Dvojročné dieťa stále plače

adelsa
18. máj 2014

dobry den, pisem tu lebo si uz fakt neviem rady. mam 2-rocneho syna a cele dni nie vzdy, ale vacsinou preplace. ci sa s nim hram a spadne mu jedna kocka uz place aj hodinu, pre hoci co sa rozplace a uz aj v noci. venujem sa mu dost ale mam aj 7 mesacne dieta a to tiez potrebuje pozornost aj ked ju tolko nema lebo beham kolo starsieho. a vysvetlujem starsiemu, ze nemoze plakat lebo zobudi braceka a place este viac. potom sa mi ani ten druhy nevyspi.ja svoje deti nebijem ani netrestam, spravam sa k nim pekne a on place, tak neviem cim to moze byt ked je uz velky.

jana_eyre
18. máj 2014

@adelsa ahoj, presne toto riesim aj ja.. mam 27mesacneho syna a 7 mesacnu dcerku.. prave teraz ma obdobie, ked place skoro za vsetko a ja som rada, ze sa mala nenarodila az teraz.. podla mna to je bud obdobie vzdoru, alebo trocha ziarli na mladsiu.. /co v podstate moc nechapem, pretoze sa mu venujem pomaly viac ako dcere/ deti maju trocha dost ine zmyslanie ako my..

ale tiez ma este napadlo, ze ci nemoze mat malo zeleza.. vraj ked su deti chudokrvne, tak su take "drazdive".. ak to bude u nas pretrvavat, tak to spomeniem doktorke.. predpokladam ale, ze to je len obdobie vzdoru, ktore treba vydrzat.. vela stastia..

adelsa
autor
18. máj 2014

@jana_eyre ano aj ja si to myslim , ze je vzdorovity, lebo sa vzdy zlosti a bucha vsetkym, ale dokedy to bude trvat. ku doktorke ideme o mesiac a ani neviem ci jej to mam hovorit, ked mi na to nic nepovie uz ju poznam. a na braceka tosi uz aj zvikol a to ma trapi ze je ukrateny ten mladsi o pozornost.

bocianka123
18. máj 2014

@adelsa ahoj, no skôr by som sa u staršieho priklonila k obdobiu vzdoru.. a pravdepodobne aj žiarlivosť na mladšieho. jeho vek tomu zodpovedá . to asi už len vydržať, ale môže to trvať dosť dlho... Ja mám 10-ročný rozdiel medzi deťmi , môj mladší syn má 3 roky a ja mám pocit, že on je vzdorovitý snád už od narodenia furt 😀 ... A ten starší tiež svojím spôsobom "žiarli" na neho... čím viac asi budeš upozornovať, napomínať, tým bude robiť "proti" tebe. ja viem, že je to ťažké, nevšímať si to, ale treba to aspoň skúsiť, skús si jeho výstupy nevšímať a uvidíš. Drž sa a prajem pevné nervy a veľa síl.

jana_eyre
18. máj 2014

@adelsa vraj to trva cca do 4 rokov.. podla mna to ale nie je neustale, budu obdobia, ked bude vzdorovity viac, potom zasa menej.. prve take vyrazne mal syn, ked mal 18mesiacov, to sa hadzal o zem a reval vsade.. potom to preslo a iba obcas sa objavovalo.. a teraz je to zas take vyrazne, asi posledny mesiac.. tiez si uz na sestru zvykol a ma ju rad /spomina ju hned ako sa zobudi, ako ide spat a stale ju kresli 🙂/ takze to u nas je tiez asi tym vzdorom.. ale skus to spomenut doktorke, minimalne si ho poriadne prezrie a aspon nieco snad povie 🙂

hatapkagb
18. máj 2014

@adelsa Ja ti neporadim co mas robit...ale ak tvoje dieta je take ako moja dcera,tak to este len bude,v july bude mat 6rokov a ja som suca na psychiatriu,ale to nepisem so srandy ale ako vazne.Jej sa nikdy nic nepacilo,mozno 2-3dni v mesiaci co je uzasne dievcatko ale ostatne dni mraky,burky nad nami.Ani po dobrom ani po zlom,nic nezabera.Teraz som tehotna bojim sa ako to bude ked sa dietatko narodi,sice sa tesi na surodenca ale toto jej spravanie,na zaplakanie...kolko noci ja prepalcem ako jej pomoct,co robim zle...no na nic som neprisla len musim bojovat s tym.Drzim palce nech to take u vas nie je,lebo ti hovorim rovno na psychiatriu mozes ist,ja uz som skoro tam....

