Dá sa odučiť od cumľa 6 mesačné dieťa?

stanusa999
28. jan 2012

Moja 6 mesacna dcera sa v noci budi, ked jej vypadne cumel, velmi tazko zaspava, a celkovo jej v noci podam cumel aj 30 krat, co je dost vycerpavajuce ☹ . Skusili ste niekto tak male dieta od cumlika oducit?malu kojim, v noci kojim 2 krat...vdaka za kazdu radu ci nazor 😵

adelaine
28. jan 2012

ahoj,
neporadim ti v tom, ci to ide v 6 mesiacoch,
ale myslim si, ze je na oducanie este malicka,
moj syn mal 18 mes. a na spanie cumel musi byt, tiez som ho chcela uz oducit, ale do toho prisli zuby, spoliky...tak sme sa na to este stale neodhodlali...
ja tiez este stale riesim vypadavanie cumlika pocas spanku a zobudzanie sa kvoli tomu, mas pravdu, je to dost o drzku 😒 ale pamatam si, ze nam v tom obdobi, v tom veku ako je tvoja mala pomohlo prejst na trosicku vacsi cumlik ( my sme pouzivali MAM, oni su aj oznacene mesiacmi) a neskor od cca 8 mes. sme mu rozhadzali 2-3 cumliky po postielke a on si vzdy nejaky v polospanku nasiel a sam si ho dal, to nam vyrazne pomohlo....tak skus 😉

anjelicek26
28. jan 2012

@stanusa999 - no cumel prec a miesto neho prsnik, ine ti neporadim, na oducania od cumlu je mala, to tak okolo 1,5-2 rokov kedy polavuje saci reflex...

luciferkax
28. jan 2012

Na odúčaniíe od cumla je priskoro. Nám pomohol fosforový cumel, vo tme sviieti, môj si ho vie dať v noci do pusy sám

jonki
28. jan 2012

my sme s obcasnym pouzivanim cumla skoncovali v siestich mesiacoch, lebo robil viac problemov ako uzitku. Ale tak ako pise @anjelicek26 cumel bol nahradeny prsnikom. Ide o to ci si ochotna ist touto cestou. Prve dva tyzdne boli no hm tazke....potom sa to zlepsilo. Ale zase nam cumel na zaciatku asi trosku pomohol(aj ked potom sa to zvrtlo)....mala som nadprodukciu a dcera mala a vlastne doteraz ma reflux.

almita
28. jan 2012

@stanusa999 presne ako pise @anjelicek26

martinapb
30. jan 2012

Ja mám ten istý problém. Malý má 7,5 mesiaca a už asi dva týždne prespí celú noc cca od 20.00 - 7.00, ale s tým, že sa viackrát zobudí na to, že nemá cumeľ a vždy musím vstať a dať mu ho. Teraz sa budieva prvýkrát o pol dvanástej a potom asi každú hodinu. Už ma to takto nebaví. Keď som ho kŕmila v noci jedenkrát, tak sa mi takto na cumeľ nebudieval. Ja nekojím, takže cumeľ nemôžem nahradiť prsníkom a k flaške v noci sa už vracať nechcem.

hajanka
30. jan 2012

Pripajam sa k nazoru @anjelicek26

okana1985
30. jan 2012

moj maly len teraz z dudlom zacina 🙂

lubenka131
30. jan 2012

My máme presne tento istý "problém" tiež sa budí kvôli dudlu x krát mu vypadne tiež máme fosforovyaspoň ho vidím hneď teda ked na ňom neleží ale je to na nervy.malý si dá tiež sám cez deň dudlik ale v noci je taký oťapeny že vtedy nie ☹ ale odučat sa ho nechystám lebo myslím že ked vidu prvé zuby ešte nám pomôže..pevne nervy

martinapb
1. feb 2012

Vcera vecer sme presunuli postielku tak, aby som ju mala hned pri posteli a mohla malemu ten cumel podat bez toho aby som vstavala. Nevyspala som sa skoro vobec, lebo ked ma zobudil mrncanim, tak sa mi nedalo dlho zaspat, potom zas mrncal a nakoniec sa rozreval tak, ze som ho musela prelozit k nam do postele. Takze toto teda nezabralo.

