Dvojročná dcérka nechce chodiť

hu3hu3
9. jún 2015

Ahojte maminky-konikarky, moja dcerka bude mat za mesiac 2 roky. Zacala chodit od 17 mesiacov. Bola uplne nezastavitelna. Nechcela byt v kociku ci v trojkolke. Ked sme boli vonku, tak stale bezkala a niekedy sme jej ani nestacili 🙂. Ale teraz ako keby utalo. Od piatka sa jej nechce moc behat. Sme vonku, pekne behame a zrazu si cupne a zacne plakat ci hnevat sa a chodit nechce alebo sa zastavi a pyta na ruky. Stale sa ju snazime zaujat, ze tam ma smykalku ci auticka, ktore rada obzera. Na 5 minut to zaberie ale potom znova sa jej nechce chodit. Poradte baby, co mam robit? Ako ju zaujat? dakujem

moni73
9. jún 2015

@hu3hu3 rozprava uz? vie ti povedat preco? bolest noziciek moze byt z rastu, len neviem, ci 2 roky nie je skoro... mne mala tak medzi 3-4 dobehla, ze ju strasne bolia nohy a svihla sebou o zem ☹ . som sa vtedy vylakala, ale asi fakt ich to moze az tak boliet. skocila by som k doktorke

me_to_you
9. jún 2015

@hu3hu3 nemože tak zle reagovať na tie horúčavy? (Neviem odkiaľ ste, možno nemáte tie hice čo my tu...)

kika2111
9. jún 2015

ahoj,ak ma bolest noziciek,moze to byt rastom,moja zacala tak v 2rokoch a trva to dodnes,ma 5 r.obehali sme vsetkych doktorov,vsetky vysetrenia a zaver rastove bolesti,niekto je na to viac citlivy,iny menej.

lenka_da
9. jún 2015

@kika2111
@hu3hu3
Kika a robili jej vysetrenia aj v metabolickej ambulancii? Tiez sme tam chodili koli rastovym bolestiam. Nam tam zistili znizene vstrebavanie vitaminu D.

kika2111
9. jún 2015

@lenka_da moja dcerka je mulatka,berie vitamin D uz 5r prave kvoli farbe pleti a tam je vsetko ok,minuly tyzden nam ortoped dal anti shockove vlozky,tak mozno pomozu

janickacrazy
9. jún 2015

@hu3hu3 Radšej by som išla k lekárke, pre istotu. Moj syn má svalové ochorenie a tie sa začínajú presne takto prejavovať, no samozrejme može ísť len o tie rastové bolesti, ale radšej ju daj vyšetriť.

janinah
9. jún 2015

synovec nechcel chodiť a zistili zápal klbu.mal asi 4 roky

hu3hu3
autor
9. jún 2015

Dakujem baby za reakcie....po byte doma ci u starkych ci v materskom centre alebo ked ideme na nakupy do obchodu tak tam beha stale

moni73
9. jún 2015

@hu3hu3 neboji sa hmyzu?

hu3hu3
autor
9. jún 2015

@moni73 vôbec sa neboji...praveze ked vidi muchu tak ju chce chytit 🙂

piacere
9. jún 2015

možno "hlúpa" otázka, ale netlačia ju topánky? Môj starší takto vymýšľal v zime, keď sme chodili zo škôlky, čo je cca 8 minút peši a on mi po 2 minútach vymýšľal, že jeho bolia nohy a on ďalej nikam nejde.... a čuduj sa svete, mama sprostá zistila, že dieťaťu sú nielen malé (nemal už žiadny nadmerok), ale hlavne úzke topánky a jeho v nich proste tlačili a boleli nôžky.

vedorka
9. jún 2015

@hu3hu3 skus ju uplne vyzut, tym zistis, ci je to topankami 🙂 tak ako ti radila
@piacere dobre jej zmeraj nozicku, sirku aj dlzku. robi sa to obkreslenim postavenej nozicky na papier

katarinam85
9. jún 2015

@hu3hu3 Náš malý mal tiež takéto nanášacie sa obdobie...trošku pobežkal a na ruky, niečo ho zaujalo, išiel poskúmať a zase na ruky a tak dokolečka...pomaly ho to prešlo, asi si potreboval byť istý či mu neodídeme 😀

kvietok173
1. júl 2015

@hu3hu3 aj u nas detto doma sa vybehal a vonku sa vozil v kociari a spal, potom ho to preslo 🙂 netlacili sme nanho 🙂 ked mal 2 roky narodila sa mu sestricka tak sme museli kupit surodenecky kociar 🙂 a len sa vozil trvalo to mozno aj pol roka a teraz bude mat tri a ja predavam kociar a beha vonku ako sidlo a doma sa skludnil 🙂 trpezlivost 🙂

kvietok173
1. júl 2015

@hu3hu3 a ano predtym vonku ako zacal chodit tiez troska neskor ako tvoja chcel chodit ale ako keby prisiel nato ze je to unavne tak zrazu ho to prestalo bavit? 🙂 pokial beha a chodi v byte nevidim fyzicky problem. Takze je to otazka casu. Napr moj donedavna nechcel vystupit par schodov domov ked isiel so mnou to som musela s dvoma na rukach vystupat, ale ked isiel so starsou sestrou v pohode vysiel lebo vedel ze ta ho na ruky nevezme 🙂