Hry pre 6 mesačné dieťa

luciamax
10. nov 2011

Ahojte,
Viete mi prosim Vas poradit niejake zaujimave hry pre 6mesacne dietatko? Rad sa hra aj sam ale obcas sa mu rada venujem a dosli mi napady. Dakujem za prispevky 🙂

zubrienka1
10. nov 2011

najlepsie pexeso, clovece nezlob se, cierneho petra.... 😀 ale nie to mala byt sranda.... naco hladat problem kde nie..
ved tak malemu babatku je uplne jedno, hlavne, ze si pri nom a rozpravas sa s nim... ved mozes mu spievat, alebo mu tapkat s rucickami (tap-tap tapusky), varila mysicka kasicku, leze leze po zeleze a stale dookola, oni sa dokazu smiat stale na jednej veci 😉 len nam to uz lezie na nervy. alebo mu po byte ukazovat nove veci. a ked sa sam hraje, tak hracky k jeho veku 6+ - hrkalky, hudobne, co hraju a atd.

stardust
10. nov 2011

@zubrienka1 rovno Monopoly, nech sa priuca novorodenec kapitalizmu 😀 😀

zubrienka1
10. nov 2011

@stardust tak tak 😀

luciamax
autor
10. nov 2011

Oo monopoly su super 🙂 ze mi to skor nenapadlo.
Som si vedoma ze asi mne to pripada monotonne a nie malemi 🙂 Mala som sa asi spytat inak. 'Niejake nove hry pre mamicku 6 mesacneho 🙂. Ale aj tak vdaka, Max lubi ked mu spievam tak budem pokracovat: 🙂

koralinka
13. jan 2012

@luciamax ja akurat tiež pozeram že či mamičky nepíšu o nejakých zábavach pre tiež pol ročnú slečnu. Je pravda že sa sama zahra a nie je pravda že tak malému stačí spievať! ano možno minutu, ale ked je taka aktívna ako moja, čo začína vymyslať, všetko ju zaujíma, z kočka vykuka, v ohradke sa prevracia a na zemi ju nemôžem nechať lebo sa odgulaa obžúva nábytok tak asi takej spievanie nestači ;)

tiež som pozerala či nie su nejaké cviky, napr. na fitlopte - na motoriku, alebo aby som jej vybila energiu, v centrach pre mamičky cvičia, ale teraz v zime cestovať....

ichbinich
13. jan 2012

Ked uz vedia samostatne sediet, je super nejaka krabica/umelohmotna doza naplnena roznymi vecami: hrkalkou, malym plysakom, kuskom latky, najlepsie aj jemnu aj hrubu, nejaku vacsiu kocku, lopticku atd. Proste pohadzat tam rozne veci, ktore su pre babo bezpecne a nech si vybera a hra sa. Nauci sa brat a chytat rozne predmety, spozna rozne formy, farby, materialy... Ale ratajte s tym, ze najradsej to budu vyhadzovat a obzerat tu dozu odspodu 😉
Ked lezia na brusku, lahnut si nim, rozpravat sa, ukazovat hracky, nechat ich dociahnut na hracky, ktore maju pred sebou, nalavo, napravo atd.
Ja som mala okrem ineho aj tri rozne hrazdicky, a co zboznoval bola zavesena nafukana lopta do vody, ktora visela tak, ze mohol do nej kopat, lezal a kopal o sto sest. Alebo som ju posunula tak, ze sa ju pokusal chytat rukami.
Inak chodit po byte, ukazovat, vysvetovat, ked potrebuje tvoju pritomnost. Ked sa hra same, nechat hrat same. Deti nepotrebuju na vsetko navod, naucia sa same, inak by predsa ludtsvo neprezilo 😉
A najlepsie: zabezpecit byt (zastrcky, cinske vazy, jedovate rastliny) a nechat ich ist na prieskumy...

luciaspain
30. jún 2014

Ahoj,
moja 6 mesacna je tiez velmi aktivna a spev je vobec nestaci. Zahra sa aj krasne sama ale vtedy ked ma nevidi, ze lezi v ohradke a pod., jeje spievam aby ma pocula, ked som s nou tak jej tiezx spievam, rozpravam, ukazujem, hovorim riekanky a pod. Este predtym ako zacala sediet tak si velmi oblubila ked som jej dala hryzatka do jednej plastovej dozy aj s vrchnakom a teraz ked uz sedka, tak sa hrame tak ze ona vsetko povyhadzuje a ja vsetko pekne dam nazad (asi priprava na dalsie roky :D ). Aj loptu zavesenu mala rada ale odkedy sa vie otacat tak ju to uz moc nebavi. Este aj cvicime na fitlopte ale to uz odmalicka. Napriklad ju dam na loptu na bruskoi, chytim jej bud boky alebo nohy a natacam ju a tym ona posilnuje krcne svalstvo ale aj chrbatik. Velmi sa smeje ked sa "schovavam" za plienku a potom vykuknem, alebo ked ju prikrijem plienkou a akoze ju hladam a ked ju odokrijem tak sa smeje. Alebo ma rada ked jej dam nejaku latkovu hracku tak ju nou najprv hladkam po tvari. Alebo ked je trosku kludnejsia tak "cita a studuje" vysacky na hrackach a obleceni. Inak rada chodi na prechadzky s nasim psom alebo do parku sadnut na deku s dalsimi babatkami. To tak co ma teraz napadlo, dufam, ze pomohlo.

snopkulka
30. jún 2014

@luciamax pozri v mojom fotoblogu 😉

snopkulka
30. jún 2014

@luciamax sorry, nevšimla som si, že ide o veeeľmi starý príspevok 😉
@luciaspain pozri hry pre deti v mojom fotoblogu, možno sa inšpiruješ 😵

okulka_db
10. feb 2016
Používateľ okulka_db je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od okulka_db.

My ideme na navstevu k sesternici, tá ma 10 mesačné bábo a tiež neviem čo kúpiť, vobec sa v tom nevyznám čo sa kupuje takto detičkám. 😒

natasa1197
18. feb 2016

Ahojte baby ja som sa chcela opytat ci mi neviete poradit nejaky link na stiahnutie dakych peknych rozpravok ako napriklad macko usko,krtek alebonvesela farma. Malemu sa to velmi paci ale neviem najst na stiahnutie viac dielov. Dakujem 😊

yvik
23. mar 2016

@luciaspain tie vysacky ma dostali to robi aj moja slecna.😚

anka56
30. jún 2016

Do plastovej flase (vyumyvanej zvonku aj zvnutra)dat par goralok a tak sa prehra ..postavit vezu z kociek a nechat zhodit,zavolat jeho meno a cakat kym sa otoci ,odmenit ho usmevom a zvisknutim juuj ,presunut sa ibam a znova zavolat meno jeho ..sacok nafukat zaviazat a dat mu,samozrejme pod dohladom ..ked praskne,hned zobrat nech ho nezje.

irk
7. jan 2017

moja na pol roka milovala tuto hru :D

https://www.youtube.com/watch?v=7TYZdMAzeo8
irk
7. jan 2017

a o mesiac neskor sme sa zacali hrat s kockami 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=sew8yvSlO_8
bajom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renqa
24. apr 2022

varila myšička kašičku skuste diky

janulik2008
24. apr 2022

@stardust monopoly? Čo ste, Dostihy a sazky 🤣🤣🤣 inak Monopoly valčí naša malá no už má skoro 7 ale od 5 rokov 🤣🤣🤣 a sranda je že väčšinou vyhrá 😭😭😭

cyberk
19. júl 2022

@bimbambom ved to dieta ma uz 11 rokov 😂😂😂😂