Aké je to rozmaznané dvojročné dieťa?

lulistek
1. aug 2015

Ahojte, chcela by som vediet ze ake je podla Vas rozmaznane 2 rocne dieta?
Moja mala 2 roky v aprili, je citlivejsia, ked sa jej nieco nepaci rozplace sa, napr. ked ju niekto z rodiny ziada pod mi dat pusu a ona nechce a ked jej viackrat povedia rozplace sa. Ked sa jej nedari, napr. stavat lego zacne vrešťať, maly nervak. Ked niekto ju chce obliect tak vacsinou len mama mama. Lebo neustale som s nou len ja. Resp. cele dni, po robote sa jej sem tam venuje priatel a potom aj u babky je raz dva krat do tyzdna na hodku dve. Ale vacsinou je so mnou tym padom je na mna dost naviazana. Inak je mala super, po ceste ma drzi za ruku, ked protestuje obcas tak jej zakazem ale ked nieco chce tak sa snazim tak strednou cestou. Doma mi aj pomoze, pouprace hracky, da do umyvacky, pomaha mi piect, caka ma ked ju vyzvem.proste rada pomaha. Chcela by som vediet vas nazor ze ake je to podla vas rozmaznane decko v takomto veku? mne sa mala rozmaznana nezda ale niektorym rodinnym prislusnikom ano.

briketa
3. aug 2015

@lulistek male deti sa nemaju nikdy nutit objimat a bozkavat dospele osoby, pokial to dieta same nechce urobit. radsej ju nauc podat normalne ruku. dospely je voci dietatu obrovsky a narusuje jej nasukromnejsi priestor, je uplne prirodzene, ze sa to dietatu (hocijakemu) nepaci. ani nam by to nebolo prijemne.
Citliva povaha je typ povahy, nie naucene spravanie.... Ty ju mozes podporovat ked sa jej nieco podari, motivaciou, pochvalou a laskou, pripadne jej povedat ako si na nu hrda, ked sa jej cosi podari. Naucit sa prehravat sa krasne da, za Tvojej pomoci. Ona je este mala , ale neskor ked trosku podrastie - ja som pri prehre naucila povedat deti gratulujem! tomu druhemu a ide sa na dalsie kolo!
Hlavne nedavat dietatu ziadne "nalepky" - ona je hanbliva, precitlivela atd. Radsej povedat, ze teraz sa na to neciti a hotovo. Dieta ma tak isto pravo "nemat svoj den" nie je predsa na klucik.

betunka39
3. aug 2015

aj moja mala neda hocikomu pusu, dokonca ani mojmu otcovi, čižwe dedkovi a kstnej mamae. mojej sestre, Jednoducho sestre da až ked je s nou asi hodinu, dedko sa s nou može hrať, voziť,ju, hlada ho ked nie je v izb, ale pusu neda, dokonca ani ruku. Neviem čim to je trapi ma to, ale myslim, že to určite nie je rozmazanosť. K cudzim je odmerana, jednoducho bavi sa len s tym ,kto je jej ako sympaticky. Ma obsdobia, kedyp lače za každu hluposť a ma obdobia, kedy jej je to jedno. Porobi veci so mnou, ovňbčas neposluchnem vyvadza somariny, ale určite nie je rozmanana, tak ako ani Tvoja. Zažila som rozmaznanosť u netere, ked chodila k nám na prazdniny a ta ked sa zobudila v noci, že chce sladkosť a nedostala ju tak bol hore cely dom, čo tak plakala. Akonahlae ju zjedla spala dalej. Ale ,kedže mama musela do prace ostavala u nás, behom troch dni si odvykla, hoc sme nespali, lenže doma to pokračovalo. toto je zrozmaznanosť, ked rodič bezducho plni to čo dieťa chce. A dieťa prebera, kupim mu to, ale o pať minut už nechce a reve, že chce niečo ine. 🙂 Neboj, mala je o.k len dospelisi občas mysli, že všetko musi byť tak ako to oni maju v svojich predstavach. Ja to už teraz pri mojej malej neriešim, volakedy pri staršich som to viac kontrolovala a posluchala, ale taz ani náhopdou.

pumpkincake
3. aug 2015

V 2 rokoch je naozaj odvaha povedat, ze dieta je vymaznane. Je mala, len nedavno sa narodila a spoznava svet najma cez emocie. Vsetko je pre nu nove a preto reaguje prehnane kedze este nevie ako ma reagovat. A to bozkavanie ja nepochopim vobec, cudzi ludia naco cmukaju dieta a hlavne ked to nechce? Zastan sa jej. Na to su rodicia, naklonnost sa da u cudzich aj inak vyjadrit ako ocmukavanim. Mne sa to nepaci a ja to nedovolim , aby mi hovikto daval dietatu pusu, najma nie na usta. Na take intimne prejavy su rodicia a nie hociaka teta, ujo co dieta sotva pozna a hned ju ma cmagat.

