Skúsenosť s Broncho - vaxom

katkaking
6. dec 2012

Ahojte, zaujímalo by ma, akú máte skúsenosť s dlhodobou liečbou Broncho vaxomom. Moja dcéry majú obe (slabú a strednú) poruchu imunity a bol im nasadený tento liek. Berieme ho už tri mesiace, no zatial efekt nikde, skôr naopak, sú podľa mňa ešte častejšie choré. Myslíte si že to chce čas a ešte pokračovať v liečbe alebo mi niekto poradí niečo efektnejšie? Vopred dakujem za všetky rady, názory a príspevky. 😉

kacenka78
6. dec 2012

@katkaking moj syn ho práve minuly tyzden dobral...má 6 rokov a nastupil do skoly, tak somsa bala ze bude stale chory, kedze v skolke to tak byvalo.... imunoalergologicka mu ich nasadila v septembri a klop klop klop . prvykrat bol chory minuly tyzden.... takze nam zrejme pomohol a aj v okoli, co viem, ze ho brali, tak si ho chvalili...

katkaking
autor
6. dec 2012

aj unas si ho chvalia vsetci naokolo, len neviem tu dobu-kedy zabera

dievcinka
6. dec 2012

ahoj. Môj mladší syn má tiež slabšiu imunitu a berie ho teraz tretí mesiac......a odkedy ho berie, má stále sople - bez prestávky. Raz mu to postekalo aj na poriadny kašeľ, mal aj horúčky a stále kolotoč chorôb....Poviem ti, že už som s nervami v koncoch, lebo starší to chytá od neho a ja som už tretí mesiac s nimi zavretá doma ☹ Lekárka mi povedala, že je to normálne a po dobratí by to malo prestať......Tak som straaaašne zvedavá.

katkaking
autor
6. dec 2012

@dievcinka tak to sme uz dve...budeme sa asi navzajom podporovat a povzudzovat. Mala mi akurat zacala "stekat", cize mame zase laryngitidu...som uz v koncoch....a verim ze dvaja mladsi mi to nechytia. Len nemam ich ako separovat - nemozem zavriet kazdeho do inej izby...a ja sa asi rozkrajam. Zajtra budu spolu a budu sa hrat - este su malinky na to aby pochopili, ze nemozu ist k sebe....az sa toho desííííííím...fnuk-fnuk ☹

titulka
6. dec 2012

ahoj ja mám dobru skusenosť s Broncho vaxomom, malý to bral a jemu to zaberalo. Horší bol pre nás Ribomunil, ten sme brali najprv. Malý sa horko ťažko vyliečil z toho,čo pochytal v škôlke a po Ribomunile bol chorý okamžite zas. Potom mu alegologička predpísala broncho vaxom a to bolo ovela lepšie. Ako chorý býval, ale menej a už nie z liekov. Teraz má deväť rokov a konečne máme klud s chorobami, velmi dobre viem aké to je mať dieťa s malou imunitou. Malý začal chodiť do škôlky a po troch dnoch mal 38 horúčku. A takto celú škôlku. Rozhodne ti radím ešte počkať. Malý to bral dlhodobo.

eimijoyce
6. dec 2012

Ja už mám deti odrastené, ale cca pred 5 rokmi som začala riešiť synovú alergickú nádchu prírodnými produktami od firmy LR Aleo Vera a Colostrum. Prestali problémy zo slzením očí v pelovej sezóne , nádcha pretrvavala, ale oveľa slabšia. A tento rok mi povedal že už ani nádchu nemal, a to bol v najhoršom období v BA 🙂. A klasicke ochorenia nádchy, bolesti hrdla, kašeľ - ihneď nasadím Colostrum a zažehnáme problém hneď na začiatku. 🙂

sintra
7. dec 2012

Mame podobnu skusenost s Bronchovaxomom, dostali sme ho obaja so synom od imunologicky, obom nam nastalo vyrazne zhorsenie problemov, po cca 6 tyzdnoch som to vysadila sebe aj jemu, mala som toho dost.

