Jasle Kľúčik v Petržalke alebo iné jasličky v Bratislave

vandavanda
15. mar 2012

Ahojte,
hladam jaslicky pre dcerku. Mame dobre skusenosti s mini-jaslami, ale su obsadene. Ideme pozriet Klucik zajtra. Na Nobelovo do sukromnych nas zatial nezoberu koli veku (1.5 roka), tak isto nie do DC Srdiecka. Kaciatko sa nam osobne nejako nezapacilo.. Este na mna dobre posobia jaslicky na Bzovickej, ale je to pre nas moc od ruky. Mozete mi napisat Vase skusenosti s Klucikom alebo inymi petrzalskymi jaslickami?
Dakujem!!!!!!!!!

sally08
23. júl 2014

No ked citam vase prispevky na Klucik, tak mi beha mraz po chrbte. dnes som tam volala. ani nas nechcu vidiet ani nic.. len si mame rychlo vypisat prihlasku. takze dik, skrtam a hladam dalej.

gunagu
21. sep 2014

Ahojte. Mate skusenosti so sukromnou skolkou Vysnivany domov - vysnivanaskolka.sk, ktora je na Fedinovej 7 v Petrzalke a susedi s hore spominanou skolkou Klucik ? Je to iny majitel. Mala som tam maleho 1 den na skusku, este par krat skusim, len tak s hodinovou sadzbou a uvidim, ci sa mi bude pozdavat.

lialiata
15. okt 2014

Mrzi ma co tu citam o nasich jasliach...Moj syn chodi do klucika uz rok...zatial nemame zlu skusenost. Aj ini rodicia co s nami chodia su spokojni. Deticky ucia kreslit, robia s nimi rozne prace s papierom, plastelinou atd. Chodia s nimi von. Ucia ich na nocnik, rozpravat, citaju s nimi. Ucitelky su sympaticke a skusene. Nas syncek ich ma tak rad ze chce ist do jasliciek aj cez vikend🙂 mozno by mohli mat modernejsie vybavenie ale maju vsetko co potrebuju a vela vela hraciek. Syncek sa nam tam uci aj po anglicky 🙂

pedagog
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jonasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zara13
7. dec 2014

Ahojte,
ja som sa v Kluciku bola pozriet pred pol rokom, ked som hladala nieco pre dceru a bola som zhrozena. Neviem ci som videla nieco horsie. Vyzeralo to tam ako keby som sa vratila spat do 85, riaditelka predomnou kritizovala inyh rodicov a pod. a co ma najviac odrovnalo, ze im bezal televizor a v nom panelak.!!! vraj jeden z chlapcov je jest len pri TV. - akoze a oni tam nieco su na to aby podporovali vychovny proces?
no proste, ja neodporucam.
Z.

jonasa
21. jan 2015

hoppie.sk je bezplatna stranka pre rodicov, ktori hladaju sukromnu skolku ci jasle pre svoje dieta... najdete ich tam dost a velmi prehladne 🙂 prijemne hladanie 🙂 hoppie nie je firma, je to stranka zamerana na pomoc mamickam...

