vygrcaju to neni pravda?

sisaha
1. aug 2012

@teri111 po podani ockovacej latky mala moja mala par dni redsiu stolicu, ale ziadne ine neziaduce ucinky sme nezaznamenali. Ak by som sa mala rozhodnut znova - opäť jej to dam. Ma 3 roky a doteraz ziadne hnacky sme nemali..klop, klop

teri111
autor
1. aug 2012

My sme ani rieku stolicu nemali : )Aj ja som rada ze sme zaockovali malu proti rotaviruse ,lebo unas teraz vela deti je v nemocnici stym virusom.ta vakcia chrani do 15 ich rokov si myslim,stoji to vela ale ooplati sa to 🙂

lucky14
1. aug 2012

myslim ze ked si to rodic moze dovolit kupit tak urcite je to pre dietatko len prospesne. urcite by som to odporucila aj kamoske aj hocikomu kto vaha....u mna bolo rozhodujuce ked mi lekarka povedala ze ked ma dietatko hancku velmi tym tria crievka a bolo u mna rozhodnute. mohli sme si to dovolit takze sme ockovali a nemyslim ze by to vygrckali ved oni lezkaju aj chvilku po ockovani.... 🙂

dejnas
1. aug 2012

moje deti (neočkované) rotavírus prekonali obe... bolo to strašné, hlavne staršia vtedy 2,5 ročná dcérka to znášala veľmi zle 😖 nechcem Vám brať ilúzie, ale v nemocke s nami boli v tom čase s rotavírom ďalšie 2 deti, ktoré mali priebeh vyžadujúci hospitalizáciu napriek očkovaniu 😝

lucky14
1. aug 2012

@dejnas No myslim ze nic v zivote nefunguje na 100% ale aspon znizujeme riziko tym ze dame zaockovat. Tak to citim ja. Urobila by som to znovu. Vraj liecba je tiez omnoho rychlejsia ked je dieta ockovane ak uz rotavirusovu hnacku dostane. 🙂

andrejka1974
1. aug 2012

ahoj moja dceraka ma uz jednu vakcinu za sebou a vsetko prebehlo v poriadku teraz nas caka v piatok druha verim ze aj ta bude v poriadku 🙂

nikolko154
18. aug 2012

my sme boli pred dvomi tyzdnami na rotavirusy a v pohode....

dorotkam
7. sep 2012

moja skusenost je taka, ze v den podania prvej per.ock.vakciny moje dieta vracalo prudom (mala 3 mesiace a dovtedy ziadne problemy typu reflux atd. nemala). Od tej doby boli u nas pravidelne brusne virozy typu niekolko dnova hnacka a vracanie. Stale som mala vnutorny pocit, ze som spravila zle, ked som ju dala zaockovat na rotavirus. Prave mi volali z labaku a mame rotavirus. Moja dcera bude mat este len dva roky. Som nazoru a teraz som o tom presvedcena, ze vsetko je individualne a nie kazdemu dietatku tato vakcina moze pomoc. Nam teda urcite nepomohla!

glowix
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minewka
7. sep 2012

@teri111 nežiaduce účinky žiadne a určite dám aj Ďalšiemu dieťaťu, keď bude. Komplet celučičká rodina sme mali rot. infekciu, všetci, čo prišli s nami do styku, ešte aj kolegovia manžela v práci - ja som skončila v nemocnici.

Malá to zvládla bravúrne, mala najmiernejší priebeh z celej rodiny. Pripisujem to očkovaniu.

dorotkam
7. sep 2012

@dejnas presne tak. Ono to nemusi byt vobec ockovanim, ale skor tym aku imunitu ma kazdy sam za seba.

kvetinka35
18. jún 2017

my sme dali tieš zaočkovať a hned v ten deň mal riedku stolicu a na druhy deň zachvaty plaču čo mal krče v brušku.doteras bol kludne a tiche dieta.teras sme po očkovani 3deň a krče ma stale asi 2 krat za deň.pripisujem to že to ma len stoho očkovania rotavirusom.

mrs_kitty
25. aug 2018

@kvetinka35 Dobry den, chcela by som sa opytat, ako ste dopadli po podani vakciny proti rotavirusom. Po kolkych dnoch Vasmu babatku ustupili neziaduce ucinky?

mrs_kitty
25. aug 2018

@glowix Suhlasim s Vami. Ja som sa dala nahovorit predsa len na tuto jedinu “dobrovolnu” vakcinu a urcite by som to v buducnosti nezopakovala. Hned na druhy den rano, po podani vakciny, mala dcerka obrovske krce v brusku. Nevedela som najprv, co sa deje, ci nahodou nema bolenie bruska z niecoho, co som zjedla, alebo len sa potrebuje vykakat... Ale uz podvedome som mala zly pocit z toho, kedze sa to predtym neopakovalo v takejto intenzite. Dnes je to uz treti den od podania vakciny proti rotavirusom a krce ma stale silne a takisto aj mierne zvysenu teplotu. Dala som jej panadol kids pol cipky a zaspinkala cez den na tri hodiny. To ju trosku ukludnilo.
Viem, ze mamicky, ktore podali svojim detickam tuto vakcinu a priebiehalo vsetko standardne, si vakcinu budu pochvalovat, avsak naozaj si treba uvedomit to, ze “dobrovolne” vakciny su dobrovolne a tym padom su nastrojom farmaceutickych firiem. Doktorka Vam to este odporuci, pretoze ma 10€ proviziu za to, co ste zaplatili.
Moj nazor je, ze moze pomoct, ale ten osoh je velmi velmi maly...