2,5 ročný syn sa bojí detí

lucenka911
27. jan 2015

Ahoj ma niekto s tym skusenosti, mam syna zlaty vsetko ok, ked sme niekde a su tam deti co si ho nevsimaju vsetko je ok, ale minuleho roku ho jeden chlapcek dost drsne sotil na ihrisku a odvtedy to je masaker, teraz prisla kamoska ma o rok mladsieho syna a on ho isiel akoze pohladkat a mu urobil nieco s nosom take vykrucacky vobec to nebolo nic, akonahle zbada toho chlapca konec vresti, reve a je len pri mne musime ist domov, ako mam takemu malemu vysvetlit ze nie vsetky deti mu budu robit zle, on sa ich nedotkne a uteka pred nimi, velmi ma to trapi

katrinka8
27. jan 2015

@lucenka911 - ahoj, ja má 4,5-ročnú dcérku a je extrémne hanblivá, nechce sa hrať s deťmi, aj v škôlke je to také - všelijaké, ale bojujeme. Aj pani učiteľky nám odporučili netlačiť na ňu, pomaly sa to lepší.
Tvoj malinký sa asi zľakol, netreba ho nútiť ku kontaktu s deťmi - proste chodiť medzi deti, volať k sebe, ale ak nebude chcieť s nimi sa hrať či komunikovať, nechať ho, netlačiť naňho. Neizolovať, ale ani nenútiť. Postupne sa osmelí. Netráp sa, je ešte malý, nájde si kamarátov 😉

danieli
27. jan 2015

tak ako pise katrinka, nenutit, ale ani neizolovat, postupne sa rozpozera, deticky su rozne, nas zase skusa na mladsich kricat, nedotkne sa, len zakrici, niektore deticky to aj rozplace, ine ho maju na haku, tie rozhladenejsie deticky nanho navrestia nazad a potom cumi zas nas, ze co po nom vrestia, je citlivejsia povaha

lucenka911
autor
27. jan 2015

Ale ako napriklad to vyriesim s tou kamoskou, je to moja velmi dobra kamoska prisla z irska a teraz jej mam povedat nech ku mne nechodi ci ano prid ale maly bude lezat v posteli ako naposledy ked zbadal toho jerj syna pytal sa ze ide do spalne a tam pozeral rozpravku, fakt neviem co robit uz som aj rozmyslala zeby som ho dala dfo jasiel, ci myslite ze to je zly napad?

bonaqa2013
27. jan 2015

@lucenka911 časom to prejde, môj syn bol dlho 11 rokov jedináčik, tiež sa deti bál, robili si z neho posmech....
V súčasnosti má 20 rokov, huba sa mu nezastaví, študent VŠ 2 roč., kamarátov všade .... No proste sa to zmenilo. Chce to len čas a trpezlivosť.
Potom mám ešte 3 dievčatá a tie také problémy nemali.