Ako pomôže psychiater alebo neurológ?

mam18_4
29. aug 2012

Máme 25-mesačného syna, ktorý má veľmi silné obdobie vzdoru. Viem, že týmto prechádzajú mnohí rodičia, ale ja to už pomaly naozaj nezvládam. Jeho trucovanie (krik, plač, hádzanie, kopanie...) trvá niekedy aj pol hodinu, nepomáha láskavé slovo (dokonca, ak sa mu snažím milo dohovoriť, ešte ma aj udrie) ani krik a po zadku už vôbec nie.
Dostala som radu, aby sme navštívili nejakého odborníka - buď psychiatra alebo neurológa. Hľadám rodičov, ktorý mali tento problém a riešili ho pomocou lekárov. Ako vám pomohli - navrhli terapiu, pravidelné návštevy, dali typy ako reagovať, či nebodaj dokonca lieky?

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sampo
29. aug 2012

ahoj, ja som to cez lekarov sice neriesila, ale na konci so silami a nervami som bola neraz. Moja mava zachvaty vzdoru tiez poriadne a ma aj kvalitnu vydrz, aj vyse hodiny sa nepohnut z miesta a revat z plnych pluc do vycerpania.. nic nepomaha vtedy, ani pokojne slovo, ignoracia, zvyseny hlas, prosby, vyhrazky, pevne objatie a po zadku uz vobec nie..proste nic. Vtedy si len opakujem,,ze je to moje dieta, je zdrave, lubim ju a musim sa ovladat.. ale je to tazkeee a ti co na tie vystupy nie su zvyknuti su fakt v soku (naozaj vyzera ako zmyslov zbavena a ja ako najhorsia matka, lenze nemoze mi skakat po hlave) a tiez som uvazovala, ci zajst niekam za odbornikom..Vacsinou ale po takom amoku je ako vymenena. Takze to zatial neriesim a dufam, ze to prejde 😅

lenka_da
29. aug 2012

ahoj, ja som s dcerkou tiez isla s dcerkou ku psychologicke priblizne v tomto obdobi, nebola som spokojna, take bezne kecy, ktore sa daju precitat v roznych casopisoch. Ale problemy sa stupnovali, bolo to coraz horsie, ked mala takmer 4 roky, vyhladala som inu psychologicku, ktora mi odkryla problemy, ktore som uplne prehliadala. Tuto psychologicku som vyhladala podla referencii, nie nahodne ako prvykrat ale po viacerych odporucaniach od znamych, ze je dobra. Takze tak, tolko moja skusenost.

andrejka1983
29. aug 2012

inak ja som počula že agresivita a velka hyperaktivita je spojená aj sporuchou štítnej žlazy alebo s poruchou činnosti srdca....takže určite by som išla za doktorom , že sa mi na mojom dieťati niečo nepozdava, že neragajue primerane danej situácii...a jednoducho nech vas pošle na rozne vyšetrenia 🙂za to nič nedaš a radšej teraz ako by bolo neskoro

pingu1
29. aug 2012

chod sa poradit, za to nic nedas, len urobis dobre pre maleho

babul83
29. aug 2012

Maťa, ja chodím s malým k psychologičke v Šali (pre problémy v škôlke), je to cez CPPP a tá nás odporučila neurologičke, kde nám zistili ADHD. Psychologička zatiaľ veľa rád nedala (keďže chodíme bezplatne mali sme len 2 sedenia a raz ho bola sledovať v škôlke), takže moc pomoci som sa nedočkala. Neurologička po vyšetrení povedala ADHD. Dala nám pár rád, predpísala sirup na zlepšenie pozornosti a omega kyseliny. Psychologičke ideme až v polovici septembra a vtedy tam mám ísť sama a budeme rozoberať ako postupovať, aby sme zlepšii vzťahy v škôlke a lepšie ho pochopili. Potom ti môžem dať vedieť. Chodím so starším. Kým nechodil do škôlky neboli nejaké extra problémy, my sme len mysleli, že je iný ako ostatný (povahou) nejak sme to neriešili. Nebol, ale agresívny, to až v škôlke začal byť. Ale u každého sa ADHD prejavuje ináč. Skús psychologičku ,nič tým nepokazíš. Ale choď sama. Ja som išla hneď so synom a to bola chyba. Až teraz v septembri idem sama a pevne verím, že aj nejaké dobré rady dostanem. Lebo pred malým to nechcela rozoberať, keďže on je taká nasávacia špongia a počúva všetko. Keby dačo, ozvi sa cez správy. 🙂

lilysk
29. aug 2012

Ahoj .
V 1 rade vyhod z jedalnicka vsetky sladkosti a vsetky potraviny co obsahuju E-cka -nakupuj v Bio obchode kde su potraviny bez konzervantov a hlavne bez farbiv .Toto by ho malo upokojit -na vela deti farbiva a Ecka takto posobia !!!
Ked sme mali problem s malou navstivili sme psychologa - PhDr. Eva Reichelová, CSc. v KE -velmi nam pomohla -kupili sme si jej knihy http://www.reichelova.sk/knihy.html -knihu na chvilu freudom doporucujem kazdemu -je tam opisana terapiu ,ktoru moze rodic denne formou hry aplikovat na svojom dietati a je velmi ucinna 🙂

pectore
29. aug 2012

nasa je sice este malicka ale obcas uz teda pekne zazuri.... mne sa osvecilo bud ju zatvorit do izby nech sa ukludni sama ....alebo ju stiskat kym sa neukludni...tiez obcas pomoze ked zacnem sepkat....zaujme ju to a nevrieska, pretoze chce pocut co hovorim...... jedna kamoska mi radila dat dieta do sprchy a terapia studenou vodou ak uz to moc prehana..... ale to som neskusala a ani sa nechystam....

lienockaa
31. aug 2012

ahoj, psychiatra nie, ani neurologa..na zaciatok skus psychologa..a nemusis mat ani odporucanie od pediatra, nie vsetci ludia natolko doveruju pediatrom, ze by im oznamovali taketo veci o svojom dietati..a ani nie vsetci pediatri vedia poradit, ked clovek potrebuje inu radu nez "vyrastie z toho".. 😉 mozno nieco je aj na sladkostiach a Eckach, ale ja osobne nemam tolko penazi, aby som nakupovala vylucne v bio obchode a myslim, ze vacsina ludi nie, tak to trosku odkontroluj, vramci moznosti..😉

erka100
4. sep 2012

Ahoj moja mala je tiez velmi vzdorovita,hyperaktivna a vôbec nepocuva,dokonca ani neodpoveda na polozene otazky,rozprava sice vela ale len co ona chce....a to jej vôbec nedovolim vsetko a snazim sa ju nerozmaznavat...mi chodime k neurologicke a ta zatial nic vazne neuviedla,ale prave vcera sme nastupili do skôlky a tam s nou maju ucitelky dost problem,,,chodit sice do skolky chce ale nepocuva ani tam a robi si co chce,.Uvazujem tiez nad psychologickou,,,,,tak vela trpezlivosti. 😉