belllinka
1. feb 2015

@zara13 Ja som sa tam po vsetkch tycho prispevkoch radsej ani nesla pozriet 🙂

monikazamecnikova
20. mar 2015

Dobrý deň, dovoľujem si zverejniť moju aktuálnu osobnú skúsenosť so zariadením Kľúčik v Petržalke. Moju dcérku som tam umiestnila na jeseň 2014 vo veku 1 a 3/4 roka. Zariadenie - i keď je pre mňa dosť drahé - som si vybrala preto, že mi veľmi pripomína staré dobré jasličky z čias môjho detstva a mala som veľmi dobrý dojem z prvej návštevy. Zariadenie mi nikto neodporúčal, nikdy som o ňom predtým nepočula, dokonca som naň našla na nete neblahé dve-tri recenzie. I tak som sa rozhodla ho navštíviť osobne a veľmi sa mi páči dodnes. Malá je tam spokojná, naučila sa tam sama spinkať (i keď doma stále chce spinkať s maminou 🙂 ), sama jesť, zrazu bola výrečná, stále recituje a spieva, rozpráva mi doma o pani učiteľkách, o detičkách. Zo začiatku plakávala (ako väčšina detí pri odlúčení), ale až keď už bola prezlečená a išla do triedy a zavreli sa dvere. Schválne som tam v šatni zostávala dokým neprestala - najdlhšie plakala dve a pol minúty 🙂 potom už som len nakukla a videla som ako sa hraje. Ranné plačky prestali asi po mesiaci a pol. Dnes sa ráno teší a aj cez víkend sa ráno budí s tým, že chce ísť do škôlky 🙂
V súčasnosti majú novú posilu, nakoľko jedna pani učiteľka už odišla na dôchodok, čo je obrovská škoda, ďalšia sa tiež asi chystá pomaly odísť vzhľadom na svoju dlhú kariéru. Bude mi to veľmi ľúto, lebo sme si ich obľúbili. Nová mladá pani učiteľka sa už však pekne zaučila a je na detičky veľmi príjemná a milá, deti ju majú rady.
Takže vrátim sa k téme a dovolím si zhrnúť dôvody môjho výberu zariadenia Kľúčik:
- pracujú tam pani učiteľky, ktoré toto povolanie robia už minimálne 30 rokov a veľmi dobre odchovali mnohých z mojej generácie
- pani riaditeľka toto povolanie robí už 40 rokov a robí ho podľa mňa celou dušou, tiež sa denne zapája do starostlivosti spolu s pani učiteľkami, deti ju majú rady
- nízka chorobnosť - túto zimu boli jasličky skoro bez chorých detí, najviac absentovala len tá moja (má slabšiu imunitu a veľa sme žiaľ cestovali vlakom počas chrípkového obdobia) a jeden chlapček, inak boli všetky detí zdravé (ráno i poobede som to mala možnosť opakovane vidieť na vlastné oči, veď to hneď počuť či niekto kašle alebo soplíkuje, tiež aj moja mama tam chodila a tiež hovorila, že žiadne choré deti nevidela a stále bolo v škôlke skoro plno); pani riaditeľka sama ide cestou prevencie a odporúča maminám rôzne domáce osvedčené dobroty - med, citrón, cesnak - aj to sama celú zimu konzumuje 🙂
- ani raz som nevidela, že by rodič nechával dieťa v škôlke s liekmi, dokonca mi pani riaditeľka sama uviedla, že ak má malá zelený soplík, aby radšej ostala doma
- pre dobrú lokalitu - blízko zastávky, mne blízko bydliska, dobré spoje
- robia i poldennú i celodennú starostlivosť, môžem si dohodnúť hociktoré dni a keď potrebujem, bez zavolania môžem doniesť malú aj v iné než dohodnuté dni
- pevný denný režim, páči sa mi doobedné cvičenie pred desiatou
- detičky odnaúčajú od plienok, pravidelne ich dávajú cikať, mojej malej už na obedné spanie prestali dávať plienku a zatiaľ sa pocikala iba raz
- idú s dobou (napr. každý deň pani učiteľky spievajú s deťmi Spievankovo)
- učia deti klasické riekanky i nami dávno zabudnuté, malá mi doma celé dni recituje a spieva
- trpezlivo sa venujú učeniu stolovania - moja malá sa tam naučila pekne držať lyžičku, vidličku a teraz mám problém ju nakŕmiť, lebo stále chce papať sama 🙂
- stredne veľký kolektív detí (cca 10-15 detí naraz u malkáčov)
- v zariadení vládne veľký kľud, pokoj a ja vždy odtiaľ odchádzam s pozitívnym dojmom
- na deti nekričia, dôrazné byť vedia aj asertívnym spôsobom adekvátnym k detskému svetu

Toto zariadenie vrelo odporúčam. I keď zvonka budova nevyzerá moderne, má svoje odžité (budova starej škôlky), dôležité je, že triedy a hlavne personál zariadenia je na jednotku. Žiaľ, sťahujeme sa z BA preč a musíme zariadenie opustiť, tak budem dúfať, že sa nám podarí nájsť aspoň trošku niečo podobné pre našu malú.

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nneennee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dugyna
30. mar 2015

@monikazamecnikova musim s tebou plne suhlasit.

Nam boli Jaslicky Klucik odporucane jednou milou p.predavackou /majitelkou v obchodiku..kde sme sa "zakecali o detoch a problemoch...na jej doporucanie sme jaslicky vyhladali na ineternete..telefonicky si dohodli stretnutie s p.riaditelkou (uz po telefone velmi prijemna pani), prvy dojem starsie pani ucitelky ale za to bolo hned vidno ze svoju pracu robia s laskou a pre deticky..bolo to vidno na pristupe hned od zaciatku a je to tak doteraz..
Jaslicky su v starsom style, adekvatne vybavene pre potreby deticiek. Ako uz bolo spominane ak ideme na 8h resp trosku meskame uz deticky tancuju alebo spievaju...odkedy zacala chodit mladsia dcerka do jasliciek (februar 2015- a nechodime kazdy den) tancuje nam doma tanceky, zacina si spievat , rozviazal sa jej aj jazycek..predtym aj ked som chcela s nou tancovat kolo mlynske alebo riekanky robit nechcela..odkedy chodi medzi deticky sa zmenila a uplne prejavila aj o tieto veci zaujem. Prve dve navstevy bez problem, potom 2krat plakala a teraz sa uz sama tesi ako rano ide so svojim krtkom do "skolky" 🙂 a na obed sa zase tesi na mna--tesi sa ked hovri co papali, ukaze mi co vyrobili- lepene kvietky, kvietok z krep.papiera, ci malovali. ..Je vidno ze sa detickam venuju. Taktiez s nimi chodia na dvor ak je pekne pocasie. A nemozm ani povedat ze niektoru pani ucitelku mame radsej..vsetky ma dcerka rada rovnako 🙂