loxa
31. dec 2012

Rada by som obnovila tému, prosím maminky ktoré majú skúsenosti. Mám 2 mesašné bábo....samozrejme v nemocnici mi povedali dajte dudu, bude pokojnejší. moj prvý syn ju má tiež, ale s ním problém nikdy nebol preto som dudlik dala..Chcem mladsieho ale oducit..Snazila som sa to robi ako písala @anielicek26, ale on proste niekedy chce ten dudel, prsník vyplúva a jeduje sa..Najhorsie je ze kvoli tomu cumliku sa nedobre prisava , papa nepodarene, hltavo, potom prsnik pusta a place..ide ma porazit...pomoooc

mirkave
31. dec 2012

@loxa ked mal tobiasko 2 mesiace,prisla som o mlieko.na radu laktacnej poradkyne som zacala viac nosit a miesto dudliku davat prso.ako pises-nie vzdy chcel,tak som ho nosila,spievala,hmkala.mlieko sa vratilo a uspesne dojcim stale.dudle som vyhodila.jeden som mala dakde hlboko v sufliku,ze co ak by bolo treba.ale nepouzili sme ho.muz sa hneval,ze maly place,ze preco mu nedam dudlik,no nedala som.ked som videla,ze saje svoj palcek,vymenila som za prso.dudel mal potom uz len,ked sme sli von v nosici a chcel spat.postupom casu ho zacal vypluvat po par cucnutiach az ho nakoniec nechcel vobec a zatal pusu,ze dudel nechce.inac ked bolo najhorsie,tak som si umyla poriadne ruky a dala som mu na chvilocku moj prst a sikovne som prst vymenila za prsnik.neviem,ci je to spravne,ale fungovalo to.teraz normalne zaspava na prsniku pocas dojcenia

loxa
31. dec 2012

skusim tak...dakujeem 🙂

babo_dadush
21. máj 2013

@martinapb ako sa vam to podarilo poriesit? tiez prespi noc,ale cumel to kazi

monyccka
21. máj 2013

@martinapb isla som ti odpovedat, ale vsimla som si, ze je to uz kapanek neaktualne 😉

martinapb
21. máj 2013

@monyccka no, uz sme bez dudla, iba na spanie 🙂

martinapb
21. máj 2013

@babo_dadush je to uz dost davno, ale tak my sme to vtedy proste prekonali, ja som sem-tam vstavala viacej kvoli tomu cumlu, niekedy zas menej. Ono to bolo s tym pytanim cumla v noci asi najhorsie vtedy, ked mu isli zuby, takze asi ziadnu radu nedam, treba to proste prekonat. Trva to nejaku dobu, ale isto to prestane.Teraz uz bude mat skoro dva roky, cumel uz nemame cez den vobec, iba ked ide spat, to si vzdy pyta. V noci sa ale nebudi, lebo ja mu ho vyberiem, ked idem ja spat alebo ho uz aj on sam vypluje.

babo_dadush
22. máj 2013

@martinapb aha...vdaka..hadam coskoro vylezu tie zubky

veronkarisko
22. máj 2013

dá 🙂 určite ano, my sme nevedeli buvať bez cumla a tiež som v noci chodila mu ho dávať, potom však mal operáciu podnebia a ten cumel jednoducho už nesmel. Trvalo to asi 4 dni a nechávala som ho v kočíku spať a len som ho hojdala ked sa zobudil a potom si už ani nespomenul že mal nejaký dudel. Už je všetko v pohode prespí bez budenia v postielke celú noc

katka4u
10. máj 2018

@loxa my prave riesime ten isty problem v 2 mesiacoch, ako si popisala, tak by som sa rada opytala, ako ste dopadli? Oducila sa od cumlika a zlepsilo sa aj prisatie?