oskvarka
3. aug 2015

@lavender84 - so svagrinou presne to iste... a teraz mala druheho ten zje aj co nevidi a nebol problem ziadne behanie za nim... jednoducho si to clovek uvedomi az ked ma take dieta... napriklad krstny uz dieta maju mojho maleho ma rok a tiez by zjedol aj mrtvemu z ucha tak mi to hned natreli na navsteve a vymenovali mi milion veci preco nas mali chcce pekne papat za stolom ako normalne deti .. ze ako sme si ho naucili tak ho mame... a tak no skratka clovek sa len pousmeje... ja som rada ze pekne papa a uz si zvykol na kopec zdravych veci, nebojim sa svagrinin prvorodeny je naozaj tazky oriesok ma skoro 4 roky a uz pekne papa za stolom... ja sa tiez snazim viac volnosti menej zakazovat a prikazovat.. riesit len ked "ide o zivot" lebo dieta je potom podla mna frustrovane s tolkych veci co sa od neho naraz chce hlavne ak nema prirodzenu predispoziciu prave na danu cinnos... a nech mi cela rodina vylezie niekam... ja si svojho maleho rozmaznanceka nedam :D
@lulistek aj ja mam doma takeho rozmaznaneho nervaka... a bozkavat ho nasilim uz vobec nedam to by som hned zasiahla ze o co im ide... 🙄

lulistek
autor
3. aug 2015

@pumpkincake nevravim o sirsej rodine, a nenutim ju cmukat inych a uz urcite nie na usta , bol to len priklad

pumpkincake
3. aug 2015

@lulistek ved v poriadku, ale jej sa to zjavne nepaci a je to dieta , inak ako placom nevie dat najavo nesuhlas takze urcite by som ju neoznacila za rozmaznanu,ale uplne normalne dieta , ktore proste len vyjadruje svoj nesuhlas takto ked sa jej nieco nepaci. Je to nove vsetko a casom ako bude zriet tak sami take prejavy ustupia.vsetko si len trenuje. 😵

eliza333
3. aug 2015

Mala podla opisu nie je rozmaznana, prave naopak zlate dieta, ktore je uplne normalne naviazane na mamu. Mala by si vysvetlit rodine nech to od nej neziadaju nasilu, narobi to len skodu. Ako moze dvojrocne chapat bozky rodinnym prislusnikom na lice? Zo slusnosti? Urcite nemoze.
@pumpkincake dovolim si nesuhlasit trosicku. Zo skusenosti viem, ze aj dvojrocne dieta moze byt rozmaznane. Urcite raz na take natrafis 🙂 samozrejme nehovorim o tomto pripade @lilustek

pumpkincake
3. aug 2015

@eliza333 mozno ano ale tazko oznacit nejakou nalepkou charakter, ktory je este doslova v plienkach 🙂 min do troch rokov ma podla mna dieta narok na mamu non sto, naruce, bozky, nosenie sa... dietako sa v brusku nosilo a teraz si zvyka na svet. Je to vsetko nove a potrebuje pri sebe mamu, aby sa s novinkami vysporiadalo. Som zvedava ake bude moje 😀

sense
3. aug 2015

necitala som vsetky prispevky ale mas typicke dieta dvojrocne a podla toho co pises tak rozmaznane vobec nie je...len ona v jej veku to nevie dat este inak ako placom na javo....my dospeli si obcas myslime ze deti budu ako cvicene opicky kazdeho mojksz a bozkavat ako on chce..moja reaguje presne tak isto dokonca teraz sa uz zacina aj branit a povie nechaj ma...

pre mna je rozmaznanne dieta take kt. ma vsetko co chce a a aj vsetko dostane a vsetko si vydupe...

eliza333
3. aug 2015

@pumpkincake absolutne suhlasim. Mam dve male deti do 2 rokov a musim bojovat vyslovene s okolim, ktore nerespektuje v prvom rade ICH potreby. Ale nastaatie cezomna neprejdu, uspokojovanie potrieb mojich deti je numero uno pre mna. Presne co si opisala.
Ked sa na to takto pozeras urcite budes mat stastne a spokojne dieta 😉

siska53
3. aug 2015

@tova to by na nich musela byt od dakeho 11.r... A navyse ako tu bolo pisane..to by boli nervaci tristvrtina populacie.. Trosku si nastuduj o vyvoji nervivej sustavy vsade sa docitas,ze ta sa vyvija,preto male deti maju problem so spracovanim emocii a nervacia viac ako sa nam paci.. Vidim na synovi rozdiel- ked mal 3,a teraz,ked ma 5r.

milota164
5. aug 2015

podla toho co si pisala je uplne normalna 🙂 neries okolie

ivia25
5. aug 2015

@lulistek aj keby bola rozmaznaná,nech ťa to vôbec netrápi,užívaj si RD,čo ťa pokom,nerieš ich, a ak to už budú preháňať spýtaj sa ich či nemajú iné starosti. 😎