Čo robiť proti poteniu nôh u bábätka?

jajka377
5. jan 2011

Ahojte chcem sa len spýtať, či neviete čo robiť proti poteniu nôh. Moja malá má 4,5 mesiaca a od narodenia sa jej potia nožičky a trošku jej aj posmrdkávajú 🙂 Cez deň jej aj niekedy mením ponožky, aby jej náhodou nevznikla pleseň alebo niečo podobné. Nemáte nejaký recept, ako tomu trošku zabrániť alebo to zjemniť??? Ďakujem

danteska
5. jan 2011

ahoj,prave teraz som pisala do temy nadmerne potenie babatka...malemu sa tiez potia nozicky a neviem si rady...uz som vymenila papucky,ale nozicky ma uplne mokre,pancusky ma tiez hned mokre..ja som uvazovala nad dubovou korou,nejake obklady by som davala...

ela2710
5. jan 2011

@jajka377 ahoj nam sa poti vsetko 🙂 nozky nam uz smrdkaju snad dva tri tyzdne, ale aj cely sa poti, minimalne raz za den, ale to preto, lebo vela ,,cvici" furt beha ruckami nozkami 🙂 nozicky mokre nema´, ale smrdkat smrdkaju. ja to beriem normalne, nerobim s tym nic, aj mladsia sestra sa takto potila a ked bola vacsia prestalo to, skus menej kurit, my sme vcera zistili ze mame v kazdej izbe 25 stupnov, dnes sme riadne vyvetrali a stlmili kurenie a uz mame 22 🙂

jajka377
autor
6. jan 2011

No my máme termostat v dome nastavený na 22stupňov, tak tým teplom to asi nebude. Moja malá je tiež neskutočne pohyblivá, v kľude je snáď iba v noci, keď je v hlbokom spánku 🙂 ale sa zase nepotí na celom tele. To že neznáša veľmi byť naobliekaná som zistila - pretože je vtedy neskutočne nervózna. A tú dubovú kôru danteska - nie je to nejako ohraničené vekom odkedy sa to môže???

evuliatko74
6. jan 2011

Nas maly sa tiez poti - hlavne nozicky a rucicky. Ale niekedy je spoteny aj rano, ked ho beriem z postielky a to takmer nekurime na noc, len trosku temperujeme (byvame v panelaku) a maly ma len pyzamko a je zakryty dekou.
Cez den ma na sebe dupacky a body a tiez sa poti (nozicky).
Ja mam pocit, ze to je geneticky dane a nic s tym neurobime, aj moj mm sa dost poti, tak som si myslela, ze to ma po nom.
Asi len babo prilis teplo neobliekat a snad sa to aspon trosku upravi samo...

ela2710
6. jan 2011

@evuliatko74 no presne, moze to byt aj v genoch, moj priatel sa tiez dost poti, hlavne ked spi

zuzkap2
6. jan 2011

aj moja mala sa poti, a ako babatka sa potili aj chlapci ale casom to vymyzlo. Takze si s toho nic nerobte ono ako budu deticky rast to vymyzne 😉

evuliatko74
6. jan 2011

@zuzkap2 Tiez si myslim. 😀 😀 😀

jajka377
autor
6. jan 2011

Vlastne keď tak rozmýšlam, tak aj môjmu mužovi sa dosť potia nohy - tak to môže byť zdedené. Ale tak zas nejakú tragédiu s tým nerobím, potia sa tak sa potia - pokiaľ sa nám na nožičkách nič iné neobjaví - tak je to asi v pohode.

andrea487
6. jan 2011

no napr.mojmu otcovi sa strašne potia nohy,mne takisto,ja ked mám ponožky chodím po byte,po 2hodinkách su vlhké 😀
a malá to isté,má vlhké ponožky,len čo vnich pochodí,či leží,či zima či leto..tak ako i ja,ja mám v lete,mokre nohy,a studené ako žaba,ked nemám ponožky 😀 😀
myslím že je to dedičné 😀
a vyriešila som to najprv som si kupila ja termoponožky,tie s kanálikmi ktoré odvádzajú pot,cena prehnaná,no sú užasné,majú ich v bepone,a malej som ich kupila,a mám pocit,že nemáme mokre ponožky,ani nohy...a je nám teplo 😀 😀

anjelicek26
6. jan 2011

Aj krpcovi sa potia nozicky, riadne, aj smrdia veru, no co uz s nim. My si z toho robime srandu, ze rastie novy zakaznik geox topankam 😀

danteska
6. jan 2011

neviem ci dubova kora je vekovo ohranicena...nepytala som sa v lekarni este...ale ako citam prispevky-zrejme bude nieco na tom ze je to dedicne,mojmu muzovi sa tiez potia nohy tak maly bude asi po nom 😀

medinila
6. jan 2011

@jajka377 aj mojim babam sa potia nohy. Pytala som sa na to lekarky(amb.rizikovych novorodencov) a vraj je to normalne,nemam sa s tym zatial trapit a hlavne davat vsetko z bavlny-dupacky,ponozky,pancusky. A hned ma aj sfukla ze pancusky co maju su polosynteticke.Bolo na nich 92% bavlna 8% polyester ☹






alenka000
1. apr 2011

ahojte, môže znamenať ked má malý vlhke čielko alebo studene vlhke nožičky že mu je moc teplo?????no pritom krk a hrudnik má pekne teplučky. /má 5mes./ ďakujem

nikusssik
13. júl 2014

čo s týmto problémom robiť? dať dcérku vyšetriť?má 15 mesiacov a odkedy behá, tak nohy úplne mokré...ja tomu nerozumiem...inak je v poriadku, krvný obraz dobrý, prospieva...nepotí sa v noci, ani na celom tele, len nožičky, nieekdy aj dlane...ja už som zúfalá :( môže to znamenať niečo zlé?