dievcinka
7. dec 2012

@katkaking veď to, že sú stále spolu tak si to tu melú medzi sebou.....ja ti poviem, že keď vidím, že niektorému sa choroba vracia, tak už mi je do plaču. Aj malým už doma asi šibe, lebo sú nervózny, ufňukaný a ja už niekedy neviem, čo mám vymyslieť, aby sa zabavili, lebo ich všetko baví chvíľu - sú malí.... ☹

katkaking
autor
8. dec 2012

@dievcinka presne ako píšeš...aj mne je vtedy do plaču...a teraz tiež ☹ maly dobral v nedelu 4 atb od septembra a do dnes rana sme zase schytali laryngitidu. Domi ju mala zo stvrtka na piatok a on teraz z piatka na sobotu. Je chudacik zachripnuty, pokaslieva a uz aj prostredna ma sopliky....zacarovany kruh a nekonecny kolotoc s chorobou. Uz fakt neviem co robit a ako ich chranit. A to sme si dali vcera zalezat a seprarovali sme ich, chora domi bola so mnou v izbe a ti dvaja zdravi drobci s mojimi rodicmi. Ale nepomohlo, sme tam, kde predtym ☹((

katkaking
autor
8. dec 2012

@titulka vdaka za podporu, dobre sa to pocuva (cita)...🙂

dievcinka
9. dec 2012

@katkaking ach....ani neviem, čo už na to povedať, lebo presne viem ako ti je.... ☹ držte sa, nech ste z najhoršieho rýchlo vonku...

katche
9. dec 2012

Ja som tieto lieky brala 3 mesiace v tri roky za sebou a nebola som v zime ani len prechladnuta 🙂 pomohlo a velmi a to mam 2x prekonanu mononukleozu a vysoke titre proilatok na herpes simplex a ebv 🙂 urcite by som terapiu neprerusovala

saskarisko
9. dec 2012

@katkaking - ja by som ten liek dala vyslovene zmenit. syn bol takto na tom s ribomunylom. vydrzali sme 4 mesiace, vdaka nemu atb kazdy mesiac. potom som ho stopla (po porade s dr.). dlhodobo bral obycajny imunoglukan. a teraz sme skusili luivac. (mala ho aj dcera). brali ho dva mesiace (medzitym mesiac prestavka), a vyskytlo sa iba obycajne zahlienenie, a jedno lahke virusove ochorenie.

saskarisko
9. dec 2012

inak ja som mala bronchovaxom pred tromi rokmi, a dobre mi teda nerobil, a ani nepomohol

katkaking
autor
10. dec 2012

@katche vdaka za podporu, verim ze aj ja o par mesiacov - rokov budem moct nieco podobne povedat...🙂

katkaking
autor
10. dec 2012

@saskarisko skusim prekonzultovat s dr., vdaka za nazor...

dievcinka
10. dec 2012

Tak zajtra začíname tretie kolo s broncho vaxom a ja už mám teraz nervy, ako to dopadne. Soplíky trošku ustali - netvrdím,že zmizli- a zajtra to začne asi nanovo 😒 Je to momentálne posledná dávka, tak som zvedavááááá....

poleva
13. dec 2012

@katkaking ajoj dostali to moje dvojičky,no ja som nenasadila,sú zdraví,klop,klop aj v tých mrazoch,mna zarazili vedľajšie účinky,hnačky,teploty,mali ste vedľajšie učinky ? dakujem

deny3
19. dec 2012

čítam tu vaše príspevky a teraz neviem, čo robiť. Malému dala tento liek dr. imunoalrgologička na začínajúcu alergiu na roztoče. Dávkovanie dala 30 dni v kuse, potom pauza a kontrola. Cca pred týždňom začal malý kašľať a dnes je to hrozné, síce v pondelok sme boli u pediatričky, má angínu, no malý hovorí, že hrdielko ho nebolí, no má naozaj strašný kašel, doslova záchvaty kašla, mám sto chutí ten liek vysadiť. Nestretol sa niekto s takouto reakciou na tento liek?