adelsa
autor
18. máj 2014

@hatapkagb tak to vam nezavidim, dufam ze ho to obdobie prejde, lebo uz niekedy nevladzem, necham ho poplakat ale to nepomaha. uz je viac roboty so starsim ako s mladsim. tuto noc napr. revali obaja , lebo sa zobudili navzájom a to este nie su v spolocnej izbe.

hatapkagb
18. máj 2014

@adelsa aj ja som nechavala vyplakat dceru,ale ked bola mensia mla vydrz plakat niekolko hodin,obdivovala som ju normalne kolko sil to dieta ma ze reve a reve a neni konca kraja...co narobim...vraj je to jej povaha,su deti dobrucketichucke,rozne povahy su,no ja mam uplakane nervozne dieta.Napriklad vcera,predvcerom mala nervy lebo sa chcela hrat,ale ja som v ten moment varila,u nej to musi byt hned,ale mna to nezaujima,ak dovarim mozme sa hrat a vtedy prisieli jej nervy kopala do vsetkeho,vsetky hracky jej zavadzali a dnes?od rana sa krasne hraje sama,ja kludne varim obed,ale som ticho lebo zmena moze prist kedykolvek...

monicm
18. máj 2014

@adelsa kombinácia vzdoru a žiarlivosti ako vyšitá.napadli mi len jedna rada,nehovor mu,neplač,lebo zobudíš bračeka, a pod.nikdy do takýchto situácii "nezaťahuj" mladšieho.on veľmi dobre vie,čo na teba zaberá a presne to robí

@hatapkagb ja byť tebou,tak s dcérkou skočím ku psychologovi.najmä,ak si aj ty sama vyčerpaná.lebo takéto správanie nie je dobré pre nikoho,ani pre teba a už vôbec nie pre dcérku,niekde bude chyba a treba zistiť kde.

hatapkagb
18. máj 2014

@monicm nezijem na sk a tu som to riesila uz davno ked mala 2roky chodievali sme vraj ku psychologicke ale to len 3x pytali sa jej na obrazky,kreslila cosi,poskladat musela na cas nieco jej IQ bolo vysoke cize bola vpred.Potom som bola zase a nie ju aby dali do poriadku ale ja som mala chodit na debatu s rodicmi zrusila som to.snazim sa fungovat ale fakt su dni ked mam chut sa schovat,kym prejde burka.Modlim sa ze ked sa dietatko narodi bude ina,ale neverim myslim bude horsie...

bbtina
18. máj 2014

No skús ho odviezť do izby kde nebude mať žiadne publikum. U nas to celkom funguje. V klude zoberiem za ruky, odsikujem do inej izby s tým, že keď nebude plakať môže prísť a pozatvaram dvere aby som čo najmenej počula. No teraz je to tak na 2 min plaču niekedy ani to nie. Neboj nebude sa mať predkým predvádzať tak ho nebude baviť dlho plakať. Intervaly sa budú určite skracovat

adelsa
autor
18. máj 2014

@monicm mate pravdu, ale v tom pripade co mam robit ? nechat ho stale plakat? alebo robit co chce on. to by tiez nebolo spravne.

monicm
18. máj 2014

@hatapkagb tak to je potom ťažko,ked sa to nedá riadne riešiť,lebo osobne si myslím,že psycholog by jej mohol pomôcť,v prvom rade identifikovať,prečo má stále takú "depresívnu" náladu,možno ani sama netuší a niečo ju trápi

