Jasle a opatrovanie v Bratislave

kralicica
22. okt 2011

Ahojte maminy, prosila by som vás o info a Vaše skúsenosti s nejakými jasličkami (najlepšie štátne aj súkromné) v Bratislave, prípadne aj opatrovateľkami, ak ste využili takéto služby. Presťahovali sme sa od svokrovcov do BA, zrazu som sa na všetko sama, muž začal pracovať, navyše som tehotná a necítim sa najlepšie, nášho 18 mes.drobca chytajú hrozné nervy, no jednoducho premýšľame o opatrovateľke, resp. jasličkách. Budem rada za vaše podnety a rady. Ďakujem

lila77
22. okt 2011

ahoj v BA je vela jasliciek a dobrych ja mam radsej jaslicky ako opatrovanie, deticky su tam v pohode nemusis sa bat staci poyriet na internet v BA je vela

lila77
22. okt 2011

@lila77 my sme chodiili do Slniecko a deti sa tam maju ako v raji velka zahrada

kralicica
autor
22. okt 2011

@lila77 ja tomu asi celkom nerozumiem. moze chodit dieta do jasliciek nepravidelne? lebo ja som myslela, ze je to ako skolka, ze sa zapise v septembri a potom chodi pravidlne kazdy den... ???

nibiru
22. okt 2011

no v bratislave su jedine statne jasle tusim v rači nonstop plne inak jedine sukromne cena cca 360€ +obedy ale ak hladas najdes cca350 €mozno aj s obedmi tak mozno keby chodil len doobeda by to az tolko nebolo nezabudni maleho v marci nahlasit do skôlok lebo sa moze stat ze ti ho do statnych ani v 3r. nevezmu a ked budes na materskej detto je to strasne ale v ba su štatne velky problem ja sa uz teraz desim tej predctavi.no a opatrovatelky tak to nemam ani sajnu asi by som sa bala neviem to skor by som dala postrazit kamoske ale cudzej nie pokial by to naozaj nebolo nevyhnutne.

nibiru
22. okt 2011

@kralicica nie v sukromnych nemusi kazdy den mozes si urcit kedy chces aby chodil a nakolko chodil.poplatok je tusim ale za cely mesiac aspon tak som sa docitala na vätcine strankach ked som pozerala po jaslach ja.

sunnysummer
24. okt 2011

ahoj, tam kde chodi moj syn moze dieta chodit aj na hodiny alebo dni. podla toho ako ti vyhovuje. hodiny tam stoji 3€, cely den stoji 20€. ked dostanes prispevok na jasle 230€ + pridavky 20, cize dokopy 250€, tak ho tam mozes dat skoro 13 krat za mesiac a nebude ta to stat prakticky nic. len uz potom nedostanes rodicak. ale ked si potrebujes oddychnut, tak neni o com....

sunnysummer
24. okt 2011
kralicica
autor
24. okt 2011

@sunnysummer no a kam to je? kde je to miesto o ktorom hovoris?

sunnysummer
24. okt 2011

@kralicica chodi do jasli, sorry asi sa to nedalo pochopit z toho co som napisala, chodi do svetielka, ale predpokladam ze vacsina jasli poskytuje take iste sluzby

opica
24. okt 2011

moj syn chodil do istych sukromnych od 9. mesiaca, ale tam sme neboli spokojni, hoci mali moznost si platit kvazi "pausal" a trebalo ho minut do 2 mesiacov. to som ho tam nechavala tak 2-3 razy do tyzdna na doobedie. vtedy som mu aj stravu nosila, kedze bol mrne.
teraz chodi do druhych. ked ho brali, tak bol najmladsi a v podstate to bola skolka, teraz maju uz aj mensie deticky. chodi na pol dna, stoji to 200 eur plus stravne. od januara ho davam na cely. sme velmi spokojni. bohuzial tam uz nemaju volne miesto, kedze su viditelne dobri.
ked sme to zacinali riesit, tak sme spekulovali aj o opatrovatelke, ale osobne som rada, ze sme zvolili skolku. predsalen je v kolektive, nevenuje sa mu niekto na 100%. musi sa vediet podelit, postarat o seba. podla mna toto je do zivota dolezite.

ale ako pisu ostatne, tak je toho v BA kvantum, len treba najst to vhodne.
drzim palce

lenocka84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
24. okt 2011

@lenocka84 mas pedagogicke vzdelanie?