Uz sme odporucali dalej a pridala sa k nam aj susedkyna dcerka 🙂

Vrelo odporucam

roxana280
9. apr 2015

@nneennee zial Kaciatko, ani Kacer neodporucam, tiez sme zazili, personal, okrem jednej pani ucitelky, ktora odisla na MD je strasny a bez pedagogickeho vzdelania , priestory sk. dvor nevyhovujuce..pivnicne priestory pachnuce po plesiach vo vykurovacom obdobi..zbohom alergici... os.jedine co mozem odporucat DC Srdiecko..mala som tam skoro 2 roky syna a dala by som zas..len deti okolo 4 a viac rokov tam nebolo, len preto sme odisli...a skoncili sme v skole Harmonia v predskolaku, skoda, ze az v Dubravke je...to cestovanie je za trest..ale skolu tiez odporucam...s Klucikom sme zazili este na Pifflovej katastroficky scenar, mozno na Fedinke je to lepsie..ja by som to neriskla

roxana280
11. apr 2015

Na základe informácii, ktoré mi boli povedané, nepreverovala som situáciu, nakoľko už nie je pre nás aktuána, boli nedostatky, ktoré som v Káčerovi ci Kačiatku uviedla odstránene.. my sme odtiaľ odchádzali pred rokom, pre aktuálne info sa teda choďte pozrieť sami, alebo sa opýtajte súčastného návštevníka.

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonka1981
20. jún 2016
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

Ako tak citam, tak je pekna fuska najst fakt dobre jaslicky 😔 a to som myslela ze pocitam nejake diskusie, maminy mi poradia a bude toto hladanie za nami 😨

vdobiasova
23. jún 2016

Skus tie jaslicky na Cajkovskeho v starom meste 😊

flughafen
4. okt 2016

@lialiata takze ste spokojna s klucikom??ja nad nim uvazujem.

lialiata
4. okt 2016

Dobry den, áno v čase keď tam chodil synček bola som spokojná. Miloval pani učiteľku Lidku.
Nezvykol byť chorlavy a rád veľa papal. Veľa sa tam aj naucil. Susedov syn tam chodí už vyše roka. Asi by nechodil ak by boli nespokojní. Drzim palce.

ydu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gag11
20. feb 2017

@gunagu mate skusenost s vysnivany domov? pripadne niekto iny?

oli1111
25. feb 2017

pridte sa pozriet do DC Dostojevskeho pre deti od 2 rokov.

danielagloss
9. mar 2017

Odporucam detske centrum Drobizg. Uzasny pristup k detom, nadherny uzavrety dvor s detskym ihriskom pre deti a skutocny zaujem o kazde dieta.

gag11
10. mar 2017

@oli1111
@danielagloss
Dakujem za ponuky, ale hladam nieco v petrzalke pre rocne dieta pripadne v okoli mlynskych niv.

majusqa77
10. mar 2017

@gag11 mna chodi maly do vysnivaneho

gag11
12. mar 2017

@majusqa77
ste spokojna? my sme sa tam boli pozriet vecer o 7 a tvarili sa ze este nemaju upratane aj dvor bol v dost zlom stave tak trochu vahame. aky maju pristup k detom? nie he ich vela?

majusqa77
12. mar 2017

@gag11 Luky chodi uz druhy rok, vidno riadny pokrok. Za mna spokojnost a aj drobec chodi do skolky rad. V triede ich je max.15, ale to sa stane malokedy

flughafen
22. nov 2017

Uz to bude rok co nasa mala Petka navstevuje jasle Klucik..Chodi tam od 20mes.Myslela som si ze to bude len akesi strazenie deti...no pokroky sa diali od zaciatku.Mala sa naucila pekne papat sama s priborom a pit z hrnceka.Davali ich na serblik a odo dna co navstevuje jasle sa mi nepokakala uz do plienky.po par mes.prestala mat plienku na obedny spanok.Stale rozprava o pani ucitelke Lidke...a Anicke...klobuk dole pred takymi pani ucitelkami.To mnozstvo basnicok co sa tam mala naucila..no super...Mozem len odporucit.

16ivana12
12. feb 2018

Ahojte mamicky,prosim kde by ste odporucili dat synceka do jasliciek v Petrzalke? Chcem ho dat od juna,kedy bude mat 1 rok. Dakujem za info 😉

gag11
12. feb 2018

@16ivana12
skuste jasle Happy nedavno otvorili pofocku v petrzalke inak od 1roka nie je velky vyber, my sme dali do mesta nakoniec lebo tu bol vyber rak z 2 jasly.