@adelsa súhlasím s @bbtina ,možno by pomohlo odstrániť publikum,ked ho chytí jeho chvíľa,samozrejme zabezpečiť bezpečnosť,aby sa náhodou nezranil,prípadne skúsiť odviesť pozornosť inam.dvojročnému toho veľa nenavysvetľujeme,ono chce len to svoje a je mu úplne jedno,prečo to nemá.vysvetľovať možno až ked sa upokojí

euka210
18. máj 2014

moze to robit kvoli mladsiemu. Nas sa nastastie iba "robi" ze place, taky hrany plac, ale uz vieme ako na to, pripadne mu to doprajem nech sa bavi na babo.
Si vynucuje stalu pozornost. Mozno ho treba obcas nechat tak nech si poplace bez neustaleho tisenia a pod, ked nieco take robis. Skus to ignorovat tak, ze mu nebudes hovorit, nech neplace, to asi aj tak nepomoze, ale skusit inak zaujat, ci zacat zartovat hoci aj o tom, co sa mu nepodarilo, ci spadlo.
Nasmu poviem, ked sa robi ze place, ze babetka nemozu pozerat rozpravky a hned je ticho 🙂

danula.ch
18. máj 2014

@hatapkagb preco si zrusila debaty s rodicmi? mozno by vam to pomohlo 🙂 . s nadpriemerne inteligentymi detmi to casto nie je jednoduche. su to velmi citlive a vnimave deti, potrebuju specialny, citlivy pristup, ale na druhej strane pevne pravidla. u nas nastala zmena k pozitivnemu az potom, ako sme s mm pripustili, ze v nas dvoch je problem, v nasom pristupe k vychove. a ze iba my mame tu moc, aby sme zmenili spravanie nasho drobca. ani tak to nemame jednoduche, ale uz aspon nie sme zreli adepti na psychiatriu. pomohlo nam aktivne pocuvanie, vztahova vychova a efektivne rodicovstvo. ak chcete zmenit spravanie vasho dietata, nemente dieta, ale seba. naozaj, z vlastnej skusenosti 😉 . drobec sa ukludnil, boje o pozornost sa vyrazne zmiernili. najviac z toho nam pomohlo aktivne pocuvanie. az vtedy sa maly naozaj citelne ukludnil, lebo sa konecne citil byt pochopeny
@adelsa to by urcite pomohlo aj vam. asi ziarli na braceka, do toho vzdor.....bud sa budete dalej trapit, alebo na tom popracujte a vysledok sa urcite dostavi 🙂

viva13
12. aug 2014

prosím poradte žijeme v dome spolu so švagrininou rodinou, maju 2 chlapcov (4 a1 rok) už nevládzem také zlé deti som nevidela, stále plaču, bud jeden alebo druhý alebo obaja ich mama ich už nezvláda, už si ich nevšíma nech revú o dušu. ten mladší je naučený na ruky a len ho hodí do postielky a viac sa nestará.ten starší robí stále zle a stále ho bijú a potom reve na celý dom. už nevládzem celé dni len plačú.švagriná je večne nervozna a potom tie deti trpia,žiju v dvoch izbách neskutočný bordel nedá sa tam ani chodiť, neupratuje vôbec nevládzeme sa už na to poradiť, poradte čo s tým? my medzi sebou nekomunikujeme s nimi 4 sa nedá existovať.

erienka
7. jan 2015

@hatapkagb ahoj, tak ako to u vas dopadlo? Uz je to s dcerkou lepsie? A ake je babatko?

tamburetka
9. nov 2015

@danula.ch ahoj, je toto síce už staršia téma, ale zaujal ma tvoj príspevok. písala si o synovi že ste si s manželom uvedomili určité veci a že ste prešli na efektívne rodičovstvo a aktívne počúvanie.možem sa opýtat, o čom to celé je? ako ste to robili predtým a čo vám pomohlo aby sa skludnil a zlepšil v prejavoch aj malý? my máme tiež pomerne náročné dieta, vyžadujúce si sústavnu pozornost, čo je niekedy dost vyčerpávajúce+obdobie vzdoru, no býva to u nás zaujímavé a ja sa tiež velakrát cítim súca na psychiatra. dakujem