lenocka84
24. okt 2011

@sisaha nie nemam, ale ktora slecna na opatrovanie ma? bude to sucast fotoatelieru, tak sa to da vyuzit aj takto

sisaha
24. okt 2011

@lenocka84 ale ty nechces byt slecna na opatrovanie, ale mat detske centrum.. no a ako sucast fotoatelieru mi teda vobec nepride ako dobry napad...To je taka zlatanina...Skus si to lepsie premysliet a ked sa do toho pustit, tak s ludmi co to vzdelanie maju, pretoze budete mat na starosti deti a tie treba nejakym sposobom usmernovat, nielen obklopit hrackami a nech sa staraju.. raz si tu robila jedna reklamu na svoje jasle s nazvom certik a ked som si citala ciele, ktore chcu dosiahnut s detmi, tak sa mi zaludok prevratil...a to je akoze vystudovana pedagogicka...Tam by som svoje dieta veru nedala...

kralicica
autor
24. okt 2011

@sisaha no a odkedy to planujete? to este dlho potrva kym vam to schvalia atd.

sisaha
24. okt 2011

@kralicica to asi nebolo pre mna, ze? 🙂

lenocka84
24. okt 2011

@sisaha tak aby to bolo presne, minikolektiv, na obcasne strazenie, nie celodenna prevadzka, ale podla potreby. a bude prisluchat k fotoatelieru, ale samozrejme samostatna miestnost.teraz je vyuzivana ak ma mamicka viac deti na fotenie, tak to nefotene sa moze hrat.
odstrazila som si celkom slusne mnozstvo deti, mam za sebou par taborov, a vychovavam aj vlastne dieta. takze popritom sa da zobrat aj jedno dve deti k tomu,

sisaha
24. okt 2011

@lenocka84 aha, tak teraz si to vysvetlila..ok, to je ako bonus pre rodicov co sa fotia...Ok, to je nieco ine..Ja som myslela, ze tam ide o celodenne venovanie sa 😉

lenocka84
24. okt 2011

@sisaha to je teraz, ako bonus, ale chceme to vyuzit aj po mimo fotenia, je to taky zly napad? je vela matiek ktore obcasne potrebuju pomoc, ja by som to obcas sama potrebovala.

kralicica
autor
24. okt 2011

@sisaha nie prepac, pomylila som sa 🙂

@lenocka84 odkedy to planujete? lebo to potrva kym vam to schvalia atd...

lenocka84
24. okt 2011

@kralicica my to nejdeme nahlasovat, to je ako strazenie u mna doma, len je to vo vacsom priestore a viac hraciek

kralicica
autor
24. okt 2011

@lenocka84 tak ked nejdete tak potom pochybujem ze ku vam niekto da svoje dieta. neregistrovane strazenie a pod. potom si rob len sukromnu reklamu ako babysitterka. lebo viac ako kamosky a zname tam asi neuvidis...

lenocka84
24. okt 2011

@kralicica ved to je strazenie ako babysitterka, len je to v hracej miestnosti

kralicica
autor
24. okt 2011

@lenocka84 ty si napisala: "mame zaujem otvorit nieco ako denne centrum pre deti", to neznie ako sukromny babysitting, preto sa tolko pytame. musis mat predstavu, ako chces rozsirit svoje sluzby? reklama? kolko deti zvladnes? budes teda nonstop doma keby niekto prisiel? tyzden ci aj vikendy? kolko suma? atdatd

lenocka84
24. okt 2011

@kralicica a potom dalej som to upresnila 😉

sisaha
24. okt 2011

@lenocka84 no zalezi ako tu myslienku budes mat rozvinutu. Ci tam bude osoba, ktora ich bude strazit, alebo sa budu iba sami hrat, kym ty budes fotit? Nehovorim, ze je to zly napad, ale takychto ponuk je vela a ja ako matka by som mozno uprednostnila miesto, kde sa dietatu aj budu venovat, pripadne maju moznost ist aj von..ale zas ak je to strazenie na hodinu-dve. tak sa da zniest aj atelier..

katmi
24. okt 2011

@kralicica vyborna je pani Kovacova, vlastni minijasle pri City Univerzity v Petrzalke..mozem len odporucat.. treba sa vsak u nej hlasit dost skoro, neberie vela deticiek a tak ma dost natresk...
neodporucam jasle na Bzovickej a ani jasle Babykomfort v Ruzinove.. na tie pozor! vsetky info z vlastnej skusenosti 🙂

lenocka84
24. okt 2011

@sisaha nie nie to s tym nesuvisi, je to len miestnost ktora oficialne patri k atelieru. samozrejme ze tam bude osoba ktora sa detom venuje, preto max 2-3 deti nie viac.
atelier je samostatna jednotka. ale po mimo fotenia je herna prazdna, tak sa da vyuzit aj takto

veve39
24. okt 2011

teraz je velky priestor pre podnikanie v starostlivosti o deti - ja osobne by som pri pravidelnejsom vyuzivani takejto sluzby vsak potrebovala istotu ze dieta je v kompetentnych rukach - cize urcite pedagodicke vzdelanie - üredskolska pedagogika, prip. zdravotne, prip. dlhorocna skusenost s opatrovanim deti