mata24
19. dec 2012

@katkaking môj syn ich užíval tiež, a teda nám pomohli, v jasliach býval stále chorý a potom min. pol roka bol úplne klud a keď bol chorý tak sme sa vždy zaobišli bez ATB. teraz zas od jesene býva dosť často chorý, tak nám ich znova predpísala, tak akurát idem s nimi začať tak dúfam že jar už bude v pohode. vedľajšie účinky sme nemali žiadne. z mojej skúsenosti odporúčam.

mata24
19. dec 2012

@deny3 no my máme úplne iné dávkovanie - 10 dní sa berie a 20 pauza, takto tri mesiace. náš alergiu nemá, ale je veľmi citlivý na zmeny počasie a hneď mu to lezie na priedušky. nám to zabralo a teraz ideme dávať druhýkrát.

katkaking
autor
19. dec 2012

@deny3 neviem či je to reakcia na tento liek, ale moja malá mala angínu, už je po ale stále kašle-uplne zachvaty ju chytaju....

katkaking
autor
19. dec 2012

@mata24 a po akom case vam to zabralo-min.kolko to treba brat? vdaka

mata24
19. dec 2012

@katkaking my sme to brali len tie tri mesiace a mne sa už počas tej liečby zdalo že je lepšie. a vlastne teraz po roku ideme dávať druhý krát, a medzitým mal ATb asi len raz, ako jasné mával sople aj kašel ale oveľa ľahší priebeh, trvalo to vždy tak 3-4 dni. tak dúfam, že aj teraz zaberie 🙂

katkaking
autor
19. dec 2012

@mata24 priebeh je asi aj u nas lahsi, ale ta castost ma uz vycerpava...🙂 najma tej mladsej, vzdy dlho odolava ale vacsinou to skonci soplikmi...inak je celkom ok...ale ta starsia, teda nemyslim ze by to zabralo, alebo sa pridruzilo nieco ine-napr.alergia...

dievcinka
25. jan 2013

@katkaking ahoj.tak ja môžem povedať,že po 4 mesiacoch soplov pri užívaní máme snáď konečne pokoj. Už som myslela,že svoje mladšie dieťa už ani neuvidím bez sopla 🙂 , ale je konečne koniec. Nechcem to zakríknuť,ale manžel mal pred dvoma týždňami zápal priedušiek a ja som sa každý deň chystala,že už to vypukne aj u detí.Starší dostal teda soplík a trochu kašel,ale malý nič. tak dúfam,že po tom trápení už bude teraz lepšie. A vy ste už na tom lepšie?

meryka
20. feb 2013

Ahojte. Imunoalergologička povedala mojej švagrinej doslova toto : Musíte jej ho začať dávať aspoň pol roka pred nástupom do škôlky, a ja Vám garantujem že vaša dcéra nebude NIKDY chorá !!! - Tak teraz sme zvädavý, že ako to u krsňaťa zaberie.

07041980
19. apr 2013

Ahojte, viete mi prosím Vás niekto poradiť, mám 6 ročnú dcérku, ktorá od nového roku, má už 5 hnisavú angínu po sebe.
Boli sme už aj u imunoalergológa, ten nám predpísal po 4-tej angíne broncho-vaxom na 30 dní, po jednej tabletke denne.
Malá bola doma asi 1,5 mesiaca vkuse, a keď nastúpila do škôlky ( po konzultácii s lekárom), tak po 3 dňoch opäť zateplotovala a samozrejme potvrdená ďalšia hnisavá angína. Chcem sa len opýtať, že keď má predpísané antibiotiká, či má pokračovať v liečbe broncho-vaxomom naďalej, alebo jej ich mám momentálne pri liečbe ATB vysadiť. Vopred Vám ďakujem .

luy
20. apr 2013

moji teray obaja beru,yatial nič,stav sa im len yhoršuje,beru druhé balenie,som z toho smutná nič im nezaberá

veronika426
17. máj 2013

Ahojte, prosím Vás poradte, našej malej, má 3,5 roka tiež predpísala lieky Broncho Vaxom, lenže su to pre nu velké, nechce mi ich prehltnúť. Ako jej ho podať, aby ho prehltla celý? Zatial mi ho zožula a tak prehltla, čo sa nesmie. Dakujem 😒