danula.ch
10. nov 2015

@tamburetka ahoj, no neviem ci pomozem, lebo zase sme vo fazi zrelej na psychiatriu. s tymito citlivymi detmi je to ako na sinusoide. raz je lepsie, potom katastrofa. teraz napriklad zacal od vcera v skolke spavat a tyzden dozadu sa to zase spustilo. svojim spravanim desi aj deti v skolke, nerozumeju mu, iba okolo neho stoja a sokovane pozeraju. to mam predskolaka brat po obede domov? jeho mladsia sestra chodi od septembra do skolky a nema ziadny problem, tesi sa vzdy ked ide do skolky, obedny spanok berie tiez v pohode, napriek tomu, ze uz rok cez obed nespava. cele zle, idem volat do pedagogicko-psychologickej poradne, snad nam pomozu.
to co som pisala stale plati, napriek vsetkemu je to u nas doma ovela lepsie, ako by to bolo pri tzv. klasickej vychove. len obcas ani to nestaci. mozno my to tak dobre nevieme, aj ked sa snazime. fakt neviem.
o efektivnom rodicovstve a aktivnom pocuvani sa vela dozvies aj na nete. aktivne pocuvanie spociva v tom, ze dietatu neodpovedas duchom nepritomna, ale z tvojich odpovedi vyciti, ze ho naozaj pocuvas. napriklad ked Ti ukase obrazok, nepovies ze je obrazok pekny a on sikovny. povies, ze vidis vianocny stromcek, asi sa uz tesi na vianoce. a je nadherne ozdobeny, tie cervene gula s ti velmi pacia........urobime si taky aj na Vianoce? asi sme v tomto trochu polavili, ideme to napravit

danula.ch
10. nov 2015

@tamburetka Dovidko nepotrebuje sustavnu pozornost, on sa rad hra aj sam, so sestrou, s kamaratmi, nas rodicov malokedy vola, aby sme sa s nim hrali. nastastie s tymto problem nemame. len ked uz sa mu venujeme, tak sme s nim.
mozem odporucit Nevychovu Katky Kralovej, ma aj bezplatny rychlokurz, uz aj to dokaze nastartovat a pomoze pochopit pocity deti a dovody, preco sa spravaju nevhodne. precitala som aj vela knih o vychove, aj to velmi pomohlo. v Nitre chodievam na kurzy efektivneho rodicovstva, mozno nieco take mate aj v Ba, to mi velmi pomohlo. najblizsie budeme mat emocie a ich zvladanie, na to sa uz veeeelmi tesim 😀

babulka82
11. mar 2016

kočky viete mi poradit synček bude mat v aprili 3 roky ale je dost urevany stale ,proste si niečo zmysli a začne plakat ,napr. minule chcel niečo urobit a starši syn ho v tom predbehol ,maly začal plakat tak sme vec vratili na miesto aby to mohol urobit mladši ale aj tak stale za to plakal asi pol hodinu ,neviem o čo mu ide asi nie o to aby to spravil kedže reve aj ked mu to umožnime. Dalšia vec je noc ,to iste ,zobudi sa zmysli si niečo "nerealne" a ked poviem nie tak dokaže hodinu revat na cely dom. Ako si mam stym poradit? Myslim že rozumu ma viac než dost,ja som neustupčiva a on to vie. Su dni kedy je ako anjel ,proste da si vysvetlit a tak ,ale potom pridu dni ked je všetko zle a len krik a plač je u nas. ☹

tatisna
31. okt 2018

@bbtina prepáč ale nechať trvajúce dieťa bez dozoru zavreté v inej izbe len tak nie je dobrá rada. Čo ak si niečo urobí? Trvajúce deti sa hádžu o zem a pod., v tomto veku všade lezú a roztrúsené dieťa poriadne nevie čo robí...jedine že by bolo v postieľke ale aj odtiaľ už môže vyliezť a spadnúť...

tatisna
31. okt 2018

Revajuce deti .... a rozrušené dieťa