Aké knižky, básničky, pesničky, hry pre 8 mesačné dieťa?

martina374
14. jún 2015

Ahojte neviete mi poradiť tie skúsenejšie, aké knižky, básničky, pesničky, hry pre 8 mesačné dieťa by sa hodili? Alebo je to ešte skoro učiť dieťa na také niečo?

zara0201
14. jún 2015

@martina374 Velmi skoro...

bubelko
14. jún 2015

velmi skoro 🙂

pribinak
14. jún 2015

Taketo mrnave stvorenie tak mozes maximalne ucit baran-baran buc alebo tap-tap tapusky a ked po dvoch mesiacoch snazenia urobi pa-pa, tak budes hrda matka ;)))

moni244
14. jún 2015

@martina374 velmi skork, kde sa ponahlas prosim ta? Prestimulujes ho a bude ti zle spavat

martina374
autor
14. jún 2015

@pribinak
@moni244 ale ja som to nemyslela ze uz mu budem tlacit do hlavy basnicky aby si zapamätalo ale nieco na rozptylenie ked sa uz nechce hrat s hrackami,ked ho to uz omrzi. Ved som pocula ze bezne aj mensim detom citaju na noc rozpravky tak preto sa pytam lebo sa mi to zdalo skoro.

zara0201
14. jún 2015

@martina374 Ano ale tak melemu dietatu je jedno ci citas rozpravku alebo recept na kysnuty kolac...

lilimoni
14. jún 2015

Citaj drobcovi nejake rozpravocky 🙂 ale ak knizky, atk kusacie leporelo 😀 neskor velmi oblubene u nas, Moj macik 🙂

katrinka8
14. jún 2015

Zober hocijaké farebné leporelo - kde sú veľké obrázky, najlepšie toho, čo pozná z bežného života a ukazuj. Skúšaj, čo zaujme 😉 Niektoré deti zaujmú obrázky, niektoré sa nechytajú. Čítať takému drobcovi môžeš ozaj hocičo - taký drobec ešte nerozumie, čo čítaš. Skôr ho zaujme tón reči, akým rozprávaš, rytmus (skús hocijaké krátke riekanky - aj z internetu - a uvidíš, ako zareaguje). Nám synček veľmi skoro začal reagovať na hudbu, okolo pol roka. Začal sa pri hudbe proste kývať, natriasať, neskôr pohupovať, tancovať. Najviac ho zaujali pesničky Márie Podhradskej a Richarda Čanakyho, hlavne tie rezké. Ostalo mu to doteraz (má rok a pol), Spievankovo u nás je proste top v každom čase 😀

moonlightflower
15. jún 2015

Čítať a spievať je vhodné aj v tomto veku, aj keď nerozumie. Aby spoznával tón reči, ako sa líši v týchto prípadoch. Potom neskôr by to mohol odmietať, lebo také nepozná. Osobne poznám chlapca, asi 2,5r, čo len kričí maminka nespievaj, lebo nikdy mu nespievali a teraz ho chceli niečo naučiť kým pôjde do škôlky. Náš reaguje na pesničky, čítanie zatiaľ ignoruje.