Ako naučím plne dojčené dieťa piť z fľaše?

pizik
29. apr 2013

Prosím o radu ako naučím môjho 3-mesačného synčeka piť z fľaše - podotýkam nie mliečko ale vodu alebo čajík. Máme problém s tým, že malý už skoro 2 mesiace štrajkuje čo sa týka dojčenia, takže aby som mu zabezpečila hlavne teraz keď prichádza leto a horúce dni dostatok tekutín na to dojčenie nestačí, nakoľko počas dňa veľmi málo akceptuje prsník. Chcela by som ho naučiť piť čajík alebo vodičku z fľaše, preto Vás prosím o rady a Vaše skúsenosti. Ďakujem.... 😉

annie6
29. apr 2013

Asi pomaly a trpezlivo 😀 nas nebol plne dojceny ale MM aj UM a z flase nechcel pit, az nedavno sa naucil(po pol roku 😅 )

sante81
29. apr 2013

ponukat, ponukat ponukat. ja som učila 4 mes. na koniec sa chytila. ale stálo ma to kopec nervov. a poradím ešte, nemen cumle ani flase, a uč iba na jeden,

loxa
29. apr 2013

Naco su mu tekutiny z flase ked ma MM??? Mala som dieta v uplnych horucavach bolo len kojene a ani naznak dehydratacie...akurat si pokazis dojcenie...

pe
29. apr 2013

ja tiez davam detom od prveho mesiaca vodicku - dojcensku a varim im cajik, obidvaja sa mi na flasku naucili tak, ze som im kupila flasticku zn. lovi, kde je taky cumlik, co ma tvar ako bradavka, ale uz ich moc nie je dostat, vsimla som si nedavno, ze aj canpol babies ma taku flasticku s takym cumlikom, treba sa len popozerat, mozno aj viac vyskusat...urcite najma teraz v lete treba este nieco okrem MM...

barbora84
29. apr 2013

Syn sa narodil pred rokom v aprili, celu jar a leto som ho len dojcila, aj v najvacsich horucavach, vtedy vsak castejsie. Na flasu som ho naucila az neskor. Pitie z flase je pre dieta energeticky ovela pohodlnejsie ako z prsnika, preto sa moze stat, ze by prsnik zacal odmietat uplne...

matozazzo
29. apr 2013

Mozno je mala dierka na cumliku a ked slabo taha nejde mu, alebo naopak, privelmi velka a leje sa a on sa dusi. Pripadne skus iny cumel na flasu, mne nechcela tvarovany, ale klasicky, obycajny rovny...

suz2
29. apr 2013

ak štrajkuje, tak mu vôbec nedávaj fľašu... ponúkaj mu prsník, buď trpezlivá.... bola by škoda, keby sa kvôli fľaši odnaučil od kojenia.... aj my sme štrajkovali, viem aké je to ťažké...ale vydrž...a keď veľmi chceš dať vodičku, tak lyžičkou...držím palce

tetapetra
29. apr 2013

@pizik moj maly zacal pit s flase az ked mal 7m 🙂 dovtedy som mu davala bud lyzickou alebo sa napil aj z pohara. Pit z flase nevedel. Od 8m pije z pohara zo sosacikom alebo na slamku. Kojeny je stale, bude mat rok. Cumel nikdy nemal 😉

dahra
29. apr 2013

Moj bol plne dojceny, narodeny uprostred leta. Doktorka mi stale prizvukovala davat mu pit vodu alebo caj. Cumel sa mu tak hnusil, že ho napinalo. 😖 Takze som mu davala lyzickou. Nikdy sa nenaucil pit z cumla. Okolo roka este ako-tak zvladol naustok, no dost rychlo sa naucil na hrncek. No ak si precitas info o dojcenych detoch a tekutinach, tak ony ani nic navyse nepotrebuju. Mliecko im to zabezpeči. Skus pohľadať alebo sa opytať tu: www.mamila.sk

milota164
30. apr 2013

podla mna kojene dieta nepotrebuje ani vodu ani caj, ked je velmi teplo treba mu castejsie ponukat mlieko. Moja dcera sa nikdy nenaucila pit z cumla, najskor sme lyzickovali, potom naustok. Ale poriadne sa naucila pit az nedavno doteraz jej stacilo mlieko.ma 14 mesiacov , stale ju kojim. Nepokaz si flasou kojenie.

ejuska79
30. apr 2013

Moj je kojeny uz 14 mesiacov,tiez sommu nic nedavala ine ani v lete,len som ho casto kojila,ale z flase sa pit nenaucil,pekne pije z poharika,od roka uplne sam,dcerka sa po odstaveni po roku kojenia naucila pit mliecko z flase,len mlieko a dodnes sa tej flase nevieme zbavit ,v auguste bude mat 3 roky,takze tadeaskovo tu flasu ani nedam,aj ked ten bude asi kojeny dalsich 15 rokov🙂