Ako na rozmaznané trojročné dieťa?

zankagalvankova
31. júl 2012

ahoj kto ma 3r.chlapca a je rozmaznany-?ako na neho

brinzulka
31. júl 2012

odporucam precitat, mali sme to tento semester ako povinne citanie... dieta potrebuje: "lasku a řád"
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-rodicovst...

anjelicek26
31. júl 2012

@zankagalvankova - nerozmaznavat? Dieta sa rozmaznanym nestane len tak 😀 Pevne stanovene pravidla, ktore platia, placom ci hadzanim o zem si nevynuti nic, len pauzu na schodoch, za agresivitu rovnako + prednaska. Vychova nie je zo dna na den, ale od prveho dna... aj ked nikdy neni neskoro zacat. Len treba zacat u seba, 95% vravim porobili chyby rodicia, ked je dieta "zle"... urcite neukoncovat debatu slovami - ale on je proste taky.

yyyyw37
31. júl 2012

ahoj, mam dve deti a obe sa mi v tomto veku "hadzali o zem" . Neislo o rozmaznanost, ale o prirodzené obdobie vzdoru. Mozno je to aj pripad Tvojho synceka. Dnes sa so svojimi detmi na tom celom smejeme, ale vtedy mi az tak do smiechu nebolo. Nevedela som, ci vzdy robim spravne a tak som sa snazila pocuvat svoje vnutro. Vedela som, ze nie vsetko im mozem dovolit, ved vela krat islo uz o ich zdravie... Takze suhlasim aj s prvym aj s druhym nazorom. Potrebuju hranice, Ty ich musis stanovit, ale vzdy ich aj dodrzat, nech by to bolo akokolvek tazke. Ked raz povies nie, znamena to nie a moze vyplakat more slz, je to proste nie. Ale pozor, nie, ale s LASKOU. Hranicu ale s LASKOU, tak ako je druhy nazor - lasku a řád. Teraz mam moje deti uz v skole, ale vo svojej skolke sa stale cvicim v urcovani hranic s laskou.. a ide to. Vela trpezlivosti a lasky!!! 🙂 A este nieco, vzdy sa snazim pouzivat co najmenej prikazov a zakazov a najväčšim trestom bolo, ked sa mi z pier stratil usmev. Pamatam si mojho synceka, ked sa pytal ,uz budes iba usmievava maminka? Takze strata usmevu a zvyseny hlas bol akoby trest, ale vydrzala som to chvilu, aby som urcila hranicu...